Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Hogyan lépjek ki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Hogyan lépjek ki?

Figyelt kérdés
A férjemmel 1,5 éves házasok vagyunk. A problémám az,hogy kissé elhamarkodott döntés volt ez, most látom csak be. 1 év együttélés és járás után döntöttünk úgy, hogy egybekelünk. Egy nagyon normális, jó megjelenésű férfi. A bánatom az, hogy egyre jobban jön elő az, hogy totál mások vagyunk. Én egy az átlagnál is érzékenyebb lelkivilágú nő vagyok, szükségem van a lelki támogatásra, a kommunikálásra, a közös élményekre. Ehelyett férjem nem beszél velem(ilyen típus), nem járunk el nagyon sehova, teszem hozzá nem az anyagiak miatt, ha gondom van vagy valami bánt nem beszélhetem meg vele,mert azzal jön,hogy nem kíváncsi a problémáimra. A másik hatalmas gond a családja. Anyósommal nincs gond, de a bátyja és annak a felesége nagyon csúnyán viselkedik velem. 2 év alatt 2 szavuk nem volt még hozzám. Van egy közös vállalkozása a férjemnek a tesójával és így nyaranta be kell segítenem nekem is ott és úgy érzem hogy teljesen az egészségemre megy ez az állapot. Már nyugtatót veszek be aznap, amikor tudom, hogy mennem kell ki segíteni hozzájuk,mert nagyon bunkok velem. Tudom hogy ez nagyon gáz, de egyszerűen nem bírom máshogy, a férjemmel ezt nem tudom megbeszélni,mert sose ad nekem igazat,még akkor se ha tudja és látja hogy mi van. Ha meg elválnék tudom hogy nagy lelki törés lenne a férjemnek.26L

2015. júl. 18. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami a legjobban megragadt bennem, az az a mondatod, hogy a férjednek lenne lelki törés a válás...

Elég gáz az is, hogy az-elviekben-társaddal nem tudod megosztani a napi gondokat. Ez a legelgondolkodtatóbb az egészben úgy vélem.

2015. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Ne a férjed lelkével törődj, hanem a sajátoddal. Ez a férfi nem szeret téged!


Egy olyan ember, aki szeret meghallgatja a problémáidat, gondjaidat, érdeklődik, fontos neki az, hogy jól érezd magad. És egész biztosan nem "kényszerít" az akaratod ellenére olyan munkára, ami számodra lelkileg stresszes - más kérdés, hogy erre önként nemet kellene mondanod, kisegítő munkára nem vagy kötelezhető...


Mit tesz ez a férfi érted, ha nincs melletted a gondban, bajban, nehézségben? Mit tud ő neked nyújtani, ami mellette tart?

2015. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez nehéz kérdés. Alapjáraton kedves velem, az a gond, hogy azt hiszi, hogy ha néha elvisz egy étterembe vagy kapok tőle egy ruhát, akkor azzal egy időre megtett mindent. Nem érti meg,hogy nem ezek a dolgok a fontosak. Nincs egy közös élményünk sem. Többet járok a saját szüleimmel kikapcsolódni,mint a férjemmel. Emellett meg még bunko is a családja velem. Segíteni nem kényszerítenek,csak ha nem megyek le minden alkalommal akkor a férjem tesójának a felesége szóvá teszi(nem nekem), mondjuk így is úgyis csúnyán viselkedik velem.
2015. júl. 18. 15:43
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Ezzel szerintem megválaszoltad a dolgot. Ez a férfi alkalmanként meglep egy ebéddel vagy ruhával, de ennél többet nem ér neki a kapcsolat. Nem töltötök egymással minőségi időt, nem támogat érzelmileg és nem számíthatsz rá a bajban.


A saját érdekedben válj el.

2015. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez a megoldás, csak annyira félek... Nagy cirkusz lesz belőle...
2015. júl. 18. 15:55
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Legyen eszed! Még fiatal vagy, gyerek nincs, addig könnyebben lépsz! Nálunk ugyanez volt a probléma, csak itt gyerek is van, de én döntöttem, váltam... A kapcsolatunk jó maradt ennek ellenére, már csak a gyerek miatt is, mondjuk mi 8 évig voltunk együtt. Nem feltétlen rossz ember a párod, csak nem illetek össze, van ilyen.Én nem bántam meg, pedig azóta is egyedül vagyok, csak nem mindegy hogy társas magány, vagy mert így akarod! Azért egy beszélgetést megér, hátha változik valami!
2015. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Interferencia ***** válasza:
0%
Eltettem ezt a kérdést, majd a későbbiekben belinkelem a hurráoptimista gyorsan házasodóknak.
2015. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem viszont a válás nem old meg semmit, a gyengék eszköze.

A problémák azért vannak, hogy megoldjuk. Neked fontos a férjed, mert ha nem lenne az, akkor nem rágódnál ezen a problémán. A férjed sem biztos, hogy közömbös, mert mint írtad igyekszik dolgokkal, csak egyszerűen neked ez nem jön be. Egyfelől próbáld meg értékelni az igyekezetét, másfelől meg az egy dolog, hogy a testvérével még két mondatot nem beszéltél, de te nyitottál valaha feléjük? Illetve nem értem a leírtakat: most akkor bunkók veled vagy nem is beszéltek még hozzád?

Kettőn áll a vásár mindig: te is hibás vagy meg a férjed is. Az én párom is olyan, hogy szinte soha nem ad nekem igazat., minden azért van, mert én vagyok a "túl érzékeny"... Ez egy rossz szokás, amin nehéz változtatni, de kell hozzá egy kis önbizalom, hogy tudd magadban, hogy ettől függetlenül neked van igazad és meg kell tanulni kiállni magadért. Ez nem egyenlő azzal, hogy agresszívan letámadod és hangoztatod az igazadat, hanem szép nyugodtan közlöd, hogy nem szeretnéd legközelebb ezt és ezt csinálni ezért és ezért.

2015. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem én támadom le agresszívan a férjemet, hanem ő engem,amikor felhozom neki a problémákat. Sajnos én vagyok a higgadtabb. A testvéréjék felé pedig számtalanszor nyitottam már. És visszafele nem működik sajnos. A bunkóságot nem csak erre értettem, ezt nem tudo itt leírni. Szinte feszült a levegő amikor együtt van a család, s miattam, mert kb egy szobában sem maradnak meg mellettem. Fogalmam sincs hogy miért. Eddig mindenivel kijöttem, nem tudok arról,hogy nehéz lenne engem elviselni. Sajnos itt az anyagiak miatt is van ez...
2015. júl. 18. 17:10
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Menekülj Kérdező!!!

Fiatal vagy,nincs még gyerek,a legideálisabb,hogy változtass!

Ne juss el oda,ahova én.Nálunk már gyerek,hiába kértem szépen,próbáltam megbeszélni,durván elküldött.Aztán sírtam,aztán robbantam,üvöltöttem.Megütött.Na,ekkor tértem észhez,hogy ez nem kell nekem.Ha nem érek ennyit,hogy törődjön velem,akkor vége.

Olyan párt válassz legközelebb,akivel hasonló az értékrendetek, a vágyaitok,céljaitok.

2015. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!