Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ekkora baj, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ekkora baj, hogy nem akarom feleségül venni? Vagy ha mégis akkor csak ebben a formában?

Figyelt kérdés

Barátnőm haragszik rám amiért nem akarom feleségül venni.Egyrészt szerintem ennek az egész felhajtásnak semmi értelme.

Másrészt viszont a házasság utáni "minden közös" dolog nem tetszik nekem.

Megmondtam neki ,hogy vagy nem lesz esküvő vagy lesz de akkor házassági szerződés is.

Félreértés ne essék imadom,szeretem,tisztelem,becsülöm őt.Vele akarom le élni az életem,gyereket akarok tőle stb.

De ki tudja mi lesz holnap?Vagy 1,2,5, vagy 10 év múlva?

Dolgozom,vállalkozasom van és mondhatom elég jól élünk.Saját nagy családi házunk van,mindkettőnknek felső kategórias autó,költhetünk barmire,külföldi nyaralások stb.

Nem akarom,hogy ha esetleg megcsalna és vállna akkor abból a pénzből éljen boldogan mással amiért én hajtottam.

Ma a legtöbb hazasság válásal végződik hiaba akarjuk szépiteni.

Most ki van akadva,hogy nem is szeretem stb.

Szerintetek?


2016. ápr. 12. 21:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Havi 200.000 hogy jött össze a felsőkategoriás autó? Milyen autó ez? Havi 600.000+jutalékból pár év alatt hol tudtál több színtes házat vásárolni? Alapból 40-50 millió egy jobb családi ház mondjuk Budán.


Kérdésedre válasz:

Jogosan akarnál vele aláírattatni szerződést bár 10 év után nem tudod kisemmizni. A jelenlegi javaidra nem ttarthat igényt de amit közösen összehoztok annak a fele jár neki és ha úgy hozza az élet hogy ő jobban keresne 2-3-5 év múlva és általa folyna be több bevétel a családi kaszába akkor még sem semmizhetnéd ki a házassági szerződéseddel.

2016. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

-Az ő autóját is én vettem neki.

-Nem Budán élünk ,hanem Debrecenben.

-Abból a havi 600 000 Ft-ból élünk egy hónapban így a vállalkozásból befolyó pénzt nem kell költeni.

-Hogy sikerült ilyen házat??

Nos,mint írtam a vállalkozásom elég jól megy.Az általad említett összeg (50-60 millió) volt,hogy 2 hónap alatt bejött.

A ház 79 millió volt+még az extrák amiket én gondoltam hozzá.

Havi 600 000-ből nem tudtam volna ezt elérni ez teljesen igaz :)

Tavalyi évben 280 millió Ft-al zártuk az évet.És most nem nagyképüsködésből irtam le ezeket a dolgokat hanem csak,hogy megértsétek.

Remélem így,ezeket a számokat látva valmenyire megértitek ,hogy miért is akartam egy ilyen szerződést.

Köszönöm

2016. ápr. 15. 23:31
 33/38 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok.

Így már másabb a dolog.Lehet olyan szerződést házassági szerződést kötni, hogy a vállalkozásból befolyó pénz különvagyon, s akkor még mindig vígan elvagytok a 600-ból,plussz a saját keresete.

Arról viszont biztosítsd (le is papírozhatjátok), hogy válás esetén nem az utcára dobod majd ki 2-3 gyerekkel.

2016. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 omba ***** válasza:
100%

Az látszik, Kérdező, hogy szegény családból származol, a pénz valahogy fontosabbnak tűnik neked, mint a barátnőd.

De nem is ezt akartam írni: a gyerek nagyobb vállalás, mint a házasság.

Az eleje felé írta valaki, hogy dehogy szülne olyannak, aki így gondolkodik róla.

Példa van mindenre, nekem a kedvesem leszedte a fejemet, hogy hagyjam a példáimat: ő - ő, és nem más.

Hálás vagyok neki ezért, sokkal boldogabb az élet.


Persze: ki tudja... de hát úgy élni?

