Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem feltétlenül velem képzeli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem feltétlenül velem képzeli a jövőjét, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A barátom 21, én 23 éves vagyok, 1,5 éve élünk együtt. Úgy félévente rám tör, hogy én már komolyabb kapcsolatra vágyok, szeretnék menyasszony lenni stb... Emiatt soha nem hisztizek, egyszerűen vágyom rá, álmodozok.

Most leültünk megbeszélni, hogy ki mit tervez a jövőben. Ő elmondta higgadtan, hogy megvannak a céljai, az álom munkája,az álom háza álom családja, álom kutyája. De még nem gondolkozik azon, hogy ki lesz gyermekei anyja, egy egyszerű ködös képe van róla, aki lehetek akár én is, akár más is, és megkért, hogy minimum 25 éves koromig tegyem félre ezeket a vágyaimat.

Én teljesen ledöbbentem, úgy érzem 1,5 év elég arra, hogy tudja az ember, hogy el akar-e köteleződni a másik felé vagy sem.

Illetve én is arra jöttem rá, hogy ennyi együttélés alatt már elbizonytalanodtam, hogy vele akarok-e élni. A munkájának él, rám alig van ideje, de ami a legrosszabb, hogy a kutyámat bántja (szerencsére egyre ritkábban) olyan apróságokért pl, hogy megszimatolja a földre lerakott táskáját. A kutyám jól nevelt, egy halk "nem"-re abbahagyja a rosszalkodást, mégis volt hogy megütötte. Ez enyhe félelemmel tölt el, mert én sose ütöttem meg, nem kellett ahhoz, hogy tiszteljen, de mi lesz, ha gyerekünk lesz, ott végképp nem lehet széthúzni .


Kicsit elkanyarodtam... Tehát ő úgy gondolja, hogy egyszer akár lehetünk házasok is, de én nem akarok "egyszer akár" feleség lenni, azt szeretném, hogy a párom azt mondja, hogy "igen, TE vagy akivel le akarom élni az életem és senki más".

Őszintén, kicsit elbizonytalanodtam, hogy ilyen van-e a való életben, keressem-e, vagy törődjek bele és várjam, hogy mit hoz a jövő.


2015. okt. 20. 14:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
49%

"Tisztában vagyok az élet rövidségével, pont ezért szeretném kihozni belőle a maximumot, és ebbe nekem beletartozik a családalapítás is."


Akkor nem azt kell írni,hogy menyasszony akarsz lenni,hanem,hogy feleség és anya. -.- Itt a lényeges különbség.

2015. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Szóval összefoglalva a leírásod: te kooly kapcsolatra vágysz, a barátod is, 1,5 éve együtt éltek, és neki még nem tiszta, kit akar a gyermekei anyjának, a számodra fontos kutyát megüti, téged meg arra kér, hogy tartsd magad neki talonban, ha esetleg úgy döntene, hogy jó leszel neki te is feleségnek, a kapcsolatotokat pedig nem nevezed boldognak. Szerintem te is tudod, hogy hogyan tovább...
2015. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

12. szerintem eléggé egyértelműen fogalmaztam (újra átfutottam a kérdésem). Szerintem teljesen lényegtelen, hogy mit emelek ki, az én úgy szeretném, hogy megkérjék a kezem, házasodjunk össze, majd vállaljunk gyereket, szerintem teljesen természetes, hogy az első lépcsőfokot emeltem ki.

13. köszönöm a kommented!

2015. okt. 20. 16:34
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne pazarold ilyen kapcsolatra az időd. Jó férjet, társat találni nem két perc. Ő nem az. Egy felnőtt embernek tudnia kell, hogy veled tervezi vagy sem ennyi idő után.

Én egy 6 éves kapcsolat után landoltam a kukában. Vártam én is türelemmel, de minek? Most már én is menyasszony vagyok, de nem szabad ilyen kapcsolatban maradni, pláne ha a belsőd megsúgja neked az igazat. Nekem is megsúgta, csak elfojtottam, mint most te a kutyával. Mondd mit szólsz majd, ha a gyereketekkel is így fog bánni? Mert egy gyerek és egy kutya között nincs órási különbség. Ha nincs türelme a kutyához, akkor gyerekhez sem lesz. Ilyen apát akarsz leendő gyerekednek?

2015. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%

"De még nem gondolkozik azon, hogy ki lesz gyermekei anyja, egy egyszerű ködös képe van róla, aki lehetek akár én is, akár más is, és megkért, hogy minimum 25 éves koromig tegyem félre ezeket a vágyaimat. "


Na nálam itt lenne az pont, hogy azt mondom, részemről biztosan vége. Ha ilyet mond nekem a pasi 1,5 év után. Lehet hogy te leszel a feleségem, de lehet hogy más.

