Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban igaz az, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban igaz az, hogy a legtöbb nő 25 fölött szeretne házasságot és gyereket? Ki az, aki nem? Miért?

Figyelt kérdés
Valahogy a közvetlen környezetemben azt tapasztalom, hogy egyre kevesebben szeretnének gyereket, családot, mégis egy kutató vizsgálódásai alapján az említett korcsoport 70%-a szeretne gyereket vállalni.
2015. okt. 16. 21:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen férjhez mentem. Igen, akartam, de soha nem vergődtem azon, hogy jajj valaki vegyen már el. Ez csak úgy jött és én igent mondtam. Gyereket meg akarok is, meg nemis. A férjem szintén. Azt gondoltam 5 évvel ezelőtt, mára már biztos düllőre jutunk a gyrekkérdés tekintetében...de nem. A helyzet változatlan. Nem tudom akarok-e ebbe a világba szűlni. Ebbe a világba még egy életért felelősséget vállalni. Sokszor úgy érzem, még a sajátomért sem tudok teljesen.... Ki van szolgáltatva az ember a munkáltatójának, az országnak. Egyik percben hopp, a következőben kopp. És engem ez frusztrál. Így nyugodtan 20 évre lekötni magam egy gyerek miatt...nem merem. Hiába tudom, hogy csodálatos anyuka lennék.....ha egyszerűen bizonytalannak érzem az anyagi hátteret. Nálam ebben a kérdésben az ész sokkal többet nyom a latba, mint a szívem. Egyelőre. Még van pár évem meggondolni magam. Sógorom 24 éves, a barátnője 20 de hamarosan szülni fog. Az iskolát nem fejezte be,mert kirúgták. Dolgozni sehol dolgozott, a sógorom tartja el. Így hogy lehet gyereket vállalni??????? Nem önzőség?? Csak azért szülni, mert jajj úgy babáznék?? Vagy ott van sógornőm...ő 28 éves, és egy egy éjszakás kalandból fogant gyereke, akit megtartott. Apa nélkül, egyedül, havi 60 ezer ft-ból neveli az 1 éves fiát. Komolyan....hogy merik ezek az emberek bevállalni?? Nem félnek?? 30/nő
2015. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, két barátnőm is 30 felett van, nemrég fejtették ki, hogy nem feltétlenül akarnak gyereket, pedig mindketten 5-6 éve élnek párkapcsolatban, lehet, hogy házasodni sem fognak.
2015. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#11 Jól látod sajnos, sok olyan gyermek születik, akiknek nem biztos, hogy arra a helyre és abban az időben kéne. Volt munkatársamnak is most született gyereke, 24 éves, a barátnője 22. Nincs iskolájuk, nettó 90-ért gürizik az egyik. Szülés után jött a depresszió a lánynál, most szakítottak. De ezzel a gyerek jövője is tönkrement valamilyen szinten, mert így nem lehet őt normálisan felnevelni. És mennyi ilyen van... És kétlem, hogy változni fog ez a közeljövőben, a mai fiatalokat elnézve.. :/


29/F

2015. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék, nem szeretem a gyerekeket. Nincs türelmem hozzájuk, zavarnak, idegesít, mikor hisztizik, sír, követel, és körülötte forog a világ...
2015. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha csak a kort nézzük és semmi más feltételt, akkor én is 25 felett akartam. Most 26 vagyok és jövőre, az esküvő után talán elkezdünk a babatémával foglalkozni komolyabban is. Ez mindenképp fontos döntés az életben és nem lehet, csak úgy a világba szülni. Meg kell neki teremteni az anyagi és érzelmi hátteret is, hogy biztonságban, mentálisan egészséges környezetben nőjön fel. Nagyon húzni meg nem akarjuk az időt, mert több gyereket szeretnénk és meg szeretnénk élni még az unokát is.
2015. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam vele, hogy ha megtalálom az igazit, aki nekem tökéletes (nekem az, nem a társadalom család, barátok stb véleménye érdekelt), akkor vele házasságban képzelem el a kapcsolatot, nekem ez az igazi elköteleződés. Az éljünk együtt is rendben van, de véglegesen nekem kevés lett volna.

Gyereket fiatalabb koromban nem is akartam, talán azért mert egyik korábbi kapcsolatom sem volt olyan... aztán

mikor a férjemmel összejöttünk, már elkezdtem vágyni rá.

Pont 25 voltam amikor összeházasodtunk, úgy gondoltuk 5 év házasság után jöhet a gyerek. Nos ez a terv hamar megdőlt, mert pár hónappal az esküvőnk után kiderült, hogy nekem nem is lehet gyerekem. Nemrég az is kiderült,

hogy a férjemnek is nagyon kicsi az esélye...

Így az ez irányú terveink megváltoztak. Kettesben folytatjuk tovább:)


Egyébként a baráti körben van olyan pár akik azt mondták, ők nem akarnak gyereket vállalni (ők házasodni sem akarnak), szóval nem is leszünk egyedül. Ők úgy vannak vele, hogy nekik a házasság nem fontos, és a gyerek miatt pedig a kapcsolatukat háttérbe kellene szorítani. Ezt egyik sem akarja.

2015. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nos, én sem úgy terveztem, hogy majd 30 fölött, de a húszas éveim nem úgy alakultak, hogy ez megvalósulhatott volna. Az én család, gyerek utáni vágyam másodlagos, az első a leendő gyerekem érdeke, ha lesz, és nem helyezhetem önző módon elé azt, hogy beparázva minden áron lepottyantsak egyet nem megfelelő környezetbe.

Van pszichés beteg gyerek a családban, akit az anyja cseszett el.

2015. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
én 23 éves vagyok, idén mentem férjhez, de már korábban szerettem volna, és a párom is, csak anyagi okok miatt nem volt előbb rá lehetőség. Gyereket legkésőbb 25-26 éves koromban szeretnék, hogy legyen hozzá türelmem. Igazából, ha nem kellene belegondolni, hogy el kell tartani anyagilag is azt a gyereket már biztos válaltam volna, de csak úgy a semmire nem akarunk babát vállalni, kell hozzá a stabil anyagi háttér.
2015. okt. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

Mert a legtöbb nőnél 25 felett már ketyeg az a bizonyos óra. :D Mert hát a gyerek sem egyik napról a másikra megy, és ha előtte még házasság is... ha 30 éves korára révbe akar érni az ember lánya, akkor bizony 25 évesen pont ideje van, hogy megtalálja a megfelelő férfit hozzá.


Én anno kamaszfejjel úgy gondoltam, hogy 25 évre már bőőőven lesz férjem és gyerekem. Egyelőre egyik sincs, bár hálistennek a "megfelelő férfit" már kipipálhatom a listán. :)

2015. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

Nekem tapasztalataim a következők: A mai nők annyira emancipáltak, hogy igazából nem akarnak függeni senkitől, így elkötelezni sem akarják magukat. Inkább csak élvezni az életet. Várja mindenki a herceget a fehér lovon (legyen kigyúrt, sármos, kölyökképű, tele pénzzel, de azért napi 4 óránál többet ne dolgozzon, mert akkor már nem tud a nővel foglalkozni). Kicsit nagyok lettek az elvárások a semmire, ráadásul ismerkedni sem egyszerű, mivel nálunk (Mo.) alapból ha kedves vagy elhajtanak a fenébe. Hiába van normális életed meg egzisztenciád ha nem vagy Brad Pitt lőtéri kutyának sem kellesz, maximum a 100+ kg-os nőknek akik már elváltak és van 1-3 gyerekük.


36F (és szingli)

2015. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!