Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ekkora baj, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ekkora baj, hogy nem akarom feleségül venni? Vagy ha mégis akkor csak ebben a formában?

Figyelt kérdés

Barátnőm haragszik rám amiért nem akarom feleségül venni.Egyrészt szerintem ennek az egész felhajtásnak semmi értelme.

Másrészt viszont a házasság utáni "minden közös" dolog nem tetszik nekem.

Megmondtam neki ,hogy vagy nem lesz esküvő vagy lesz de akkor házassági szerződés is.

Félreértés ne essék imadom,szeretem,tisztelem,becsülöm őt.Vele akarom le élni az életem,gyereket akarok tőle stb.

De ki tudja mi lesz holnap?Vagy 1,2,5, vagy 10 év múlva?

Dolgozom,vállalkozasom van és mondhatom elég jól élünk.Saját nagy családi házunk van,mindkettőnknek felső kategórias autó,költhetünk barmire,külföldi nyaralások stb.

Nem akarom,hogy ha esetleg megcsalna és vállna akkor abból a pénzből éljen boldogan mással amiért én hajtottam.

Ma a legtöbb hazasság válásal végződik hiaba akarjuk szépiteni.

Most ki van akadva,hogy nem is szeretem stb.

Szerintetek?


2016. ápr. 12. 21:38
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, neked hogy esne, ha kvázi közölné veled, hogy nem bízik benned eléggé, hogy teljesen összekösse veled az életét, mikor előzőleg még gyerekekről beszélt.. És hogy olyan alja embernek néz téged, hogy kisemmiznéd ha valami baj történne köztetek.

Teljesen érthető, hogy rosszul esett neki.

2016. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Fogadjunk, hogy te vagy az, akinek a sok szellemi tulajdona van, és már egyeztetett az ügyvédjével is, de a csajnak elfelejtett szólni előre, hogy készüljön a szerződésre. :D


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazass..

2016. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

22#

Nem én vagyok :)))

2016. ápr. 13. 16:08
 24/38 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a hajó már elment...
2016. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek téged is, a barátnődet is.Már többen írták,amit házasság előtt szereztél,az a különvagyonod marad mindig.Bár nem a legjobb megoldás, de írták itt, utána meg titkolózz,legyen dugipénzed,ha ennyire bizalmatlan vagy.De arra is gondolj,ha elválnátok,a gyerekeidről csak gondoskodnál?Nem dobnád ki az anyjukkal együtt őket az utcára?

Azt nem írtad,hogy a barátnőd dolgozik-e, hozzájárul-e a közös kasszához.

Említettél példákat, lehetne pro és kontra sorolni.

Röviden a saját történetem:A férjemnek második felesége vagyok,nekem ő első házasság.Mivel az első asszony"kifosztotta",mindennek vitte a felét,ráadásul megcsalta,ezért velem nem akart közös kasszát,közös lakást (mindkettőnknek van lakása), az övében élünk.8 éve együtt vagyunk, de turkál a holmijaim közt, az irataim közt, a telefonomban,mert bizalmatlan.Megvádolt,hogy biztos titokban gyűjtök a saját fizetésemből stb. Már belefáradtam,hogy bizonyítsam a szeretetem, a váláson gondolkodom.

Szóval gondold végig, a bizalmatlanság megölheti a kapcsolatot.

2016. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Természetesen a gyerekeimről gondoskodnék.Ez természetes számomra.Elég családcentrikus ember vagyok,így nőttem fel hogy a csalad a legfontosabb.És a saját gyerekeimnél ki lehetne fontosabb?

Nem raknám ki az utcára a gyerekekel.Valami megoldást találnék,hogy jó legyen nekik.


Dolgozik igen.Nem akartam számokat írni de,hogy mégis megértsétek.Ő 200 000 keres havonta.Én ennek a 3x-át.+a vállalkozásból befolyó pénz.


Nem akarok előtte titkolózni soha.És nem is kutakodnék.

Sokszor mondom neki,hogy nyugodtan rakja félre a pénzét.Oda szoktam adni a bankkártyámat,hogy nyugodtan fizesen azzal.


2 óraja értem haza és tényleg nem volt itthon.Már teljesen letargiába estem,hogy tényleg elment.De most nemrég megjött.

Még mindig durcizik de már azért felolvadt egy kicsit a jég :)

Egész nap gondolkodtam és döntöttem.Leültem vele beszélgetni miután haza ért.Megmondtam neki,hogy ha ezzel a házassagi szerződésel kapcsolatban az az érzése,hogy nem szeretem vagy nem bizom benne akkor téved.Ha ennyire nem akarja akkor nem eröltetem ezt a dolgot.Szeretem nagyon és nem akarom elvesziteni őt.

2016. ápr. 13. 21:31
 27/38 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok.

:)))

Azért kérdezz meg egy ügyvédet, hogy mire számíthatsz, így talán Te is megnyugszol.

2016. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
#22 Nekem is rögtön ez a kérdés jutott erről eszembe.
2016. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:

A házasságot és párkapcsolatokat át kell gondolni.

Nem tudom manapság divatos lett a házasság, pedig szerintem nem mindenkinek való.

Rendkívül magas fokban tartalmaz és nem csak nyomokban:

1. Kötöttség, kötelezettség, felelősség.

2. Szex terén is teljesíteni kell, még 20-30év után is, ami nem könnyű.

3. Utódnevelés sem annyira egyszerű, mint a képeken.

4.Bármi jöhet betegség, baleset, bármi... és akkor is helyt kell állni.

Azoknak ajánlom, akik értékelni tudják a társ szeretetét, tevékenységét, létezését. Tehát ez nem tulajdonlást jelent, hanem egyenrangú társkapcsolatot.

Ha valakit ez kielégít és értékelni képes akkor vágjon bele, különben minek, csak szenvedés lesz belőle.

Az önzetlen szeretetre véleményem szerint a népesség töredéke képes, ezért is van, hogy a jó társkapcsolat viszonylag ritkának mondható, a többiek elvannak egymás mellett, annyi, hogy nem eszik meg egymást. Ez a zöm.

De ez akár hova mész a világba, ez így van.

Ennek az oka valószínűleg evolúciós. Különösen a "hím" fele igyekezett szerte szét szórni a magjait a nőstényekben. Lsd: állatvilág. Na ugye!

2016. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
37%
Guba gubához, suba subához. Keress egy veled egy szinten vagy jobban kereső nőt. Nehéz lessz. A nők 99%-a lúzer a pénzkeresés tekintetében, míg a férfiaknál ez az arány 80%-os. Ezt a nőt ki mindenképp dobni kell. Kutyából nem lesz szalonna. Keress olyat, aki nem a pénzed miatt szeret. Ez sem lesz egy könnyű projekt. Nézzd meg a my-fair lady-t. filmben. Lehet egy egszerű szegény virágárus lány lesz a te megfelelő párod, aki örül, hogy emberszámba veszik és nem akarja mindjárt a fele királyságod a nevére írattani.
2016. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!