Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos férjem részéről ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos férjem részéről ez a felvetés?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok a férjemmel, 2 éve házasok, 1 éves gyerekünk van.

Megismerkedésünk előtt pár héttel költöztem ebbe a városba munka miatt. Mindenkim 200km-vel odébb van.

Ezért mikor megismerkedtünk, nem jártam szinte sehova csak dolgozni, ill vele közös programokra.

Néhány hetente mentem haza barátnőzni, néha ők jöttek, de a távolság, munka miatt ezek azért ritka alkalmak voltak.

Ezért mondhatni otthon ültem nagyrészt.

Férjem eléggé társasági ember, illetve van egy hobbija, aminek minden hétvégén hódol már vagy 20 éve, ezért hétvégén sokat jár el, néha hét közben is.

Szülés előtt az én szociális igényeimet kielégítette a munka.

Ha mentem valahova,pl ruhát nézni, mozi, futás, azt akkor tettem, mikor férjem nem volt otthon. Szóval az ő szemszögéből tényleg folyton otthon ültem.

Az elmúlt egy évben mindenhova gyerekkel mentem. Olyan jól esne néha csinálni valamit, akár csak egyedül elmenni Tescoba, vagy kirakatokat nézni, bármi.

Férjem viszont nem érti. Nem akar egyedül itthon lenni a gyerekkel. Pedig amúgy jó apa, pelenkázza, fürdeti, játszik vele, de egyedül nem nagyon"bír el"vele.

Sokat veszekszünk ezen. Én ugye nehezményezem, hogy éli világát, van élete rajtunk kívül is. Rettenetesen irigy vagyok rá, bevallom. Nem sajnálom, tőle, de úgy érzem megőrülök, ha nem lehetek néha kicsit gyerek nélkül.

Itt jön a kérdés és férjem panasza.

Ilyenkor mindig az a válasz, hogy így ismertem meg, ő is engem. Én tudtam, hogy hétvégén keveset van itthon, ő úgy ismert meg, otthonülő vagyok(persze, hisz nem volt kivel mennem).

Nem érti miért nem elég nekem a közös családi program hámasban. Miért találom ki így 5 év után, hogy elmászkálnék itthonról könyvtárba meg ilyenek.

Mit tehetnék ilyenkor? Jogos, ha eddig így volt, most már ne"találgassak"?


2016. szept. 12. 11:04
1 2 3
 11/27 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Szerintem ez a leghülyébb kifogás! Hogy ő így szokta meg... pfff...

És akkor te? Te sem azt szoktad meg, hogy a gyerek mellett vagy non-stop, úgyhogy le is adhatjátok a zacciba kölköt.

Erről szól a gyerek... a család életét borítja! Helyett kell keresni neki az életetekbe és arra közösen kell áldoznotok!


Szóval ha jön a "te így ismerted meg dumával" akkor vázold fel neki, hogy az sem fog neki tetszeni, ha elhízol, mert nem tudsz mozogni, és ingerült leszel mert nem tudsz kikapcsolni... és amikor ott lesz a felesége aki kifordult önmagából akkor majd értékelje ezt át újra!

2016. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A férjed önző, csak magával törődik. Ha ez nem változik, előbb-utóbb így is válás lesz a vége. Mindenkinek joga és szüksége van saját személyes térre, magánéletre. Ezt meg kell értenie.
2016. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

1: keress helyettest. Nagyszülő, stb.

2: próbáld meg beszoktatni arra, ami most nem megy neki. Csinálja, te meg nézed a másik szobából és nem szólsz bele semmit! Tanácsot kérhet, ha elakad.

2016. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%
11:27 vagyok ismét. Azért ebben is van valami, hogy a csecsemőket nem minden férfi "bírja". Az én férjem sem. Ezért is tartott négy évig, mire kilábaltunk a hasonló helyzetünkből. Azóta elválaszthatatlanok! És a kistesó sem nagyon érdekli még a férjemet, mindig mondja, hogy majd ha másfél éves lesz legalább. Az én helyzetem annyiból jobb, hogy az én férjem "hobbija" most a nagytesó. Meg van érte őrülve, pedig csecsemőként nem érdekelte.
2016. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%

Az itt a gond, hogy engedélyt akarsz kérni arra, hogy elmehess. Ne! Egyszerű, készülj el szépen, mikor apuka hazaér, simán tényként közöld vele, hogy te most elmész, x idő múlva jössz, ott a lista az asztalon, hogy mit kell a gyerekkel elintézni, kellemes időtöltést kívánsz és mész.

Hihetetlen hogy még mindig meg tudok lepődni, hogy mekkora f_asz emberek vannak a világon...

2016. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek egyébként miért nem egyértelmű, hogy az emberek az idő múlásával változnak?

Lehet, hogy valaki 5 éve csendes volt, aztán ahogy az idő telik, egyre jobban vágyik a pörgésre? Vagy esetleg fordítva?

Olyan nincs, hogyha valakit megismersz, az 5-10-20 év múlva is pont ugyan olyan ember lesz.

Ez csak egy kifogás részéről, mert nem akar egyedül a gyerekkel maradni és inkább bűntudatot akar benned kelteni, hogy hát nem erről volt szó.

2016. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normális a férjed már ne haragudj!


Mi az hogy így ismert meg és már ne találgass ki új dolgokat? Normális ez???? TERMÉSZETES velejárónk hogy változunk az évek során - még ha tényleg így ismert volna meg.


Azt meg közölném vele, hogy igenis jártam el, de akkor, amikor ő nem volt otthon, és nem voltak barátaim, csak ezt ő mind elfelejtette.


Ha nem szedné össze nagyon gyorsan magát és verne egy kis értelmet a saját fejébe, én ezek után elválnék.

2016. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 fru_ ***** válasza:
62%

Teljesen jogos az igényed... attól, hogy gyereked van, nem ér véget az életed.

A gyerek meg közös... szóval gyakorolja csak azt a jogát, hogy egy fél napot vele töltsön - de akár kettőt is!

Nem harap!

2016. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Dehogynem!

Még fog se kell hozzá... akkorát fog harapni, hogy ihajla! Hát még ha lesz hozzá egy foga is!


Amúgy tényleg előfordul, hogy az ifjú apák nem tudnak mit kezdeni a pici csecsemővel.

Szépen fokozatosan kell őket tanítani.

2016. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem, férfiként jó néhány gyerekemet elláttam, mint a férjed, de ha megy a fürdetés, etetés, pelenkázás, akkor miért nem megy, hogy fél napig ő legyen vele???

Közben sem nagyon kell mást csinálni, vagy egy kicsit játszani, vagy kivinni valahová?

2016. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!