Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ekkora baj, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ekkora baj, hogy nem akarom feleségül venni? Vagy ha mégis akkor csak ebben a formában?

Figyelt kérdés

Barátnőm haragszik rám amiért nem akarom feleségül venni.Egyrészt szerintem ennek az egész felhajtásnak semmi értelme.

Másrészt viszont a házasság utáni "minden közös" dolog nem tetszik nekem.

Megmondtam neki ,hogy vagy nem lesz esküvő vagy lesz de akkor házassági szerződés is.

Félreértés ne essék imadom,szeretem,tisztelem,becsülöm őt.Vele akarom le élni az életem,gyereket akarok tőle stb.

De ki tudja mi lesz holnap?Vagy 1,2,5, vagy 10 év múlva?

Dolgozom,vállalkozasom van és mondhatom elég jól élünk.Saját nagy családi házunk van,mindkettőnknek felső kategórias autó,költhetünk barmire,külföldi nyaralások stb.

Nem akarom,hogy ha esetleg megcsalna és vállna akkor abból a pénzből éljen boldogan mással amiért én hajtottam.

Ma a legtöbb hazasság válásal végződik hiaba akarjuk szépiteni.

Most ki van akadva,hogy nem is szeretem stb.

Szerintetek?


2016. ápr. 12. 21:38
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez valahol logikus, sokszor pedig felesleg. Az ex ferjemtol amikor elvaltam csak azt vittem el ami az enyem, nem volt szerzodes es mindkettonknek kulon haza es kocsija volt alapban is.


Nem volt kerdes, hogy nem probaljuk keg a masikat kifosztani. Az egyetlen vita egy 1000 forintos kavefozon borult ki aminek szamomra eszmei erteke van, es felajanlottam neki, hogy cserebe elvihet tolem 100 ezret de a kavefozo nem megy sehova.


Konkretan ott alltunk egymassal szemben, kezemben a kavefozommel es mondtam, hogyha balhezik kb mindenebol kiperelem es elviszem a hazanak is a felet. Na ezen a ponton mondta, hogy en tuti bem vagyok normalis es dgjam fel a kavefozomet:-)))Egyebkent bem vittem volna el a hazanak a felet de valahogy muszaj volt megallitanom. A dolog ironiaja, hogy harom evvel kesobb kidobtam a kavefozot a kukaba mert sosem hasznaltam, es az amihez en kotottem az elmult:-))


A jelenlegi ferjemmel sincs hazassagi szerzodesunk, mindketten jol elunk,kulon kulon is es egyikunk sem forgatna ki a masikat. Ez egy jellemhiba, es ha egy masodpercig is gyanum lett volna afelol, hogy esetleg elvinne mindenemnek a felet nem mentem volna hozza hazassagi szerzodessel sem:-))

2016. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha ő szállna ki a házasságból semmit nem kap? Ha elhagyod magad, meghízol, ritkábban tisztálkodsz, morgós magadbafordulóvá válsz, és ő ezért válni akarna, te meg nem, akkor neki nem jutna semmi? Amúgy a megcsalást nehéz bizonyítani. Akármikor ráfoghatnád, hogy biztos azért nem szeret már, mert mással van titokban.


A szerződés fogalmazása során simán kiábrándulnátok egymásból.


Egyébként, ha tíz év után le akarna lépni, attól még ő abban az x évben lehetett csodás feleség, amiért jár neki a "fele vagyon". Ilyenkor már nem a régen szeretett embertől válsz, hanem attól a nőtől, akivé alakult.


Ha bármilyen kitételt tennék, annyi lenne csak, hogy azokból az évekből kap fele részesedést, amelyet kölcsönösen boldognak ítéltek. Ezt évente lehetne írogatni. Az utolsó romlós mentős évekből mindenki megtartaná, amit keres.


Annak pedig teljesen igaza van, aki a gyereknevelés munka helyzetről ír. Ha megcsal, ha nem, az otthonmaradó anyának kiesik egy rakás pénze. A gyerekneveléses évekre is a fele járna neki házasság alatt.

2016. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondolsz de az zavar hogy ő nem kap semmit (jó persze ami a válásból jön neki de azon felül) Én belemennék viszont biztos hogy beiktatnék valamilyen záradékot én is. Pl ha te csalsz meg és ezért megyünk szét akkor finanszíroznod kell a gyerekek továbbtanulását. Vagy valami hasonlót így érezném korrektnek. Mert persze te most úgy gondolod nem fogod megcsalni de mi erre a garancia? Pont annyi mint arra hogy ő teszi vagy nem teszi meg ezt veled.

