Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan javíthatnék a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan javíthatnék a kapcsolatunkon?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve vagyunk együtt,abból 1 éve vagyunk házasok. Azért döntöttünk ilyen hamar a házasság mellett mert várandós lettem,de ez mellett ngyin szerettük egymást. Sajnos a kapcsolatunkat legjobban azvkezdte ki hogy a baba születése után pár órával elment. A szülés előtt egy hónappal hazasodtunk össze. Miután ez történt mindent ő intézett a temetéstől elkezdve az én ápolásomig(súlyos vérszegény és depressziós lettem) miután kezdtem helyrejonni a kapcsolatunk folyamatosan romlott. Tudni kell hogy teljesen különböző emberek vagyunk. Én vallásos vagyok ,ő nem. Ő társasági ember,én megvaz eset után szabályosan antiszociális lettem és gyűlölöm a társasági körét mivel folyamatosan ellenem uszítják. A legutóbbi eset az volt/az hogy újra teherbe estem ,viszont a párom egyre jobban elfordult tőlem,lekezelő volt velem,megszégyenített a haverjai előtt stb. Ugyhogy szakítottam vele. A szakítás miatt a szulei ,haverjai bebeszélték neki hogy azért hagytam el mert nem az övé a baba. Azóta újra összejöttünk, próbálja bizonygatni hgy ő nem hisz ebben a feltevésben. (pedig soha semmi okot nem adtam rá hogy bárki is azt állítsa rólam hogy csaló vagyok. Sosem csaltam meg senkit mégis bemocskolják a becsületemet) A lényeg az hogy azóta együtt vagyunk,osszekoltoztunk es együtt varjuk a picit. De Semmilyen kapcsolat ugymond nincs köztünk. Nem akar velem szeretkezni,ha rámászok akkor meg mindig van valami kifogása. Hiába vagyunk összezárva minden nap az alap dolgokon kívűl mint hogy "mi legyen a kaja?" Nem beszélünk. Mit tegyek? Mindenki ellenem van a környezetéből.Probaltam vele beszélni róla de egyszerűen nem válaszol semmilyen kérdésemre.

2016. aug. 22. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

hibák:


Azért döntöttünk ilyen hamar a házasság mellett mert várandós lettem


Tudni kell hogy teljesen különböző emberek vagyunk



tul.képpen ez halálra volt ítélve a legelején, legközelebb védekezz

2016. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Van bármi is,ami még a férjed mellett tart...?
2016. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Probalnam kevesse nyersen megfogalmazni, de nem tudom. Ez egy hiba volt, es egy gyerek miatt nem tudom miert kellene osszeeroltetned magad valakivel akivel nyilvanvaloan nem illettek ossze. Azt neg vegkepp nem ertem hogy felnott, ertelmes ember ilyen helyzetre minek esik ujbol teherbe. Hogy ket gyereket nyomoritsatok meg lelkileg? Meg azelott fel kene noni es vegre ertelmes logikus donteseket hozni mielott ez megtortenik.
2016. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál arról, hogy a férjednek milyen érzései voltak az első gyermek elvesztése után.

Lehetséges, hogy benne úgy képeződött le az egész, hogy azért nem tud most veled szeretkezni, mert tart attól, hogy ismét elvetélhetsz vagy gond lehet a születés körül.


EZt a veszteséget ti nem beszéltétek át, jól látom, ugye?

Egy ilyen a legstabilabb párkapcsolatokat is kikezdheti, mögöttetek azért nem voltak évek, összeszokás és azt valljuk be: egy becsúszott gyerek sem a tudatos családtervezés része. Ezzel együtt tényleg részvétem.


Amit tudnál tenni a jobb kapcsolatotokért: szakértő bevonásával átbeszélni ezt az újabb tervezetlen terhességet, annak elfogadását (már ha a férjed valóban szeretne mind férjként, mint apaként helyt állni- mert lehet, hogy az is egy megoldás/válasz lesz, hogy apaként felelősséget vállal, de férjként a továbbiakban nem, ha így jönnek-mennek a terhességek az életedben úgy, hogy azért azt nem egy közös elhatározás előzi meg...)


Keressetek fel közösen egy párkapcsolati terapeutát, tanácsadót, esetleg egy gyászfeldolgozással foglalkozó szakembert, hogy ne legyenek közöttetek ki nem mondott dolgok és a második gyermeketeket mindketten lelkileg megtisztulva, a korábbi gyász terheit levetve, egymás iránti bizalomban megerősödve tudjátok várni.


