Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Esküvő utáni névváltoztatás....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő utáni névváltoztatás. Ti melyiknek a pártját fogjátok?

Figyelt kérdés

Lány: A B

Fiú: X Y

1. X-né A B (Pl. Gipszné Cserepes Virág)

2. X Y-né B (Pl. Gipsz Jakabné Virág)

3. X-A B (Pl. Gipsz-Cserepes Virág)


2017. jan. 2. 21:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Ha egyszer esküvőre adom a fejem, és valaki örömmel elvesz. Szívesen a vezeték nevem elé tenném az övét, így a saját nevem is megmarad, illetve, a hozzátartozásomat is ki tudom fejezni. Persze, ha neki is tetszene úgy.
2017. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem változtatnám meg a nevemet, mert alapból sem túl rövid, másrészt különleges és nagyon szeretem az eredeti formájában.
2017. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
10-es, ne szomorkodj, hogy nem lesz a gyermeked kétnevű, mert felnőttkorában megszívná. Ő már nem vehetné fel a férje nevét, ha mondjuk lányotok születik, mert eleve kötőjeles, tehát ha fel szeretné majd venni a férje nevét, akkor teljesen el fogja hagyni a sajátját, és a férje vezetéknevét fogja választani. Ha meg fiatok lesz, megint nem jó, mert akkor meg a leendő felesége lesz bajban. Persze lehet, hogy addigra már egyáltalán nem lesz divat felvenni a másik nevét, sőt nagyon gáz lesz, de persze ezt nem lehet előre tudni. Én ezekért soha nem adnék kettős vezetéknevet, ha lenne gyerekem.
2017. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogy a Te kérdésedre is válaszoljak, ne haragudj, hogy nem a tiéddel kezdtem:

Csak akkor válaszd a kötőjeles megoldást, ha jól hangzik. Nagyon béna kombinációk vannak ma már, és telefonban, hivatalos ügyekben nem győzöd majd betűzni, meg magyarázni, hogy hogyan is van a neved.

Ha nem hangzik jól együtt, akkor én az első megoldást választanám a helyedben.

2017. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

Mindenki válassza azt, ami neki megfelel. Manapság már a férfiak is felvehetik a nő nevét.

Én ha házasodnék, biztos megtartanám a sajátomat. szeretem a nevem, szépen hangzik a keresztnevemmel.

2017. jan. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

En Gipsz Virág formában vettem fel a férjem nevet, mert mindig is utaltam a saját vezetéknevem, és az övé tetszett. De ha "normális" vezetéknevem lett volna, akkor eszembe se jutott volna megvaltoztatni azt. :)

A kötőjeles megoldásnál tényleg arra kell figyelni, hogy hogyan hangzik együtt a két név. A minap találkoztam egy hölggyel, akinek a vezetékneve Nedves-Miklós volt. Szégyen, nem szégyen, nem tudtam megállni nevetés nélkül.

2017. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

3. vagy

4. verzió (XB).


Nálam csak 2 változat jöhetett szóba. Az egyik a kötőjeles, a másik a sima vezetéknév csere. Mivel jól hangzik és összepasszolnak a vezetékneveink (plusz mindkettő elég rövid) ezért lettem végül kötőjeles. -Né semmiképp nem lettem volna, kiráz tőle a hideg.


A kettes verziónál az a legjobb amikor az emberke bemutatkozik nagy büszkén, de a keresztnevét elfelejti hozzácsapni a férje teljes neve +néhez, és megsértődik ha Gábornénak vagy Zoltánnénak szólítják, mert egyszerűen nem mondta meg a sajátját... A volt munkahelyemen előfordult ilyen.

2017. jan. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Az 1. a legjobb szerintem.
2017. jan. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én egy 4. verziót "pártolok", vagyis inkább majd azt szeretném: Gipsz Jakabné Cserepes Virág.

Egyébként ez ízlés dolga, kinek mi tetszik.

2017. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
4. Gipsz Virág
2017. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!