Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire igaz az, hogy az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire igaz az, hogy az a lényeg, h a férj neked ad számot, neked tartozik magyarázattal, a többi nem számit?

Figyelt kérdés

Ti hogyan tapasztaltátok ( itt föleg felesegekre gondolok ) , akik hosszú évek óta házasságban éltek , nekik szól a kérdésem.

Szóval , ha a férj még félre félrelép néha , de a feleségéhez tartozik es neki ad magyarázatot , hozzá tér haza minden nap , akkor azok az apró félrelépések nem befolyásolják a házasságot , nem? Úgy értem , az még mindig egy jó házasság , a szeretö , akit titkolnak egy elönytelen helyzetben van es nem ér annyit , hogy feleségül vegyék ....

Tehát a kalandok jelentéktelenek egy 20-30 éves házasság alatt , úgymond beleférnek ?

Hiszen a férj a feleségét szereti , hozzá tér haza , szexel vele , kielégiti , stb , tehat nem jelent semmit a kaland?

Ferjek, felesegek valaszat varom


2016. aug. 28. 18:35
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Kerdezo....

"Jó madár minden soroddal egyetértek ... " Igazan megtisztelsz, koszonom!

Kerdesedre... Felnott emberek nem "hasznaljak ki" a masikat. Mindket felnek szabad akarata van. Mindkettonek meg kell tanulnia felnott korara, hogyan gondolkodjon, milyen "jatszmak" vannak az eletben. Ha a "rovidtavu szereto" bevallalja a kapcsolatot = elfogadta. En mint ferfi nem veszek el tole semmit. Ha fut-fat (sott meg bokrot is) igergetek neki (magyarul lehazudom a csillagot is az egrol) es o azt elhiszi = elfogadta. Azzal ugyanis hogy annak idejen ugy dontott, hogy nem tanulja meg megvedeni magat az olyan disznoktol akik erre kepesek, akkor sajnos megerdemli a sorsat. Tudod ha a kacsa nem tud (tanul meg) uszni, akkor nem a viz a hulye. Tehat az egyen felelossege az onvedelem. Persze nyafogni lehet, meg habzo szajjal karomkodni is, de a "hogy is kerultel ebbe a helyzetbe?" kerdesre vagy nagy csend vagy nagy uvoltes a valasz rendszerint. Ez a liliom tiprasra nem vonatkozik, mikor egy kislany nem kepes megvedeni magat egy erett ferfi fortelyaival szemben.


Mindenki hibazhat, "meginoghat". Engedhetek a csabitasnak.... Valamelyik Lajos francia kiraly hires volt a felrelepeseirol es a biboros allandoan piszkalta erte. A biboros szerette a furjet es miutan mar otodik napja csinaltatott neki a kiraly furjet, a biboros kifakadt; "Na de felseg! Mindig csak furj?!" A kiraly mosolygot: "Mindig csak a kiralyne? Persze itt megint csak a gyakorisag, az aranyok fontosak. Az ilyen gyakori, esetleg egy ejszakas felrelepeseknel az a veszely is fennall, hogy az illeto valamit hazavisz a mit sem sejto tarsanak. Es az mar nagyon nincs rendben!!!!


Ha a szereto nem kap ajandekot, viragot stb.... az miert baj? A csaladi koltsegvetesnek ebben nincs szerepe. Ha egy ferfi ajandekokkal akar "megvasarolni" egy not, azzal a meg nem csinal semmit. Ha a no ezeket elverja es szexualisan jutalmazza a ferfit :) akkor azt leqrvazzak. De ha egymasra neznek es mindkettonek ugy kell b..sznia, hogy alig birja visszatartani....hol itt a baj? Utana mindenki haza megy es volt egy kellemes elmenye. Egyebkent hazassagban elo szeretok nem szoktak ajandekot, viragot kapni csak! Nehogy lebukjanak a ferjuk elott. Csak gondold ezt vegig ki is valojaban az "olcso szereto".


A 40-esnek....

Igyekeztem nem kiforgatni a mondandodat. Nincs szandekomban uj vitakat kezdeni. Az amit mondtal ezt jelenti. Egyenes kovetkeztetes volt. Nem tettem hozza semmit.

