Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ekkora baj, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ekkora baj, hogy nem akarom feleségül venni? Vagy ha mégis akkor csak ebben a formában?

Figyelt kérdés

Barátnőm haragszik rám amiért nem akarom feleségül venni.Egyrészt szerintem ennek az egész felhajtásnak semmi értelme.

Másrészt viszont a házasság utáni "minden közös" dolog nem tetszik nekem.

Megmondtam neki ,hogy vagy nem lesz esküvő vagy lesz de akkor házassági szerződés is.

Félreértés ne essék imadom,szeretem,tisztelem,becsülöm őt.Vele akarom le élni az életem,gyereket akarok tőle stb.

De ki tudja mi lesz holnap?Vagy 1,2,5, vagy 10 év múlva?

Dolgozom,vállalkozasom van és mondhatom elég jól élünk.Saját nagy családi házunk van,mindkettőnknek felső kategórias autó,költhetünk barmire,külföldi nyaralások stb.

Nem akarom,hogy ha esetleg megcsalna és vállna akkor abból a pénzből éljen boldogan mással amiért én hajtottam.

Ma a legtöbb hazasság válásal végződik hiaba akarjuk szépiteni.

Most ki van akadva,hogy nem is szeretem stb.

Szerintetek?


2016. ápr. 12. 21:38
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Ja igen...mindketten 28 évedek vagyunk.
2016. ápr. 12. 21:38
 2/38 Sunshinedoll ***** válasza:
82%
Szerintem a házassági szerződés teljesen jogos.
2016. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
74%

Mert még egy tini fejével gondolkozik.

Annyira vicces amikor közel a 30-hoz a nők még mindig éretlenül viselkednek.

Joggal feltételezheted, hogy nagyon élvezi a pénzedet, ezért bukott ki a házassági szerződésen...

2016. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
97%

Most itt fényezed magad, hogy szerencsétlen dúsgazdagéknak mennyire sz ar?

Ami a házasság előtt a tiéd volt, az SOHA nem lesz közös. Amt UTÁNA te keresel, az már közös, és amit utána ő keres, az is közös. Ilyen egyszerű. Tehát a klasszikus értelemben kifosztani jogilag nem tud.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: azért van kiakadva, mert még a fent leírt jogi állás ellenére is feltételezed róla, hogy azért akarja elvetetni magát, hogy utána kifosszon. És a leírtak alapján szerintem valóban feltételezed róla ezt.

Nagy a azerelem :-D

2016. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legnagyobb bajom a házassági szerződéssel az, hogy az hogyan fog benne szerepelni, hogy szülök 2 gyereket? Otthon vagyok velük a legkisebb 2 éves koráig (egymás után szeretnénk). Ez nagyjából annyit jelent, hogy 4-5 évig otthon vagyok és nem dolgozom, hanem gyereket nevelek, háztartást vezetek. Ezután persze visszarázódni a munkába nem ugyanaz, mintha 4-5 évvel azelőtt nem hagytam volna ott és szépen felfelé ívelt volna a karrierem.. Mert míg a páromnak nem szakadt meg a munka, egyre feljebb és feljebb lépkedett a ranglétrán, addig az én munkám megszakadt. És míg ugyanonnan kezdtük, és én ott is folytatom, addig ő már a dupláját, tripláját keresi. Ez anyagi szempontból mennyire igazságos szerinted egy válás esetén?


Mi nem kötünk házassági szerződést, de a nagyobb vagyonra, mint ingatlan, autó külön szerződésünk van. Emellett feleslegesnek gondoljuk a házassági szerződést.


Tehát a kérdés.. gyerekvállalás mellett mennyire igazságos, hogy míg te építgeted a karriered, addig neki erre esélye nincs, aztán majd váláskor viszel mindent?! Hiszen azt te kerested meg.. Azt meg ne felejtsd el, hogy neked megadatott ez a lehetőség. A barátnődnek meg nem.


Még ha csak fél évre, évre is maradna otthon, egy anyára máshogy néznek a munkáltatók.

Ezt is gondold át, amikor annyira igazságtalannak érzed.

2016. ápr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

2-3. válaszoló:Köszönöm a válaszokat.

4#

Egyáltalám nem akarom fényezni magam.És nem,egyáltalán nem sz ar nekünk.

Nem feltételezem róla,hogy csak a pénzem miatt akarna hozzám jönni.Ha ez lenne a helyzet akkor nem lennék vele.Azt érzem,hogy szeret és énis őt.

De ki tudja mi lesz később?

Rengeteg házasság van itt körülöttem ami már tönkre ment...

2016. ápr. 12. 22:07
 7/38 A kérdező kommentje:

5#

Teljesen igazad van.

Viszont nem olyan házassagi szerződést akarok amiben az van,hogy ha ne adj Isten elválnánk akkor semmi esetben sem kapna semmit.

Ha megcsal és ezért válunk akkor semmit nem kap,ha esetleg én csalnám meg(ami lehetetlen,mert számomra ő a NŐ)akkor mintha nem is lenne házassagi szerződés ugyanúgy megy az osztozkodás.Ha pedig csak egyszerüen azt éreznénk,hogy nem működik és közös megegyezésel válnánk akkor egy meghatározott összeget kapna.


Mint mondtam teljesen igazad van ebben.

Köszönöm a válaszod.

2016. ápr. 12. 22:14
 8/38 anonim ***** válasza:
63%

Szépítheted ahogy akarod ez akkor is gonosz dolog.Talán még igazad is van,de akkor is gonosz ilyet feltételezni róla amikor dúl a szerelem.Ez egyszerűen bunkóság és ezt még akkor is tartom ha évek múlva bebizonyosodik,hogy neked volt igazad.

Ennél még az is jobb ha a vagyon egy részét eltitkolod előle,mert az legalább nem fáj neki.

2016. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%

Jogilag nem megfogalmazható a megcsalás, mert már az is más megítélés, hogy kinek mi a megcsalás.


Egyébként ha vele akarod leélni az életed, gyereket akarsz tőle, akkor nem értem ezt a kettősséget, hogy ki tudja mi lesz holnap, 1,2,5, 10 év múlva. Ha nem tudod, akkor hogy tudsz vele komolyan tervezni? Meg miért akarsz egy olyan nőtől gyereket, akiről el tudod képzelni, hogy megcsalhat, kifoszthat és leléphet nagy vígan az új "kannal"? Lehet én gondolkozom túl feketén és fehéren, de számomra ezek egymásnak ellentmondó dolgok.


Személyes véleményként pedig tőlem ne akarjon olyan pasi gyereket, aki elvenni nem akar, mert ki tudja mi lesz.

2016. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Unokatestvérem 3 éve házasodott.Óriasi szerelem,jött a baba is.Mikor a gyerek 5 hónapos volt kiderült,hogy az asszony 1 hónapja csalja.

Nagybátyámék 10 éve együtt voltak,2 szép gyerekük van.Kiderült ,hogy a felesége csalja.

Egyik legjobb gyerekkori barátom hozzá ment a baratjához akivel akkor 6 éve voltak együtt.Barátnőm mikor terhes volt akkor derült ki,hogy a férje a fél irodát fel próbálta már.

És stb...lehetne ezt itt sorolni hajnalig.Rengeteg példa van még.Ők sem gondolták,hogy egyszer vége lesz vagy megcsalják a másikat.És mégis mi lett belőlük..

2016. ápr. 12. 22:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!