Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban mindenkinél elmúlik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban mindenkinél elmúlik a szerelem?

Figyelt kérdés

28 éves orvos vagyok. A diplomaszerzés után azonnal összejöttem egy szintén diplomás, nagyon édes lánnyal. Bevallom elsőre is megtetszett, voltak testi hibája, ami időnként nem igazán tetszett, de úgy összességében tetszett. Nagyon rendes lány,most, főz, takarít, akkor fekszik le velem amikor csak én akarom. 4 év után viszont azért koptak az érzelmekből, viszont Ő nagyon szeretné a házasságot, de azért ettől kicsit tartok. Egy dolgot tudok: végtelenül rosszindulatú, sárkányos, hardverhibás nőkkel volt dolgom. De olyan kétségbeejtő az, hogy a szerelem elmúlt, cserébe egy hatalmas szeretet lett, és tűzbe is tenném érte a kezem a fent soroltakért, és a végtelenül becsületes természetéért.

Kérdés az, hogy akármilyen kezű, és lábujjú (gen, nekem ez fontosak) lánnyal jöttem volna össze, azoknál is ugyan ez lenne? Elmúlna az iránta vonzódásom, és a szenvedély? Azért kérdezem, mert sajnos nem igazán volt előtte komoly párkapcsolatom, csak futó és egy éjszakás, de az rengeteg.

Segítene valaki?



2015. júl. 31. 13:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%
szerintem egy doki nem olyan igénytelen hogy nem tud írni és szerintem nem is a gyakori kérdéseken tenne fel ilyen kérdéseket.......
2015. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Inkább lennél egy olyan lánnyal akinek minden végtagja rendben van, de nem tudod mennyire becsületes, és lehetne-e vele leélni 30-50 évet ellenben lángol a helydenagy szerelem, vagy inkább vennéd el ezt a bájos, korrekt lányt akivel le tudnál élni 30-50 évet még ha van valami testi hibája is?


Nagyon sok az elmebajos nő hidd el. Ilyen helyzetben nagyon sokan jöttek rá később hogy hiba volt elhagyni egy társat akit szerettek, egy fellángolásért.

(szabad ford: kósza numera)

2017. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A szerelem szó alatt két dolgot értenek emberek, azért van a vita. Amit én szerelemnek hívok, az az első kb. 2 évnyi lángoló, pillangó van a hasamban, rózsaszín köd, fizikailag fáj a hiánya stb. érzés. Az elmúlik, és mindenki másnál is el fog. Rengeteg olyan kérdés volt itt a gyakorin is, hogy 2 évig minden szuper volt, de most szakítottunk, veszekszünk, megcsalt, más is tetszeni kezdett stb.


A szerelem után/közben kialakul az erős kötődés. Végülis ez kell egy jó párkapcsolathoz: szeretet, kötődés, fizikai vonzalom. Ezek sosem múlnak el. Ha bármelyik nincs, akkor az nem párkapcsolat. Csak tönkreteszitek egymás életét, ha például fizikai vonzalom nélkül összeházasodtok és gyereket vállaltok.


Nem kell hogy bármiben is tökéletes legyen, de semmiben nem szabad idegesítőnek lennie. Ha valamit visszataszítónak látsz rajta, akármilyen nevetséges kis dolog az, akkor nem maradhatsz vele.


De az is igaz, amit korábban írtak. A párkapcsolatot ápolni kell. Figyelned kell a barátnődre, és érdeklődve fordulni felé. Megbecsülni azt amit veled megoszt. Akár a gondolatait, akár a testét, gondoskodását, akár csak a jelenlétét. Minden egyes pillanatban figyelj rá, koncentrálj rá, amikor csak vele vagy. Te is csak így leszel boldog. Az addigi "mintha zavarna, talán nem is jó vele, milyen lenne mással" érzéseid lényegtelenekké válnak. Ha ezt megcsinálod, és egy hónap múlva mégis úgy jössz ide vissza hogy inkább mással vagy egyedül lennél, akkor szakítsatok.

2017. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Még 23-hoz: én elkövettem már mindkét hibát, jópárszor. Azt is, hogy összeházasodtam, sokáig együtt maradtam valakivel úgy, hogy annak nem volt alapja, és azt is, hogy mindenféle hülyeséggel foglalkoztam, a múlton rágódtam, a jövőtől aggódtam, ahelyett hogy figyeltem volna a szuper párjaimra. 45F
2017. nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!