De ha "forogni" akarsz, gyere velem "tancolni". :) Az hogy ki, kit forgat; nezopont kerdese ugye? Azt mondjuk valojaban "minden nezopont kerdese". Tenyleg?! Figyelj csak! :) Ha MINDEN nezopont kerdese, AKKOR az is nezopont kerdese, hogy "minden nezopont kerdese" :) Tehat a kijelentes, bar igaznak tunik, valojaban onmagat tagadja.

Az en keszulekemben VAN hiba. Nem is keves! Nehanyat mar megtalaltam es meg igy is keptelen vagyok kijavitani es ujra elkovetem oket. Kossem fel magam, mert hibazok? Rugjam ki a tarsam mert o sem "tokeletes" es hibazik? Vagy segitsem? Mert ugye azt is lehet. Megkeressuk mi baja a masiknak es segitunk neki. De ez csak szeretetben lehetseges. A szereto tars ugy hajlik ugy segiti a tarsat, ahogy annak arra szukseege van. Kemenykedessel, merev szabalyokkal; nehez.

Azt szerettem volna neked megmutatni, hogy nem csinalod amit mondasz. Sajat magadnak mondasz ellent. Azert mert nem latod, pedig ertelmes nonek hangzol. En csak a tukrot tartom neked :) most mar latod onmagad ugy ahogy en "latlak". Ha nem tetszel magadnak, hat beszelj ugy, hogy masnak lassalak! :) Ne feltelezz rossz indulatot! En nem vitatkozni jottem ide. Elmondom , amit latok. Igyekszek tisztelettel beszelni es nem biralni.

2016. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

#27, azért a gyerek már mégis hogy látná ezt?

A kérdésben is szerepelt valami 20-30 év házasság - nem értem ugyan, az miért tényező - de szeritnem a válaszolók mögött még 10 év házasság sincs többnyire.

2016. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

42-es

Mibol kovetkeztetsz a valaszolok hazassagban eltoltott eveire?

Mit szamitanak a hazassagban eltoltott evek? Mire jogositanak fel?

Hanyevet kell hazassagban eltoltenem, hogy megszolalhassak itt?

Most nem jut tobb eszembe...kiosztottam az eszt mara, oszt elfogyott! :)

2016. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

41.

Szerencsére màsok vagyunk. Én nem puszta hibaként tekintek a megcsalàsra, hanem árulàsként.

Talán így tudom legjobban kifejezni, hogy nekem miért nem fér bele ez egy kapcsolatba. Nekem egy érzelmekkel dúsított boldog kapcsolat alapja a hűség, a bizalom, és az őszinteség. Te valószínűleg màs vagy, olyan hàzassàgban élsz gondolom ami neked jó, olyan partnerrel akivel néha fèlrelèpegettek. Neked ez rendben van, de nekem ez nem kellene. Èn tisztàztam mindig az elejèn, hogy olyan tàrsat keresek akinek szintén fekszik a monogàmia. Szóval senkire nem tukmàltam rà az én elveimet. Úgy akartad beàllítani mintha valami zsarnok lennék. Pedig nem. Nem diktàltam senkinek semmit. Akinek nincs rendben annak nem kellett velem lennie. Undorítónak tartom amikor 2 ember letisztàzza egymàssal, hogy monogàm kapcsolatban vannak, erre az egyik a màsik hàta mögött dugogat..persze neki titokban szabad, amíg a màsik fél hűséges. Hànyinger.


Szerintem alap dolog, hogy mindenki olyan tàrssal legyen akivel a kapcsolatuk paramétereiben egyetértenek. Egyáltalàn nem mondtam ellent magamnak,mindenkinek volt vàlasztàsa.

2016. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

#43, az elsőre az ilyen éretlen megnyilvánulásokból következtetek.

A többi kérdésedre a választ a fenti zöld mezőben találod.

