Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos férjem részéről ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos férjem részéről ez a felvetés?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok a férjemmel, 2 éve házasok, 1 éves gyerekünk van.

Megismerkedésünk előtt pár héttel költöztem ebbe a városba munka miatt. Mindenkim 200km-vel odébb van.

Ezért mikor megismerkedtünk, nem jártam szinte sehova csak dolgozni, ill vele közös programokra.

Néhány hetente mentem haza barátnőzni, néha ők jöttek, de a távolság, munka miatt ezek azért ritka alkalmak voltak.

Ezért mondhatni otthon ültem nagyrészt.

Férjem eléggé társasági ember, illetve van egy hobbija, aminek minden hétvégén hódol már vagy 20 éve, ezért hétvégén sokat jár el, néha hét közben is.

Szülés előtt az én szociális igényeimet kielégítette a munka.

Ha mentem valahova,pl ruhát nézni, mozi, futás, azt akkor tettem, mikor férjem nem volt otthon. Szóval az ő szemszögéből tényleg folyton otthon ültem.

Az elmúlt egy évben mindenhova gyerekkel mentem. Olyan jól esne néha csinálni valamit, akár csak egyedül elmenni Tescoba, vagy kirakatokat nézni, bármi.

Férjem viszont nem érti. Nem akar egyedül itthon lenni a gyerekkel. Pedig amúgy jó apa, pelenkázza, fürdeti, játszik vele, de egyedül nem nagyon"bír el"vele.

Sokat veszekszünk ezen. Én ugye nehezményezem, hogy éli világát, van élete rajtunk kívül is. Rettenetesen irigy vagyok rá, bevallom. Nem sajnálom, tőle, de úgy érzem megőrülök, ha nem lehetek néha kicsit gyerek nélkül.

Itt jön a kérdés és férjem panasza.

Ilyenkor mindig az a válasz, hogy így ismertem meg, ő is engem. Én tudtam, hogy hétvégén keveset van itthon, ő úgy ismert meg, otthonülő vagyok(persze, hisz nem volt kivel mennem).

Nem érti miért nem elég nekem a közös családi program hámasban. Miért találom ki így 5 év után, hogy elmászkálnék itthonról könyvtárba meg ilyenek.

Mit tehetnék ilyenkor? Jogos, ha eddig így volt, most már ne"találgassak"?


2016. szept. 12. 11:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
29%

gyerek bolcsibe te vissza dolgozni szoc elet megoldva problema megoldva

Nem jo senkinek 3 evig otthon kuksolni a geyreknek sem kozosseg kell neki is neked is

2016. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémád. Érdekes ez a nem így ismertelek meg duma, bár sajnos hallottam ezt több pasitól is.


Mondd neki, hogy gyereked se volt, amikor megismert. Ráadásul a gyereket ő csinálta. Egyébként a gyerek közös, ergo közös feladat. Nem akkor törődök vele, ha kedvem van hozzá v ha 2-3-10 éves lesz.


Még egy dolog a nem így ismertelek meg dumához, gondolom tudatában vagytok annak, hogy te se leszel örökké 25 éves. Nehogy már ez legyen a következő problémája vagy ha átfested a hajad vörösről szőkére.


Hidd el, ez csak kifogás. Az én férjem is bepróbálkozott ezzel a szöveggel, csak ő a hajfestést meg a sminket ellenezte, aztán szépen (az engedélye nélkül) befestettem a hajam, szolidan sminkelem magam. Azóta ő küld már a fodrászhoz, ha kezd lenőni a hajam.


Szóval vegyél nagy levegőt és hagyd rá nyugodtan a kicsit egy rövidebb időre, aztán ha panaszkodik, hogy nehéz volt, feleld rá, tudod, milyen egy 1 évessel hisz ezt csinálod egész nap, de majd ő is nagyszerűen belejön. Ha jól ment neki, dicsérd meg és említsd meg, hogy ezt a közeljövőben megismétlitek.

2016. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Férjed szerint az emberek nem változnak? Meg áll az ész!

Valaki fentebb jól írta, nem engedélyt kérsz, szépen felöltözöl, adsz nekik egy-egy puszit és szépen lelépsz, elöször mondjuk fél órára aztán tovább. Meg fogsz bolondulni, igaz nekem még nincs gyerekem, de így belegondolva a helyzetedbe, meg ahogy a férjed mondja ezeket.. ááá..

szóval hajrá, én drukkolok, majd írj!

2016. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Önző hozzáállás. Neki mindent szabad,neked semmit szerinte. Tudna a gyerekre vigyázni, csak esze ágában sincs, könnyebb neki lemenni a boltba mimthogy otthon maradjon a gyerekkel. Én a helyedben már útra készen várnám ha hazajön a munkából, kezébe nyomnám a gyereket, és mennék.
2016. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Dehát nem is értem ezt a változás dolgot.

Hisz írtad, hogy régen is eljártál ruhát nézni, mozizni, futni. Gondolom kb. ilyesmire lenne JOGOS igényed most is. Ilyeneket gyerek mellett nem lehet. Ergo vagy a férjed addig vigyáz a gyerekre, vagy akkor kerítsetek baby sittert.

Egy csecsemővel összezárva lenni folyamatosan szünet nélkül gyakorlatilag kibírhatatlan. Hihetetlen, hogy férjed nem ad rá módot, hogy kiszellőztesd a fejed. Ezt ne hagy annyiban, mert előbb utóbb pszchés problémáid lesznek.

És hangsúlyozd ki neki, hogy nem Te változtál, hanem a helyzet a gyerekkel, mert itt szerintem erről va szó.

Arról, hogy eddig, mikor ő a hobbyjának élt, addig te pihenhettél. Lehet, hogy nem jártál el mulatni, hanem otthon pihentél, de pihentél. Most viszont addig, míg ő szórakozik, neked ott a gyerek és a háztartást..., ezt nem lehet megérteni?

2016. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én lassacskán kiharcoltam magamnak mindent! Ês még mindíg feszegetem a határaimat. 5 éves a gyerek, ki tudja nyitni a hűtőt és tud enni önállóan, ha épp megkíván vmit. Amikor én elmegyek ahova akarok. A férjem és a család nem nézi jó szemmel, de én letojom a véleményüket. Mert én tudom mi a jó nekem!
2016. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
67%

Nyugtasd meg, hogy eszed ágában sem lenne kettesben hagynod őt a gyerekkel. Mi van ha kidobja az ablakon? Vagy ráborít egy szekrényt? Esetleg elalszik mellette, a kicsi pedig felgyújtja a házat?

Ezért aztán szereztél egy bébiszittert (öreg legyen!!!), aki mindkettőjükre vigyáz, amíg te heti kétszer magán programot csinálsz.

Persze lehet, hogy jobb, ha nem gúnyolódsz, csak kifejted, hogy megérted a problémáját, de ő is értse meg a tiedet. A közös nevező pedig a bébicsősz. Ekkor még kiderülhet, hogy a kedvesed valójában féltékeny, bár ennek nincs is tudatában. Nem a babaőrzéstől fél, hanem a lelke mélyén a te önállósulásod tölti el szorongással.

Utóbbi esetben menj el a programjaidra, és előtte meg utána ápolgasd a sérült lelkét. Lehet, hogy kicsiként súlyos elhagyásokat élt át???

2016. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!