A jelenlegi helyzet változatlanul hagyása szerintem nem vezet jó irányba. A baba még meg sem született, de már elhidegültetek egymástól. A pici születése után nagyon, de nagyon szükséged lesz az apa támogatására (már ha úgy döntötök, hogy közösen tervezitek a továbbiakat), a gyermekágyas, kisbabás időszak egy nő életében tényleg egy megerőltetőbb, kiszolgálatottabb helyzet (fizikailag is, lelkileg is, most elsősorban ezekre gondoltam).


Komoly bizalmi válságban van a kapcsolatotok, ha nincs bújás, intimitás, ha megkérdőjeleződik a gyermek fogantatása!


Nem "rámászni" kellene, hanem megteremteni a nyugodt feltételeket egy őszinte, sallangoktól mentes beszélgetésre, felvállalni mindkettőtöknek azt, hogy mit akartok vagy nem akartok egymástól, az élettől, akartok-e vagy sem szülők, társak lenni és hogyan tovább.

Ha nem megy kettesben, akkor kérni független szakembertől segítséget.


Minden jót és boldog babvárást kívánok.

39N

2016. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Az az egyet nem értem, egy ilyen pocsék kapcsolatba minek vállalsz be gyereket?!


Vallásos vagy? Ne már, hogy nem jutott eszedbe, hogy Isten akarata, hogy nektek ne legyen közös gyereketek, és ne kössön össze titeket, mert nektek nincs egymás mellett keresnivalótok.


Azt írtad, hogy legjobban az kezdte ki, hogy a baba elhunyt.

De nem ez volt az első, nem innen indult.

A kapcsolat innentől rohamosan romlott, amit nem is csodálok. Neki is nehéz lehetett, hogy támasz nélkül maradt, és még téged is istápolnia kellett.

Az is lehet, hogy NEKI viszont megfordult a fejében, hogy jobb, ha a gyerek nem maradt veletek, és lehet nem is kellett volna bevállalni.

Ezért is fordulhatott el tőled, mikor újra teherbeestél. Ez véletlen volt? Csak te akartad? Közös döntés esetleg, amit mondjuk kétlek?


Ami komoly gond még, hogy a barátai és a rokonok ellened tudják hangolni. Ha nem akarja, nem lehet. Elküldi őket a búsba, és leállnak.

De itt erről szó sincs.

Sőt, még meg is aláz előttük.


Minek kell ilyen előzményekkel újra kibékülni?! Döglött lovon akartok lovagolni.

Ennek a kapcsolatnak vége, sem intimitás, sem gyengédség, de még csak barátság sem maradt belőle, csak megtűritek egymást, mint két idegen, mert összekényszerít az újabb terhesség és a házasság.


Lehet, hogy a barátainak tökéletesen igaza van, nem illetek össze, és mindenkinek a legjobb lenne, ha elválnátok. Akkor is, ha ez a te vallási nézeteiddel ellenkezik.


Egyébként mindenképp válás lesz a vége, mert így nem lehet élni. Legfeljebb a férjed beadja a válást, te meg nem jelensz meg a tárgyaláson, és akkor is elválasztanak.

Egy házassághoz két ember kell, a váláshoz egy elég.


Nagyon sajnálom a babát, aki az egésznek issza a levét, és nem tehet semmiről. :(

2016. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ezt így semmi értelme szerintem erőltetni....
2016. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azt tisztázom hgy én nem akartam újra babát.és ezt többször is kozoltem vele,ahogy azt is hogy mar van időpontom orvoshoz fogamzaasgatlot szedni. Viszont mielött elkezdtem volnaa szedni a tablettákat a biztonság kedvéért vettem egy terhességi tesztet. Ami pozitív lett. Rengeteg olyan részlet van ebben az egészben amit ha leírnék végig se olvasná senki. Eztva babát ő akarta(jobban mondva az anyósom) abortuszra meg gondolni sem akartam. Es nem is akarok. Lehet mondani hogy felelőtlen vagyok stbstb de én csak babának akarok jót. Tudom milyen lehetosegein vannak es milyenek nincsenek. A baba érdekében (is) akarok javitani az apjával való kapcsolaton. Egy kisfiúnak sorsdöntő hogy apa nélkül nő fel vagy nem. Nem akarom ennek kitenni. Én szeretem a férjemet.De addig amíg egy kis esélyt is latok arra hogy egy családot alkossunk nem akarok ennek véget vetni. 20 éves vagyok. Sokan gondolják higy éretlen vagyok,de ezeknek az embereknek kellene elgondolkodniuk hogy mibaz éretlen fogalma. Nen azért kertem tanácsot hogy újabb tiprást kapjak. Ha nem tudsz normálisan válaszolni a dolgokra támadás,lealázás nélkül akkor kérlek szépen,könyörgöm ne kommentelj! Köszönöm!
2016. aug. 22. 14:31
 8/20 A kérdező kommentje:

"Hogy ket gyereket nyomoritsatok meg lelkileg? Meg azelott fel kene noni es vegre ertelmes logikus donteseket hozni mielott ez megtortenik."