Most őszintén...hogy tud egy ember olyannal összeköltözni akit nem érez biztosnak? Az együtt élés mára már ennyire ledegradálódott? Ha ez nem jön össze akkor majd másik és harmadik, sokadik? Összebútorozok, de nem is szeretem igazán, nem gondolom vele komolyan stb.


Szerintem az a normális, hogy a kapcsolat alatt kialakulnak érzelmek stb, és az összeköltözés akkor aktuális ha mindketten azt érzik, hogy együtt akarnak maradni örökre. Előtte persze beszélnek a közös jövőről, házasságról, és vagy élettársi kapcsolatról, gyerekvállalásról stb.

1,5 év bőven elég arra, hogy az ember dönteni tudjon, ha nem csak dugni járnak össze. Mi pont ennyi idő után házasodtunk egyébként. Fél évet éltünk együtt esküvő előtt, de már jóval az összeköltözés előtt tudtuk, hogy együtt akarunk maradni. (különben össze sem költöztünk volna)


Szerintem csak a fiatalságodat pocsékolod el rá, ha vele maradsz. Ha ennyi idő után nem biztos benned, akkor még 2-3 év nem fog ezen változtatni. Azt ne felejtsd el, hogy nem könnyű tényleg jó társat találni, aki passzol hozzád. Ahogy idősebb leszel, egyre nehezebb lesz.

2015. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki hasznos választ adott! :)
2015. okt. 20. 23:03
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ti most mintha egy kis langyos medencében ücsörögnétek. Langyoska, kényelmeske, nem kell semmit csinálni vele, el lehet benne lenni... És persze el lehet benne lenni akármeddig, viszont, ha valamelyikőtök életébe végre eljön az IGAZI, akkor meg csak szenvedtek. Ilyen kapcsolatban élve nem érdemes a jövőre tervezni. Ugyanazt akarjátok, csak sajnos nyilvánvaló, hogy nem egymástól, te pedig gondolom ragaszkodóbb típus vagy, mint a párod, ezért gondolkozol még ennek ellenére is "vele", míg ő egyáltalán nem veled gondolkozik, csak szépen próbál fogalmazni, hogy ne borítsa ki a langyos medencét.


+ Mérhetetlen intelligencia-hiányra utal megütni egy kutyát ilyen semmiségért, szóval, én valahol ezt végiggondolva már ekkor elhagytam volna.

2015. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező, nagyon tetszik, hogy ilyen komoly lány vagy, hogy 23 évesen már felelősen gondolkodsz a jövődről. Tökéletesen igazad van, bárcsak sokkal több korodbeli ány rájönne, hogy egyáltalán nincsen rengeteg ideje dönteni a családalapításról!


A srácod 21 évesen tuti teljesen éretlen, amint az világosan látszik a válaszából, hogy nem kíván elköteleződni melletted. Szerintem felejtős a kapcsolat ezek után, ha valaki 1,5 év után összesen ennyit tud mondani, hogy várjál még 2 évet, annak fogalma sincsen arról, hogy mit akar.

Én a te helyedben, ha komolyan gondolnám a családalapítást, akkor otthagynám ezt a kisfiút, és megpróbálnék becserkészni egy nálam pár évvel idősebb FÉRFIT, és a kapcsolat legelején tisztázni vele, hogy mit gondol ezekről a kérdésekről. Most még nem késtél el! sok szerencsét!


(egy 38 éves férfi, aki 13 évet várt egy kislányra, hogy elhatározza magát, és most végre egy másik NŐtől van egy gyönyörű kislánya)

2015. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszod utolsó! :)


Próbálok optimista lenni a jövőmmel kapcsolatban.

2015. okt. 22. 15:00
 20/26 anonim ***** válasza:

18


Csak annyit tennék ehhez hozzá, hogy csak mert egy pasi idősebb, még nem feltétlen érettebb is agyban. Tapasztaltam:) Találkoztam 27 -32 éves teljesen éretlen pasikkal, 24 évesen, és a férjemmel is aki 22 volt amikor összeházasodtunk.


Csak annyi a lényeg, hogy nem a kor számít, ha érettségről van szó. Az csak egy szám.


Szóval kérdező, ha esetleg egy másik fiatalabb pasi kerül a képbe, nehogy csak azért pattintsd le, mert fiatalabb. Az nem jelent mindenképp rosszat.

2015. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!