Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Te a szerelmedhez mentél hozzá?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te a szerelmedhez mentél hozzá?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkozol ezen a témán. Eddig csak egy férfit szerettem, pedig 26 éves vagyok és több kapcsolatom volt, de az az egy szerelem össze sem hasonlítható a többi szeretet érzéssel. A szerelmemmel nem lett volna boldog életem, nem véletlen ment tönkre a kapcsolatunk. Ezt régen is tudtam, és most is tudom. Nemrég találkoztunk 5 év után véletlen, és mindketten éreztük(mondta), hogy az érzés nem változott. Nem mennék bele újra, de úgy érzem ilyen heves és lángoló szerelem nem működhet hosszú távon. A barátaim férfiak és nők is azt mondják, olyat kell találni, akivel együttműködve haladunk a közös céljaink felé, akiben megbízunk, és tetszik annyira, hogy lefeküdj vele egy életen át. De én ezt kevésnek érzem, ahhoz képest, amit szerelemként átéltem. 3 éve egyedül vagyok, mert nem találok hasonló érzést, de most jutottam el oda(mert felmerült az újrakezdés lehetősége) hogy talán nem is ezt kellene keresnem. A barátaim szerint szerencsés vagyok, hogy átélhettem ezt egyszer, nem kellene mindent akarnom, mert sosem fogok mindent megkapni, es boldogtalan leszek.


Szóval érdekelne, hogy mit gondoltok, biztonságra, nyugalomra és kiszámíthatóságra kellene törekednem, mert ez boldogabbá teszi az embert? Esetleg szerelmet keresnem, hátha egyszer megszeretek valakit, aki mellett boldog tudnék lenni hosszútávon is? Ez már évek óta nem jön be.


2016. aug. 16. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Igen. Ezt biztosan állítom. Voltak férjem előtt kapcsolataim, de egyikükkel sem volt az az igazi "áttörő" érzés, mint vele. Nem is gondoltam, hogy tudok valakit ennyire szeretni egyáltalán. Nem volt sokáig hasonlítási alapom. De mikor megismertem és összejöttünk, hát igen..... éreztem, hogy vele minden más.

Minden.

Szóval szerintem megl lehet érezni, ha a szerelméhez megy az illető. Azóta átéltünk sokmindent, van 2 gyerekünk. Vannak vitáink, de mindig azon vagyunk, hogy megoldjuk. Tudom, érzem, hogy ha elszalasztottam volna őt, akkor senki mellett nem éreztem volna hasonlót.

2016. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Igen, de nem működött. Nagyon mások voltak hosszabb távon a céljaink, a habitusunk, az életformánk. Egy idő után egyszerűen nem működött.

Most egy olyan kapcsolatban élek, ahol szeretem és tisztelem a párom, nem lángolunk a szerelemtől, de bármit megtennénk a másikért. Hasonlóak vagyunk és hasonlóak a vágyaink, céljaink az életben.

2016. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Én barom, hanem egy teljesen más tipusú csókához akit nem birok már sokáig elviselni.

Hasonló legyen akivel házasodsz!

2016. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon nagyon szerelmes voltam egy fiúba, úgy éreztem, hogy nekem senki más nem kell egész èletemben, minden büszkeségem feladtam érte. Mint kiderült, hiába való volt, ő nem szeretett engem úgy, mint én őt, szakított velem, és a szakítás után 1 héttel összejött egy másik lánnyal, akivel mint kèsőbb kiderült, folyamatosan csalt. Nem voltunk egyèbként sem egy világ, teljesen másképp nevelkedtünk, mások voltak az értèkrendjeink, de azóta sem voltam annyira szerelmes, mint akkor. Azóta már van 4 éve kapcsolatom, jövőre lesz az esküvőnk. Talán nem annyira tüzes és szenvedéjes a kapcsolatunk, de szeretem, tisztelem, biztonságban érzem magam mellette, tudom, hogy megbízható és jó apja lesz a gyermekeinknek, nem kell azon paráznom minden áldott nap, hogy vajon most épp kivel csal meg... :-)
2016. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
4# ez elég kiábrándító. Elég rossz lenne ezt a páromtól hallani. Nem értem, hogy a kettő miért zárja ki egymást. Mi 10 éve vagyunk együtt de a mai napig szerelmes vagyok a férjembe. Máshogy szerintem nem is működik hosszú távon egy kapcsolat, ha nem érzel más csak mintha a tesód lenne.
2016. aug. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Ezen én is sokszor elgondolkozok... Még pszichológusnál is voltam, ezzel a kérdéssel, mivel volt egy nagy szerelmem fiatal fejjel, amiről pontosan tudtam, hogy na ez az a nagy betűs szerelem, amiről mindenki zenét ír és filmet forgat, és maga a másik jelenléte is pontosan elég ahhoz, hogy egész álló nap vigyorogj. Sajnálom, hogy mégis annyira mások voltunk, hogy tönkrement a dolog. Azóta és előtte sem éreztem hasonlót. A mostani párom teljesen más, hihetetlenül egyformák vagyunk, szinte mindenről azonosan gondolkozunk, azonos értékrend jövőbeli elképzelés... Szeretem is, és vonzónak is találom, de egész egyszerűen nem ugyanaz a mindent felkavaró lángoló érzés. Pszichológus azt mondta, ne várjam, hogy minden szerelem egyforma lesz, hisz jelenleg engem az is meghatároz, hogy egyszer csúnya vége lett, és másképp mentem bele, más volt az egész, sokkal tudatosabb választás.