Itt nem én vagyok akit ócsárolni kell! Én mint ahgy az előző hozzászólásban is leírtam,nem akartama ujra babát.Dolgozni akartam a szakmámban,és új szakmát akartam tanulni. Ezért hoztam azt a "logikus döntést" hogy fogamzásgátlót szedek. De ha valaki ismeri a Szombathelyi sztk rendeléseket akkor tudja hogy időpontot csak 3 hétre adnak. Nem megyek bele a reszeletekbe higy ugyan védekeztunk ,mert konkrétan aki így áll hozzá annak nincs is semmi koze ehhez. Egy szóval nem irtam hogy nen vedekeztem megis az az első reakciód hogy én mekkora barom vagyok hogy nem vedekeztem. Tartalom értelmezés , előítéletek hozatala ÖTÖS!


"gyerek issza a levét"


Gondolom te is az a fajta ember vagy aki inkább elteszi láb alól azt a magzatot mondván hogy "az csak egy szövet,nem érez semmit" az esélyt meg sem adva neki. Csak gratulálni tudok!

2016. aug. 22. 14:45
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, ezzel az utolsó két kommenteddel abszolút bebizonyítottad, hogy teljességgel éretlen vagy még.


"Lehet mondani hogy felelőtlen vagyok stbstb de én csak babának akarok jót." - "...lekezelő volt velem,megszégyenített a haverjai előtt stb..." - Ez lenne az apaminta, amit a gyerekednek látnia kellene?

Senki nem támadott téged, de amit csinálsz az nem egészséges sem neked, sem pedig gyermekeidnek a későbbiekben (de ezt sajnos majd csak évek múltán fogod látni, hogy ilyen apa példa milyen károkat okoz).

Többségében nálad sokkal nagyobb élettapasztalattal rendelkező, több ember mondta teljesen ugyanazt. Ezen kellene kicsit elgondolkodni, ahelyett, hogy személyeskedni kezdesz. Fiatal vagy, gondolkozz, nem csak magadért, a gyermekeidért. Az apa példa pedig tényleg döntő fontosságú, pont ezért nem értem, hogy miért a kérdésben felvázolt apa példát szeretnéd nekik mutatni...

2016. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszolód vagyok (39N)

Kérdező, itt szerintem senki nem támadott le durván téged, de te elég idegesnek tűnsz.

A te életed, nem a miénk, véleményt kértél, elmondtuk.


Ezzel együtt- mondjuk eső után köpönyeg, de a jövőre nézve talán még nem!- mondjuk FELELŐS nőként azért nem ártana tudni, hogy mi a fogamzásgátlás. Az "éppen felírattam volna a fogamzásgátlót" az NEM az.

Nincs gond a megszakítással sem, vagy a nem védekezéssel/naptármódszerrel stb. sem- ha a pár számára nem gond egy gyermek érkezése és ezt KÖZÖSEN megbeszélték, eldöntötték és pontosan tudatában vannak annak, hogy ezek a védekezési (vagy nem védekezési) módok nagyobb arányban eredményeznek terhességet, mint mások.


Én azt hiszem normális, kulturált választ adtam.

Fenntartom ezzel együtt azt, hogy a felelősség és a gondolkodás nem az UTÁN kellene, hogy kezdődjön, amikor már összejött egy NEM VÁRT, nem tervezett terhesség (én is hiszek Istenben, de abban nem, hogy észt nem adott a megfelelő védekezési technika GONDOS megválaszására- vagy ha a te hited szerint nem, akkor meg NEM KELL házaséletet élni, amíg az a tabletta vagy akármi nem hat, nem használható stb.)


Senki nem kért itt téged arra, hogy vetesd el a gyermekedet, ez a te egyéni döntésed- de azért azt ó lenne látnod, hogy a gyermekvállalás az nem csak egy rózsaszín cukorfelhő, kőkemény felelősség és jó lenne, ha ebben társra lelnél a férjedben.

Egy gyermeket nem csak szavakkal kell akarni- mármint jobb helyeken.


Ilyen érzelmi sivárságba, anyós érzelmi "holdudvarába" tervezés nélkül gyermeket bevállalni tényleg nem volt egy okos döntés.

A többi válaszoló is csak erre szeretett volna rávilágítani talán, nem gondolod?


Azért kérlek szépen, hogy legalább B tervnek készülj fel az önálló, felelős egyedülálló anyaságra is, mert lesznek még itt gondok, nem is kevés, ha ilyen fokú a nem-beszélgetés nálatok a házasságban.


Minden jót azért továbbra is.

2016. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!