Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek az azonos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az azonos neműek házasságáról?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
20%
Azonos neműek valóban nem házasodhatnak, és ez jól van így. A homoszexualitás betegség, és mint ilyet, nem szabad támogatni.
2016. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
59%

31-es

Sztem a homoszexualitás = betegség téma és a homokosok házasodási kérdése egymástól függetlenek.

Az első egy kirekesztő fantazmagória, a másik pedig egy érdekes kérdés.

2016. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
50%

Már miért lenne betegség? A betegségekre vagy van gyógymód, kezelés... Vagy épp valamelyikbe bele lehet halni. A homoszexualitàsra semmi ilyesmi nem vonatkozik, tehát nem betegség. 2 azonis nemű ember szereti egymást és ennyi. Miért fàj ez neked? Ès a többi hozzàd hasonlónak?


Az hogy szeretsz valakit nem vàlasztàs, döntés kérdése, csak megtörténik. A vonzalom ugyanaz.


Még mielőtt előjönne a szaporodás képességének kèrdése: a meddő pàrok se tudnak gyereket csinàlni, és vannak olyanok is akik nem akarnak gyereket vàllalni. Mégis hàzasodhatnak, csak mert az ellenkező nemhez vonzódnak. Ez piszokul igazsàgtalan a melegekkel szemben. Hogy pusztàn ezért vannak kirekesztve.


Ha a gyereked meleg lesz, nem fogod szeretni? Őt is betegnek fogod titulálni? (előre sajnàlom szegényt)

2016. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
48%

A legtöbb állatfajnál találhatóak homoszexuális egyedek. Homofóbok viszont csak az embernél.


Akkor melyik is lehet inkább a betegség? Ezen kéne elgondolkoznia egyeseknek.

2016. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
47%

"Már miért lenne betegség?"

Mert ellentmond az egyik alapvető ösztönnek, a fajfenntartásnak.


"A betegségekre vagy van gyógymód, kezelés... Vagy épp valamelyikbe bele lehet halni. A homoszexualitàsra semmi ilyesmi nem vonatkozik, tehát nem betegség."

Ez jó nagy hülyeség, jó néhány egyéb betegség is van, amire gyógymód sincs, de belehalni sem lehet. Mentális betegségek között különösen sok ilyen van.


"Ha a gyereked meleg lesz, nem fogod szeretni? Őt is betegnek fogod titulálni? (előre sajnàlom szegényt)"

Miért, a szülők nem szeretik a gyereküket, ha az beteg? Természetesen akkor is szeretni fogom, de megteszek mindent, hogy egészséges szexuális beállítottsága alakuljon ki.


"A legtöbb állatfajnál találhatóak homoszexuális egyedek. Homofóbok viszont csak az embernél.


Akkor melyik is lehet inkább a betegség? Ezen kéne elgondolkoznia egyeseknek."

Állatok nem lehetnek betegek?

2016. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
27%

Nem az a lényeg. Hanem hogy az állatok elfogadják egymást úgy, ahogy vannak. Nem ölnék meg a fajtársukat csak azért, mert az a saját neméhez vonzódik. (Pl. az oroszlánoknál kiemelkedően magas a homoszexualitás aránya, de szerinted ezért megölik egymást az oroszlánok?) Viszont rengeteg az olyan ember, aki ezért megölné embertársát.


Nem betegség a homoszexualitás, és mivel a természetben mindenhol megtalálható, ezért természetes. Olyan nincs, hogy egyfajta "betegség" minden fajnál megtalálható legyen (pl. rákos se lesz egy egér csak úgy, vagy egy madár, vagy egy delfin szerintem, mentális betegség sem alakul ki sokuknál és nem öröklik, és így tovább.)


Teljesen normális dolog a homoszexualitás, évezredek óta jelen van az embernél, nem örökletes dolog, nem lehet elkapni, egyszerűen így születik az ember. Attól, hogy nem ez a megszokott és elfogadott, még igenis természetes dolog. Az nem természetes, hogy ezért a dologért a homofóbok elítélik őket.