(elárulom a végén semmi happy end: meghalsz)

2016. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

33#

Ez természetes.A gyerekeimet nem raknám utcára soha.

Ezt bármikor megigérem,szerződést írok róla vagy bármi.


34#


Nem fontosabb a pénz mint barátnőm.A barátnőmet imádom,szeretem,benne látom a boldogságom. A pénz pedig csak egy eszköz,hogy a boldogság teljesebb legyen.


A párodnak igaza van.Én sem szeretem ha máshoz hasonlitgatnak és azt mondják "bezzeg más vagy ő"..


Aki azt mondja,hogy a pénz nem számit..annak vagy mindig is volt és nem tudja milyen nélküle vagy hazudik.Ne értsétek félre vannak a pénznél 1000x fontosabb dolgok az életben pl.család,egészség.De ma ha nincs pénzed szinte életed sincs de boldogságod semmiképp.

Tudom,hogy az lesz a vége ,hogy meghalok.Mindenki meghal.

De az nem mindegy,hogy a halálom napjáig ,hogy élek.Úgy,hogy rettegnem kell lesz e pénzem még a hónap végén,tudok e a gyereknek venni új ruhát,ki tudom e fizetni a csekkeket..vagy ezek nélkül boldogan,a családomra,boldogságomra koncentrálva.

Köszöm a válaszaitokat.

2016. ápr. 16. 19:04
 36/38 omba ***** válasza:

Megértelek. Én is szegény környezetből vagyok, aztán voltam egész jómódú is, meg pár egzisztenciális halálugrás....

azért tudom, hogy nem érdemes ezt a kedvesed érzékenysége elé helyezni.

Most nagyon csóró vagyok ÉS nagyon boldog - független dolog.

Te viszont sikeres vállalkozóként doha az életben nem fogsz nehéz helyzetbe kerülni, illetve úgyis kivágod magad.

Én azt tanácsolom, legyen rendes család, házasság, gyerek, ha valami baj lesz, azt majd akkor oldd meg, ne most.

2016. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"-Az ő autóját is én vettem neki."


Akkor nem az Ővé hanem a Tiéd és csak használatra bocsájtod az autót a barátnődnek. Mivel tényleg nagy összegről van szó igy érthető hogy szeretnél házassági szerződést. De ez a barátnőd részéről igy egyértelműnek kellene hogy legyen: egy bizonyos összeg felett egyértelmű hogy egy válás esetén mindegyik fél mekkora

összeggel fog kisétálni a kapcsolatból. Ahova 1%-t tettem be onnan késöbb nem igényelhetem az 50%-t.

Én voltam aki kérdeztem.

2016. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
56%
Akkor szoktak igy kiakadni a nők hogy ha anyagi érdekük is van egy házasság vagy kapcsolat mögött. Sokszor a szülők is arra biztatják a lányukat hogy házassági szerződés nélkül menjenek férjhez a jómodú barátjukhoz. Feltételezhetően késöbb - talán már - 2-3 év múlva egy válásnál pedig minél többel szeretne kilépni a házasságból. Kiváncsi lennék mi lenne ha megvonnád tőle az autó használati jogát, ha a saját fizetéséből kellene finanszíroznia a jelenlegi életmódját. Lelépne, ha már nem adnál neki annyi pénzt? Veled maradna fenntartás nélkül? Ezen neked kéne elgondolkodnod még az esküvő előtt. Ebben a kapcsolatban a szerződésen kivűl a legfőbb kérdés az hogy érted vagy a pénzedért van veled a barátnőd. Ha pedig nem a pénzedért, miért nem akarja aláírni azt a bizonyos szerződést. Az üzleti ügyekbe soha nem keverjük a családi kapcsolatokat. Nekem nem lenne képem a másik fél által megkeresett pénzre igényt tartani és természetesnek venném hogy annyival távozom amennyit beleraktam a kaszába. De soha nem jutna eszembe az hogy megkérdőjelezem a szerelmét csak azért mert nem adja nekem a fél vagyonát.
2016. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!