Mai napig nem tudom, hogy ez helyes e, hogy egy olyan férfival vagyok, akivel tökéletesen működünk együtt, épp csak nincs tűzi játék. Igazán irigylek mindenkit akinek a kettő együtt jött össze. De szerintem sokan nem ilyen szerencsések.

2016. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én az 1. és 5. válaszolóval értek egyet. Nem állapodnék meg olyan mellett akit csak félig szeretek,csak mert úgy gondolnám,hogy úgy sem találnék már mást és inkább megállapodnék.Egyszer élek és fontosnak tartom,hogy igazán szerelmes legyek a páromba és viszont,valamint tartalmasan éljük életünket és tervezzük a jövőnk. Én is kerestem sokáig.Voltak kapcsolatok,csalódások,hosszabb ideig pár nélkül amikre utólag visszagondolva úgy érzem tanultam belőlük.Ha olyan mellett lennék akit nem is igazán szeretek akkor mindig más után vágyakoznék,akkor is ha nem akarok.7 éve élek boldog kapcsolatban és még nem hült ki,sőt sok minden amin keresztül mentünk,öröm és nehézségek megerősítették az és még lesznek is ilyenek. Te esetedben a történeted alapján csak egyoldalú volt a szerelem,mert ha az exed is igazán szeretett nem csalt volna meg.Biztos nagyon rossz érzés az is mikor hiába szeretsz valakit,mert ő nem viszonozza sőt még beléd is rúg úgymond.Viszont most meg egy olyan kapcsolatban élsz amiben meg a párod szeret jobban,neked meg kételyeid vannak és főképp azért vagy vele mert biztonságot nyújt neked és te pedig már belefáradtál a párkeresésbe.Persze lehet így is élni,viszont ne egy két évben gondolkodj hanem hogy egész életed így élnéd le valaki oldalán.
2016. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Áhh :D Álmaimban :D Persze szeretem a házastársam, úgy érzem, jól döntöttem Vele, de nem ő az igazi (ezt ő tudja is) Nem az a lángoló szerelem van köztünk, arról már lemondtam, akit én szerettem annak nem voltam elég hűtlen/szemét/csúnya. Ő megbízható, vele végre családot alapíthattam, nem rohant az exhez az első gondnál. És igen, kívánm a párom, hiányzik ha nincs mellettem, nagyon szeretem.

Le leszek pontozva de leszaaarom :)

2016. aug. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én soha nem kötöttem volna össze az életem olyannal akiről tudom, hogy nem ő az igazi, nem ő a lelki társam és nem vagyok belé szerelmes. Nekem egy ilyen megalkuvós kapcsolat nem elég egy életre...Számomra egyszerűen KEVÉS!


Én a szerelmet választottam:) Életem egyetlen szerelméhez mentem feleségül.:) Ő sem vett volna feleségül olyan nőt akibe nem szerelmes.


Volt akit szerettem korábban, de szerelmes nem voltam belé. Tudtam, hogy nem az igazi. Soha nem lettem volna így boldog, nem tudtam volna leélni az egyetlen életemet egy langyi kapcsolatban. Elég hamar, 1 éven belül ki is derült, hogy nem működünk együtt, én nem az a fajta nő vagyok aki neki kell, és ő nem az a pasi aki nekem kell, otthagytam. Életem legjobb döntése volt.

2016. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen! :)
2016. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!