Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban mindenkinél elmúlik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban mindenkinél elmúlik a szerelem?

Figyelt kérdés

28 éves orvos vagyok. A diplomaszerzés után azonnal összejöttem egy szintén diplomás, nagyon édes lánnyal. Bevallom elsőre is megtetszett, voltak testi hibája, ami időnként nem igazán tetszett, de úgy összességében tetszett. Nagyon rendes lány,most, főz, takarít, akkor fekszik le velem amikor csak én akarom. 4 év után viszont azért koptak az érzelmekből, viszont Ő nagyon szeretné a házasságot, de azért ettől kicsit tartok. Egy dolgot tudok: végtelenül rosszindulatú, sárkányos, hardverhibás nőkkel volt dolgom. De olyan kétségbeejtő az, hogy a szerelem elmúlt, cserébe egy hatalmas szeretet lett, és tűzbe is tenném érte a kezem a fent soroltakért, és a végtelenül becsületes természetéért.

Kérdés az, hogy akármilyen kezű, és lábujjú (gen, nekem ez fontosak) lánnyal jöttem volna össze, azoknál is ugyan ez lenne? Elmúlna az iránta vonzódásom, és a szenvedély? Azért kérdezem, mert sajnos nem igazán volt előtte komoly párkapcsolatom, csak futó és egy éjszakás, de az rengeteg.

Segítene valaki?



2015. júl. 31. 13:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
nálam nem múlt el a szerelem, nagyon régóta vagyunk együtt
2015. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Attól is függ, hogy Te milyen alkat vagy. Én az a rajongós alkat vagyok, 1-2 hullámvölgytől eltekintve 5,5 év után még mindig szerelmes vagyok. Rajtad is múlik, hogy hogyan állsz hozzá a dologhoz. Ha végiggondolod az elvesztését (ha nem fogod elvenni, előbb-utóbb megtörténhet), és úgy érzed, hogy a szereteten kívül nincs más, ami összeköt (persze, hogy szereted, hiszen együtt éltek és jól megvagytok), akkor szerintem ne húzzátok egymás idejét, mert válás lesz az első adandó alkalommal, amikor szerelmes leszel.
2015. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Én 12 éve vagyok együtt a mostmár férjemmel, de még mindig rajongok érte úgy mint az elején. Szóval én nem tudom elképzelni hogyan változhat ez egyszer még. De gondolom ez a ritkább.
2015. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

Minden kapcsolat mérséklődik az idővel.

A baj akkor van, ha érzel valahol ürességet (amit addig a lángolás "eltakart").


Nekem volt ilyen kapcsolatom. 3 év után éreztem, hogy valami nem jó. Próbáltam tenni ellene, de csak rosszabb lett. Vágyódtam valami más iránt.


A férjemnél nem volt ilyen érzésem. Vannak nézeteltéréseink, mert minden kapcsolatban van, de nem tudom elképzelni mással az életem. A nagy lángolás már nincs meg, viszont piszkosul hiányzik, ha pár napig nem találkozunk és jó újra vele lenni.

2015. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%
Ha igazán szeretnéd ezt a nagyon édes lányt, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést és nem agyalnál iyeneken, hanem örülnél a lánynak akivel vagy. A szeretet és a becsületes természet egy barátsághoz jó alap, de ezt a lányt ne vedd el, mert hamarosan tönkremegy a házasságod. Keress olyat, akit tényleg szerelemmel szeretsz.
2015. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%

A szerelem elmúlik. De anyukám mindig azt mondja: nem az igazihoz kell hozzámenni, hanem ahhoz, akivel le tudod élni az életedet. Látod magad előtt, ahogy 30 év múlva is együtt vagytok meghittségben, bizalomban, szeretetben, megbecsülésben, tiszteletben? Ha igen, akkor vedd el. Ha nem, akkor keress tovább.

Amúgy szerintem akkor kell házasodni, amikor már nincs az a mindent elsöprő igézet, mert az csak megzavarítja az embert.