2016. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

44-es

Megertettem mit mondasz es a sajat nezopontodbol igazat is adok neked. A "megcsalas" mint korabban mar irtam =hazugsag... igen,az =arulas. Gondolkoztal mar azon, hogy ki hazudik? Legegyszerubben ezt a gyerekeknel lehet megfigyelni. Felnek a kovetkezmenyektol. Mi hozzuk a "torvenyeket"; ok tehetetlenek; belekenyszeritjuk oket egy "helyzetbe" (a kornyezetbe, amit mi "diktalunk") es "a torvenyt be kell tartani. Ja es kozben mindenki feltetel nelkul szeret mindenkit. En eletemet adnam a gyerekemert; O "istenkent"tisztel es en vagyok a legnagyobb hos szamara :) oly annyira, hogy ha megszegi a torvenyem es "foldig verem", akkor szukolve csuszik vissza a labamhoz. Ez ugyan meg nem tortent meg, de igy kepzelem. Aztan 18 eves lesz es kikerul a "kezem alol" es kilep a vilagba. Mikor egyetemre kerultem nehany evfolyam tarsam,....haaat...."mint az orult ki letepte lancat" , ugyanezt hallottam gimnaziumi osztalytarsaimtol is. Miert csinaltak ezt? Mert kiszabadult a szulok "kenyszeritett torvenye" alol. Na most akkor mi lesz? tobbe nem mehet haza?

Azt mondod te lefekteted a hataraidat "onkent vallalta" tudta mit csinal, te nem vagy zsarnok mert mindent elore megmondtal Igen ez igy van. Ha bevallalja johet, ha nem haaaat mehet. Es mikor fital es boho es tapasztalatlan es szerelmes az ember fia, es te vagy a legszebb (a legnagobb hos) akkor persze onkent es dalolva. Aztan kiderul, hogy hoppa hat itt mas torvenyek is vannak. Es mikor mikor kimondjuk a "boldogito igent" es a fele mindennek a tied lesz...es a gyerek utan ....MEGVAGY!!!!...a fizetesed akarhany szazaleka az enyem...kifosztalak es lenullazlak....Ha nem tartod be a torvenyeimet "szamuzlek" vagy "halal rea!" Ha 3-4 gyereke van egy ferfinek, annyit fizet, hogy az egyenlo a halallal.

Oszt akko' gyusz te: "en megmondtam!" Es ez nem zsarnoksag....NEEEEEM ....tenyleg? :)


Nezd en nem vagyok senki, hogy a te elveidet, eletviteled biraljam (vagy akarkiet is). Olyan tul okos sem vagyok, hogy osszam itt az eszt ket kezzel hintve, az "engedjetek hozzam a kisdedeket" stilusban. Ezek a jelenlegi tarsadalmunkban elofordulo jelensegek. Az en velemenyem szerint, ilyen gondolkodas az alapja. Ha ezt a merev golndolkodast megvaltoztatnak, lehet kevesebb lenne kamasz terhesseg, kabitoszer hasznalat vagy a kocsmaban uldogelo es a poharat nezo ember, vagy "elszabadult" fiatal az egyetemre kerulve. Ezeknek a "torvenyeknek" belulrolkene jonniuk, es akkor nem kene "rendor" hogy szamonkerje oket, biro hogy kiszabja abuntetest es bortonor hogy azt vegrehajtsa :)

2016. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Számomra nem elfogadható, igenis számít. Ha félrelép, nem tudom azt adni neki, amire szüksége van. Ráadásul ha titokban csal meg, akkor még nem is őszinte hozzám, ergo többet nem tudnék bízni benne, olyannal meg nem leszek együtt, akiben nem bízom.
2016. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Hosszas hazas eletem soran megtanultam, hogy minden vitaban, kivetel nelkul, mindig a noe az utolso szo. Tapasztalataim azt bizonyitottak, hogy barmit mondtam "az utolso szo" utan; az egy uj vitanak lett a "kezdo szava". Ez alol neha kivetelt kepeztek a "bocsass meg!" vagy "Mar csinalom is!" kifejezesek, de a "neked van igazad" tobbszor fordult ellenem.... :)

Azt hiszem en most elsomfordalok innen. Ezt a temat mar kiveseztuk ugyis.

Mindenkinek jo egeszseget kivanok! Sok sok turelmet es....

Jo szerencset! :)

2016. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!