Én pont ezért ragaszkodok a házassághoz. Csak akkor szülök gyereket egy pasinak ha az a házassággal biztosít róla hogy nem a csupasz hátsómmal távozom a kapcsolatból a nyakamon 1-2 gyerekkel akiket valahogy fel kell nevelnem ha félre lép. Pont ezért én alapvetően el tudok képzelni egy ilyen szerződést.

2016. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Félre értetek...én sem gondolom ezt róla,hogy a pénzemre hajt.

Nagyon szeretem őt.

Szegény családból származom.Anno 18 évesen mikor eljöttem otthonról az egyetem miatt pár ezer forint volt a zsebemben és most itt tartok.Talán ettől félek,hogy újra előröl kellene kezdenem mindent.

Lassan 1 éve együtt élünk.És ami az enyém azaz övé is.Nem féltem tőle a pénzem.

2016. ápr. 12. 22:46
 15/38 anonim ***** válasza:
Nem írtál ki nemrég már egy hasonló kérdést?
2016. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az előző hozzászólásodra reagálva paranoid vagy. Az emberek jó esetben nem azért házasodnak össze, hogy kisemmizzék és csalják egymást. Megbízható kulturált emberek el tudnak válni úgy, hogy nem piszkálják, ami a másé.
2016. ápr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mióta vagytok együtt pontosan, de 28 éves, benne van már abban a korban, amikor ezek a kérdések és igények fontossá válnak. Nem értem. Ha neked ő a NŐ, akkor miért akarod még húzni az idejét, és miért vagy ennyire bizonytalan a jövőben? Azért, mert láttál negatív példákat, attól még a házasság nem egyenlő a megcsalással és egymás becsapásával. Körülöttem például csupa pozitív példa van. Házassági szerződés nélkül.
2016. ápr. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Nekem baj lenne. Biztos nem szűlnék olyan férfinak aki annyiba se néz, hogy elvegyen. Minek vagy vele ha a környezetedbeli negatív példák miatt képes vagy ennyire lesz@rni, hogy ő mit akar.


Amúgy ami házasság előtt a tied volt az különvagyon. Látatlanba vagdalkozól kifosztásról holott az alap vagyonjogi dolgokkal nem vagy tisztában. Nem írígylem a barátnőd.

2016. ápr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

15#

Nem irtam még ki kérdést.


Most aztán nem tudom,hogy mit csináljak....

Tegnap óta hozzám sem szól.Reggel mielőtt mentünk volna a dolgunkra mindketten próbáltam beszélni vele.

Azt mondta,hogy szerinte én nem is szeretem és hogy el kellene gondolkodnunk a szakitáson....és ha este nem lesz már itt akkor ne lepődjek meg.

Komolyan nem tudom mit csináljak.

2016. ápr. 13. 09:11
 20/38 anonim ***** válasza:

A házassági szerződésnek akkor van értelme, ha nagy a vagyoni különbség, ha van egyik félnek egy családi vállalkozása, amiben több családtagja részesedik.


A házasság előtt szerzett vagyon mindig külön vagyon marad, az esetleges örökséged külön vagyon marad, az ajándék pénz, vagy bármi, ami marad, külön vagyon marad.


Ha pedig hasonló anyagi helyzetben vagytok, felesleges lefektetni, hogy ez a kisszéket az én fizetésemből vettük, a függönyt az ablakra pedig a tiédből, hiszen valószínűleg mindketten beleadjátok a munkátokat a kapcsolatba, akár anyagilag, akár munkában.


Ha pedig valami nagy szerencse ér és nála sokkal jobban meggazdagszol, még akkor is lefektethetitek papíron.


Én alapból két felnőtt, józan gondolkodású, hasonló keresettel rendelkező, egymást segítő ember között (gondolok én itt arra, hogy ha beteg a másik, gondozza, ha valaki elveszíti az állását igyekszik újat találni és ezidő alatt átvállalja a házimunkát teljesen), felesleges ez a szerződés.


Mi most váltunk a férjemmel, nem volt szerződés, csak azzal jövök el, amit oda vittem (néhány régi bútor), még azokat a dolgokat is ott hagytam, amit az én fizetésemből vettünk (kocsi, mert neki nagyobb szüksége van rá, meg minden egyebet egy turmixgép kivételével).

De ha házassági szerződést akart volna az elején én ezt a mi helyzetünkben (hasonló vagyoni helyzet), bizalmatlanságnak vettem volna és biztos nem mentem volna hozzá.

Mondjuk jobban is jártam volna. Miért is nem akart!? :D

2016. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!