Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti íratnátok házassági szerződ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti íratnátok házassági szerződést?

Figyelt kérdés

A baràtnőm férjhez megy.

A vőlegénye csalàdja nagyon gazdag.

Sajàt autószalonjuk van màr évek óta.

Ők segítettek hàza venni nekik.

A vőlegény is abban a csalàdi cégben dolgozik.

Felvetették hogy szeretnének vele hàzassàgi szerződést kötni de ő teljesen kiakadt.

Viszon én valahol megértem őket mivel a baràtnőm tényleg nem vitt oda semmit szó szerint csak a ruhàit.

Mi a véleményetek erről?


2015. nov. 3. 19:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Még egy dolog, a részvényesek csak akkor nézik ezt rossz szemmel, ha a feleség amellett, hogy nem ért hozzá, bele akar pofázni a cég vezetésébe.

Főleg, hogy többségi tulajdonos biztosan nem válik belőle.

Pl tegyük fel, hogy a 100 darab részvényből nem mind a száz, hanem csak 99 darab van a férjed nevén. Ami elég valószínű, sőt több is lesz másoknál, mert tőzsdére azért viszed a cégedet, hogy vegyék a részvényedet, így jutva némi többlettőkéhez. Tehát ha csak egyetlenegy is másnál van, akkor az örökösödés után (feleség a 99 darab felét kapja, szülők fejenként a 99 darab 1-1 negyedét) SENKI sem lesz többségi tulajdonos. Tehát nem hozhat önálló döntéseket a céggel kapcsolatban.

2015. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően bizalmatlanság a házassági szerződés. Arról szól számomra, hogy a leendő férjem nem bízik meg bennem, abban a nőben , akit ugye egy életre társául választ, "mertmivanha"...


Én akkor sem vinném, ami nem az enyém, ha válnánk...ennyire azért vagyok korrekt.


Másrészt, nálunk szóba sem került, mondjuk sajnos nincs is ekkora vagyonunk :D


25-N

2015. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Mi végiggondoltuk az esküvő előtt a dolgot, 2 éve élünk együtt, azóta közös a kassza is, de arra jutottunk, hogy szerencsére a mi anyagi dolgainkat (autó, lakáshitel) a magyar jog szépen rendezi. Én a csajszi helyében örülnék is, hogy tisztázzák a dolgot, egy ilyen szerződésbe belekerülhetnek őt védő passzusok is, akár a közös gyerekekről történő gondoskodás válás esetén, ha megcsalja, akkor asszonytartás, ..., ... Ha már aláiratnak vele egy ilyet, akkor lássa ő is lehetőségnek. Ez nem egymás kiforgatásáról szól, de ekkora vagyoni különbségeknél sok vitás esetet tisztázhat előre.
2015. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!