2016. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
36%

Ja és még egy dolog: a többi "betegséggel" küzdőt akkor miért nem ítélik az emberek, miért csak maximum sajnálkoznak felettük? Senki sem ítél el egy depresszióst, egy szellemi vagy testi fogyatékost, egy rákost. Akkor miért a homoszexuálisokat? Talán mert nem betegség.


Egyébként pszichológiai kutatások is kimutatták, hogy a homoszexualitás természetes dolog, ha érdekel, keress utána.

2016. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
47%

"Nem ölnék meg a fajtársukat csak azért, mert az a saját neméhez vonzódik. (Pl. az oroszlánoknál kiemelkedően magas a homoszexualitás aránya, de szerinted ezért megölik egymást az oroszlánok?) Viszont rengeteg az olyan ember, aki ezért megölné embertársát."

Én még nem találkoztam ilyen emberrel. Attól, hogy valamit nem tartunk normális dolognak, még nem feltétlenül ölnénk meg azt, aki műveli.


"Nem betegség a homoszexualitás, és mivel a természetben mindenhol megtalálható, ezért természetes. Olyan nincs, hogy egyfajta "betegség" minden fajnál megtalálható legyen (pl. rákos se lesz egy egér csak úgy, vagy egy madár, vagy egy delfin szerintem, mentális betegség sem alakul ki sokuknál és nem öröklik, és így tovább.)"

A homoszexualitás sem található meg minden fajnál. Eleve vannak olyan fajok, amelyek osztódással szaporodnak vagy hímnősek, náluk ez eleve értelmezhetetlen fogalom.


"Teljesen normális dolog a homoszexualitás, évezredek óta jelen van az embernél, nem örökletes dolog, nem lehet elkapni, egyszerűen így születik az ember."

Az sem igaz, hogy így születik az ember. A neveltetésnek legalább akkora szerepe van benne. Képzeld el, hogy valaki újszülöttként bekerül egy zárt közösségbe, ahol minden férfi b_zi és minden nő leszbi! Szerinted ugyanakkora valószínűséggel lesz hetero- vagy homoszexuális, mint a mi világunkban?


"Ja és még egy dolog: a többi "betegséggel" küzdőt akkor miért nem ítélik az emberek, miért csak maximum sajnálkoznak felettük? Senki sem ítél el egy depresszióst, egy szellemi vagy testi fogyatékost, egy rákost. Akkor miért a homoszexuálisokat? Talán mert nem betegség."

Én nem ítélek el valakit csak azért, mert homoszexuális. Ha nyíltan propagálja és kérkedik vele, azért már igen, mert egyrészt nem vagyok kíváncsi rá, másrészt rossz hatással van a gyerekekre.


"Egyébként pszichológiai kutatások is kimutatták, hogy a homoszexualitás természetes dolog, ha érdekel, keress utána."

A tudomány a történelem során mindig az uralkodó ideológia szolgálatában állt. Az inkvizíció korában is, a nácizmusban és a szocializmusban is, illetve ma, a szélsőliberalizmus korában is. Tehát nem szabad mást állítaniuk a tudósoknak sem, mint hogy a homoszexualitás természetes.

2016. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
52%
A házasság férfi és nő között létezik csak ,egyéb esetben nem beszélhetünk róla,hiszen utódnemzés lehetetlen két azonos nemű ember között,jelenleg még. Én inkább életközösséget javasolnék hivatalos formának azonos neműek között,ami esetleg törvényileg szabályzott. Isten előtt csak a férfi és nő köthet házasságot,szerintem. Polgárilag meg bárki ez úgyis csak formaság.
2016. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
38%

Még nem olvastam végig a válaszokat, de olyan jó az első két oldalt olvasni:D változik a gondolkodás mód, és ez annyira jó!

Az ellenzőknek, csak hogy sírjanak: van melegházasság!!!

Csak nem klasszikus értelemben. Ha egy transzszexuális nőként anyakönyvezteti magát, akkor férjez mehet. Két született férfi összeházasodhat. Az anyakönyvvezető nem fog benézni a menyasszony szoknyája alá.

Na innentől már nem tök mindegy, hogy mindkettő öltönyben van-e?

(jelzem nem hivatalos forrásból tudom, nem néztem utána a törvényi szabályozásnak, egy transzszexuális barátom mondta ezt, ő nézett utána)

2016. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!