Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek van bocsánat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van bocsánat a megcsalásra?

Figyelt kérdés
Van olyan ok vagy hiba, amivel ez megmagyarázható? Ha tudjátok, hogy hibásak vagytok a kialakult helyzetért képesek lennétek megbocsájtani? Lehet az a házasság olyan jó mint volt vagy akár jobb? Vagy minden ilyen esetben előbb-utóbb felbomlik?
2015. okt. 29. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

bármilyen mértékben vagyok hibás akkor sincs rá bocsánat...

kommunikáció és türelem ezzel a 2 dologgal el lehetett volna kerülni...

a pia, drog nálam nem kifogás, ugyanúgy repül az illető...

én szerintem nem tudnám megbocsájtani sehogy...


22F

2015. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, nincs. Mindenki mást képes megbocsátani és elfelejteni. Én azt gondolom, hogy ha probléma van, akkor azt megoldani kell és nem tetézni. Számomra nincs esélye annak a kapcsolatnak, ahol a felek képesek másokkal lefeküdni anélkül, hogy egyszer is eszükbe jutna a társuk. Ez nekem elfogadhatatlan, és nincs magyarázat rá. Lehet a problémákra fogni és azoknak a problémáknak mindig összetett oka van, amiért mindkét félnek vállalnia kell a felelősséget, de a megcsalásért egy ember a felelős, aki megtette.
2015. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Egy ismerős párnál történt meg a következő eset: gyermekeik születése után a házasság ellaposodott, már-már testvérként éltek egymás mellett. A nő életében felbukkant egy régi szerelem, aki udvarolt, megvolt az a tűz, ami a házasságából hiányzott. A nő úgy döntött, hogy kilép a rossz házasságból. Elköltözött, új életet kezdett... az új kapcsolatból nem lett semmi, a nő pedig rájött, hogy visszavágyik a férjéhez, mert még ha el is laposodott a kapcsolat, akkor is ő a legfontosabb férfi számára az életében.

A férj sokáig vívódott, hogy visszafogadja-e. Többek között tőlem is tanácsot kért... én akkor azt mondtam, hogy ha visszafogadja, akkor ne viselkedjen úgy, mintha kegyet gyakorolna, hanem ő is tegyen meg mindent a kapcsolatukért.

Eltelt pár hónap, és a párra öröm volt ránézni. Újra randiztak, kézenfogva jártak, olyan szerelmesek voltak, mint a kamaszok. Közösen felszámolták azokat a tényezőket, amik a kapcsolatuk ellaposodásához vezettek, és mindketten dolgozni kezdtek a kapcsolaton. Ez segített. Az eset óta eltelt úgy 7-8 év, és a házasságuk jobb, mint valaha. Szóval működik, ha mindkét fél akarja...

2015. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nincs.
2015. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs bocsánat a megcsalásra. Természetesen lehet olyan hibát elkövetni, ami megcsalást eredményezhet, de ezekben az esetekben meg szerintem már nincs értelme a megbocsátásnak, hanem szépen el kell válni egymástól. A mi házasságunkban például mindketten tudjuk, hogy a megcsalás a házasság végét is jelentené, így azt csak akkor tenné meg bármelyikünk, ha már eleve lőttek az egésznek.
2015. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha a fogalmakat vesszük én az őszinte bűn bocsánatot el tudom fogadni, így ilyen értelemben meg tudom bocsátani, ha valaki megcsal. Nem fogok rá haragudni tovább sem gyűlölni őt.


De ettől még a bizalmamat nem kapja vissza, és nem büntetném azzal, hogy örökké szkeptikusan méregetem, hisz ennek nincs értelme. A kapcsolatnak tehát véget vetnék, mert nem működne nálam tovább.


De én igyekszem őszintén és nyíltan megelőzni az ilyesmit, hogy ha a végén még is úgy dönt, hogy mást akar, akkor legalább ne aljas módon tegye, hanem őszintén elmondja, hogy ez már nem jó neki többé.


24L

2015. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A férjem el akart válni és a döntése után másfél héttel történt. Ezután rendeződni látszottak a dolgaink, majd kiderült a dolog.
2015. okt. 29. 18:11
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálam nincs.


Mégpedig azért, mert ha valami nincs rendben a házasságban/kapcsolatban, akkor SOHA nem lehet az megoldás, hogy félremegy az ember, hűtlenkedik. Szerintem undorító dolog, nagyon csúnyán megalázza ezzel az ember a párját. Innentől pedig nincs visszaút.

Akik együtt maradnak, szívük joga, de a tüske mindig ott lesz! Akár bevallják, akár nem. Az mindig rá fogja nyomni a bélyegét a kapcsolatra. Az a házasság már soha nem lesz olyan boldog, mint a megcsalás előtt. A bizalom soha nem fog visszatérni, ami pedig az alapja mindennek.


Ha tudom, hogy hibás vagyok, akkor sem tűröm el, a megcsalást, mert ez nem megoldás! Akkor inkább mondja azt, hogy nem akar már velem lenni mert nem boldog, és ha nem lát megoldást stb, akkor békében váljunk el. Ha már nem szeret például. Szerintem ez így korrekt. A másik háta mögött félred...gni nem az. Semmilyen körülmények között.


Én nem bocsátok meg ilyesmit. Egyszerűen ezt én árulásnak tartom, nálam ez a legalja... (ahogy az is, ha megütne a férjem), ezen kívül nem vagyok annyira igénytelen, és tartom magamat annyira értékesnek, hogy ne legyek együtt egy ilyen emberrel. Ezeket soha nem bocsátanám meg.

2015. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A bocsánat az olyan mint a közutakon az elsőbbség. Akkor van, ha megadják. (Kivéve, ha éppen forgalmi vizsgán, jelen esetben esküvőn vagy, mert akkor megbuktatnak, illetve elég rosszul kezdődik a házasságod, ha már a saját lakodalmán félrekúr valaki.)
2015. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

Röviden válaszolok: van!

De egyáltalán mit nevezünk megcsalásnak.

Ennem iszek a testi hűségben.a lelkiben annál inkább!!!

2015. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!