2015. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Gauthier- válasza:
33%

Valóban elmúlik. Szerintem teljesen normális, hogy ezt érzed, és ezzel nem az derül ki, hogy nem szeretet eléggé. Ez egy ijesztő dolog, hogy jézusom elmúlt a láng.

Véleményem szerint, amelyik férfi azt írja, hogy 5 év után még mindig lángol a szerelem és a szenvedély, akkor az hazudik. Főleg mi férfiak vágyunk a változatosságra, és arra, hogy mindig mással lehessünk, ne kelljen minden nap ugyanezt ennünk. Ahogy te fogalmaztad a többi kezű és lábujjú nőt is meg fogod unni egy idő után. Mert minden nap ugyanazt látod, ugyanazt az illatot érzed, ugyanazt a hangot hallod, ugyanazon civakodtok stb. stb. Nem nyugtatásképp írom, de nekem volt olyan nő az életembe, aki évek óta tetszett, lábremegést okozott, és az első együttlét után nem éreztem semmit. Igen, ennyire elbaszottak vagyunk.

Viszont ennek az egésznek van egy másik oldala: Kérdés: Kivel akarsz együtt élni..? Na ez a nem mindegy. Ha ő valóban most, főz, takarít, igyekszik a kedvedben járni akkor szerintem nagyon kár elcseszni... Ez manapság egyre szokatlanabb a nőknek, hogy a családot egybe tartsák a házimunkával, és abban, hogy neked örömöt okozzon. A leírtak alapján ez a nő nem rossz döntés, mert hidd el,a többit is meg fogod unni, és ez egy ÁLTALÁNOS probléma, viszont azt kell nézni a szürke hétköznapok milyenek maradnak. Ha a szeretet megmarad, akkor érdemes a házasság, házasodni amúgy sem akkor kell, mikor lángol a szerelem, hanem akkor, amikor szeretet van.

Teheted azt is, hogy most gyorsan kiugrasz ebből, és ismerkedsz lányokkal, kiélheted a szenvedélyeid, de rá fogsz jönni, hogy az életed egy rakás szar, és akarsz valakihez tartozni. Ahogy írtad is: sok az elmebajos nő, ebből kiderül, hogy ismered már annyira a nőket, és hidd el, még sok másikat ismernél meg, akitől menekülnél.

2015. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%
A lángolás csillapodik, a rózsaszín szemüveg lehullik, de a szerelem nem múlik el, több, mint 50 éve házas nagyszüleimnél sem múlt el.
2015. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Gauthier- válasza:
48%
Kedves 18., szerintem te fogalmi dugóban vagy. A szerelem elmúlik, rossz esetben nagyon hamar, viszont jó esetben szépen lassan kihűl és a szerelemből más lesz: szeretet. 50 évig semmiképp sem tart a szerelem, de azt elhiszem, hogy nagy szeretik egymást 50 éve.
2015. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szerelem az, ami elmúlik, és nyugi, nem vagyok fogalmi zavarban, az ilyeneket, hogy átalakul szeretetté, csak azok mondják, akik beletörődtek a szürke hétköznapokba, de már nem az igazi. Nagyszüleimnél egyáltalán nem az van, amit írsz, még mindig ott van a szerelem kettőjük között, igazi szerelem, nem megszokás. Te írsz butaságokat, és valószínűleg soha nem voltál igazán szerelmes, nem tapasztaltad, ezért nem is ismerheted.

Nagyon sokan összekeverik a szerelmet az amerikai filmek által közvetített cukormázas fellángolással, de a szerelem nem az. A szerelem a mélység és a magasság egyszerre, nem tudod megmagyarázni, és nem hasonlítható semmi más érzéshez. Szerelem szeretet nélkül nem létezik, tehát a szeretet mindig ott van, már kezdetben is, nincs minek mivé átalakulnia, mert a kettő egyszerre van jelen.

2015. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!