Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem feltétlenül velem képzeli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem feltétlenül velem képzeli a jövőjét, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A barátom 21, én 23 éves vagyok, 1,5 éve élünk együtt. Úgy félévente rám tör, hogy én már komolyabb kapcsolatra vágyok, szeretnék menyasszony lenni stb... Emiatt soha nem hisztizek, egyszerűen vágyom rá, álmodozok.

Most leültünk megbeszélni, hogy ki mit tervez a jövőben. Ő elmondta higgadtan, hogy megvannak a céljai, az álom munkája,az álom háza álom családja, álom kutyája. De még nem gondolkozik azon, hogy ki lesz gyermekei anyja, egy egyszerű ködös képe van róla, aki lehetek akár én is, akár más is, és megkért, hogy minimum 25 éves koromig tegyem félre ezeket a vágyaimat.

Én teljesen ledöbbentem, úgy érzem 1,5 év elég arra, hogy tudja az ember, hogy el akar-e köteleződni a másik felé vagy sem.

Illetve én is arra jöttem rá, hogy ennyi együttélés alatt már elbizonytalanodtam, hogy vele akarok-e élni. A munkájának él, rám alig van ideje, de ami a legrosszabb, hogy a kutyámat bántja (szerencsére egyre ritkábban) olyan apróságokért pl, hogy megszimatolja a földre lerakott táskáját. A kutyám jól nevelt, egy halk "nem"-re abbahagyja a rosszalkodást, mégis volt hogy megütötte. Ez enyhe félelemmel tölt el, mert én sose ütöttem meg, nem kellett ahhoz, hogy tiszteljen, de mi lesz, ha gyerekünk lesz, ott végképp nem lehet széthúzni .


Kicsit elkanyarodtam... Tehát ő úgy gondolja, hogy egyszer akár lehetünk házasok is, de én nem akarok "egyszer akár" feleség lenni, azt szeretném, hogy a párom azt mondja, hogy "igen, TE vagy akivel le akarom élni az életem és senki más".

Őszintén, kicsit elbizonytalanodtam, hogy ilyen van-e a való életben, keressem-e, vagy törődjek bele és várjam, hogy mit hoz a jövő.


2015. okt. 20. 14:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%

Ne hisztizz!

Ez a kodosites mogott elutasitas van.

2015. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Kenyelmesebb neki igy elkotelezetlenul.
2015. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

1.5 év alatt nem győzted meg arról, hogy veled akarja leélni az életét. Szerinted mi fog változni a következő másfélben? Elárulom: semmi.


De ahogy elnézem, neked sem álmaid kapcsolata a jelenlegi. A helyedben a következő 2-3 évet azzal tölteném, hogy olyan férfit keresek, aki azt akarja, amit én. Nem pocsékolnám a drága időm egy "talán"-ra, amire ráadásul nem is vágyom tiszta szívemből.

2015. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Mondasd ki vele azt a szot, hogy hazassag, vagy elkotelezodes, es figyelj. Ha elkezd makogni vagy ertetlenkedik akkor elkotelezettseg-undorban szenved.
2015. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Határozottan el akar köteleződni, ezt már az első beszélgetésünkkor elmondta, hogy komolytalan kapcsolatba bele se megy, ahogy látom nem feltétlen velem.

Szerintem mindketten úgy vagyunk, hogy akár le is éljük így az életünk, csak épp nem boldogan és szerelemben.

2015. okt. 20. 15:11
 6/26 A kérdező kommentje:
Az érdekelne, hogy miért hiszti, ha leülök az élettársammal megbeszélni valamit.
2015. okt. 20. 15:12
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem boldogan és szerelemben? Akkor meg minek???


Azért, hogy ne legyél egyedül?


Tudod, az érdemli meg az igazán nagy érzelmeket és igazán nagy horderejű dolgokat az életben, akinek van bátorsága megkeresni! A többiek élnek egy ilyen semmiben, mint most ti, ötven évesen már nem is beszélgetnek egymással, csak közösen fizetik a rezsit és annyi. Nem lesztek kézenfogva sétáló idős pár, nem lesztek együtt nevető, boldogságban megöregedő, mély érzéseket egymás iránt tápláló idősek.


Csak úgy eltelik az élet, meghaltok és ennyi.


Megéri?

2015. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%

Te jó Ég!


Te nem vagy tisztában benne,hogy mennyi egy élet? Milyen hamar elrepül? Olyan,mint egy harmatos hajnalon egy reggeli lepkefing, ami tova száll anélkül, hogy megéreznéd!


1,5 éve együtt vagytok,mire kiderül,hogy ez csak egy játszma.Talán eljuttok a következő szintre, vagy lehet a következő bokorból előugrik egy szőke bombázó,aki lefegyverezi a csapattársad.


GAME OVER


Csak itt nincs 3 életed.


Ezek után mi értelme van bárminek is?

Az az érv meg nem megfelelő,hogy menyasszony akarsz lenni. Addig leszel az,amíg el nem fogadod házastársadként az ott megjelenő Benőt. Aztán ennyi is. Semmi mennyei manna, aranyeső, nóta szó, csillám póni nincs abban,hogy valaki MENYASSZONY. Úgy írod,mintha ez valami életszakasz lenne.

2015. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Most komolyan el kell gondolkoznom, hogy én írok félreérthetően, vagy egyik másik válaszoló nem értelmezi jól az írottakat.

Szerintem nem lennék bizonytalan a jövőben, ha úgy gondolnám, hogy csillámpóni van a gyűrűn túl. De kérlek, akkor mondd el, hogy mi az elköteleződés első külvilág felé mutatott jel, ha nem ez.

Tisztában vagyok az élet rövidségével, pont ezért szeretném kihozni belőle a maximumot, és ebbe nekem beletartozik a családalapítás is.

2015. okt. 20. 15:51
 10/26 A kérdező kommentje:
Szerelem királya, több kell a felingerlésemhez, egyszerűen érdeklődtem. Megfigyeltem, hogy a legtöbb férfinek az is hiszti, ha a nő levegőt vesz, és hasonlóan jó érvekkel támasztják alá, mint te (bár a nemedről fogalmam sincs).
2015. okt. 20. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!