Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki nincs megkeresztelve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nincs megkeresztelve, annak lehet templomi esküvője?

Figyelt kérdés
..? Én ugy tudom, h nem.
2016. szept. 27. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Lehet de minek

Ennyi erovel lehet budhista vagy sanatnista is egyikben sem hisz.

Az a bohockodas igerni es eskudni valamire amiben nem hiszel vicces es hazug dolog.

Kereszteny eskuvi a keresztenyeke.

Ps elvileg jegyesoktatas kereszteles utan lehet eskuvo

2016. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pár egyik tagja meg van keresztelve, akkor biztosan lehet, egyébként ha egyikük sincs, akkor nem tudom, de abban az esetben nem is nagyon látom értelmét.
2016. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem lehet, előtte meg kell keresztelkedni, bérmálkozni, meg mit tudom én, hogy micsodák, jegyesoktatás is van, és aztán jön a templomi esküvő.

Ha eddig nem volt fontos, és meg sincs keresztelve, akkor nem értem, miért akarna valaki templomban esküdni. A vallási része ugye felejtős, mert biztos nem hisz abban, hogy "amit Isten összekötött...", jogilag meg nem érvényes, arra van a polgári szertartás.

És szerény véleményem, hogy roppant unalmas is a templomi szertartás, örülök, hogy nem kötelező.

2016. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Van egy gyorstalpaló. Azt, végig kell csinálni.
2016. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha az egyik fél meg van keresztelve, akkor lehet, de erősen függ a paptól és a vallástól. Evangélikusoknál szinte mindenhol lehet, ha valamelyik fél megkeresztelt. Katolikusoknál változó, szintén elég lehet egy ember megkereszteltsége és a jegyesoktatás, valahol meg a bérmálkozást is kérik.
2016. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik félnek legalább meg kell lenni keresztelve.
2016. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyházjogilag a katolikusoknál is elég, ha az egyik fél meg van keresztelve, persze, arról én is hallottam, hogy egyes papok szeretik szigorúbb feltételhez kötni, de ez attól még csak az ő rigolyájuk, és ha egy pár ilyen pappal akad össze, hagyni kell, és keresni kell mást, aki jól ismeri a szabályokat.
2016. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1kommentelő, te normalis vagy,de tényleg..? A kérdés nem ez volt..

A többieknek meg köszönöm.!

2016. szept. 28. 07:44
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Az én feleségem meg van keresztelve, evangélikus és kétszeres keresztanya volt már akkor amikro megismertem :)

Én viszont megkeresztelve se voltam :D

A vágya az volt h legyen egyházi eskűvő, nekem pedig nem volt ellene kifogásom :D Félévig jártam a paphoz, aztán engedte h el vegyem feleségül a templomban a párom :D

A templomi esküvő a páromnak volt fontos. Nekem pedig a párom fontos :DD


Szerintem a kérdezőnél is ez a helyzt állhat fenn

2016. szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi utolso a valaszod! :)
2016. szept. 28. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!