Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek megunt, lépjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megunt, lépjek?

Figyelt kérdés
A férjemmel teljesen ellaposodott a kapcsolatunk. Én próbáltam feldobni, kedveskedni, megbeszélni de nem igazán értem el vele sikereket. Ez kb. két éve van így (15éve vagyunk együtt). Pár hónapja megismerkedtem valakivel, aki igazán megdobogtatja a szívem, nem történt semmi köztünk, csak ismerkedünk. Megcsalni nem is szeretném a férjem, ezzel nem aláznám meg. Nem tudom adjak e még egy esélyt ennek a kapcsolatnak, vagy inkább lépjek.
2013. szept. 2. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érzel még a házasságodban lehetőséget ? Akkor is lelépnél, ha nem lenne a másik ?
2013. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

No, ha nem lennék biztos abban, hogy mennem kell, akkor leülnék beszélni a férjemmel, természetesen. Feldobnám, hogy ez így nem mehet tovább s a reakciójából, mondandójából szűrném le, hogy vajh van-e értelme a házasság megmentésére tett próbálkozásoknak.

Illetve attól még, hogy ellaposodott a kapcsolat, lehetnek érzéseitek egymás iránt. Az sem ugyanaz, mintha már semmi sincs, csak a megszokás és a kényelem...

Nem tudok én ebbe távolról belelátni. De a közös beszélgetés szerintem nem rossz ötlet a részemről, nem hiszem, hogy bizonytalanság esetén egyedül, esetleg gyk-sokkal kell kitalálnod, véget vetsz-e a házasságotoknak (nm bántásból mondom ám, de nekem mindig enyhén fura, amikor a két ember közös életének eldöntésébe bejön a netes külvilág - ez még nem akkora gond, de szerencsétlen másik fél homályban van, hogy erről gondolkodsz).

2013. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kócos boszorkány ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi idő után teljesen természetes, hogy a kapcsolatok kicsit megfakulnak, a szerelem átalakul szeretetté. Meg tudom érteni, hogy ebben a helyzetben jól esik a másik férfi érdeklődése irányodba, de végig kell gondolnod, hogy valójában mit szeretnél. Ha az új férfit választod, nyilván vár rátok néhány rózsaszín ködben eltöltött hónap, de azt is végig kell gondolnod, hogy eleinte a férjeddel is ugyanezt éreztétek. Egy idő után a másik férfival is megszokottá és kicsit unalmassá fog válni az életed, de ez nem jelenti azt, hogy fel kell rúgni. Természetesen csak te érezheted, hogy ki és mi a fontosabb számodra, én csak azt tanácsolom, hogy mérlegelj, megéri-e az új kapcsolat miatt eldobni 15 évet!?
2013. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért is tudok nehezen dönteni, mert ez a valaki annyira más mint a férjem. Ő az elején sem volt ennyire oda értem. Nem akarom megbántani a férjemet, de úgy érzem, hogy ha vele maradok akkor elszalasztok valamit.
2013. szept. 2. 16:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megpróbálnám még egyszer vagy akár többször is megjavítani a kapcsolatot. Egyedül persze nem fog menni, kell hozzá a férjed is. Szerintem legyél vele őszinte, mondd el neki, hogy laposnak, üresnek érzed a kapcsolatot és ennél többre van szükséged. Valahogy azt is érzékeltesd vele fenyegetés nélkül, hogy ha nem lesz változás akkor válás lesz a vége. Persze a tálalás nem mindegy, arra figyelni kell. Azt gondolom, ha két ember szereti egymást, és mindkettőnek igénye van a tartalmas életre, akkor nincs az rossz kapcsolat, amit ne lehetne "meggyógyítani". Nyilván a harmadik félnek is azért sikerült a szívedhez közel kerülnie, mert otthon nincsenek rendben a dolgok. Tegyétek rendbe az életeteket és már eszedbe se fog többet jutni az a bizonyos harmadik.
2013. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Akkor hajrá!

tök ismeretlenktől, akik kb. lesz-rják az életedet, mégis milyen tanácsot vársz?

2013. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A tök ismeretleneknek is lehetnek tapasztalataik, legtöbbjük szerencsére jóindulatú is és megpróbál segíteni.
2013. szept. 2. 16:16
 8/11 Kócos boszorkány ***** válasza:

Nézd, én elhiszem, hogy most azt érzed, az a másik sokkal többet adhatna, de lásd meg azt is, hogy a férjed jóban-rosszban veled van 15 éve. Az én jelenlegi kapcsolatomat sem az óriási szinten szikrázó szerelem jellemzi, mégis sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, mint az exemmel.

Volt olyan kapcsolatom, ahol én voltam a párom mindene, folyton együtt voltunk, pár év együttélés után viszont egyenes ellentéte lett az életünk a kezdetnek. Rengeteg olyan kapcsolat van, ami hatalmas szerelemmel indul, de ezekről én azt gondolom, hogy akkora lánggal indulnak neki a kapcsolatnak és olyan szinte akaszkodnak egymásra, hogy nagyon hamar kifárad és kihűl.

Ha viszont egy kicsit racionálisabb felfogású és nem álmodozó párod van, akkor én azt gondolom, arra a kapcsolatra sokkal jobban lehet alapozni. A valódi élet nem az álmokról és a szenvedélyről szól, nem a szappanoperában látott jelenetekből áll.

Én azt javaslom, ne add fel a házasságod, a férjed a biztos pont az életedben, a másik egyelőre csak ígérget, még nem bizonyított semmit. Persze adhatsz neki esélyt, de akkor a múltadat dobod el.

Ha tényleg "csak" arról van szó, hogy kicsit ellaposodott a kapcsolatotok, de nagy gondok nincsenek, szerintem megéri próbálkozni!

2013. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló cipőben mint Te, csak én nagyon korán mentem férjhez, 19 évesen. Úgy 5 év házasság után már éreztem, hogy ez lapos, ez nem az, amire vágytam. Volt férfi is, aki megdobogtatta a szívemet, és meg is rémültem ettől, mert én is, mint sok lány úgy mentem férjhez, hogy egy életre szól. Igazából el is váltunk. Nem csaltam meg, de elhagytam. 10 évig "éltem az életem", voltak rövidebb-hosszabb kapcsolataim, volt olyan is, hogy egy kicsit meg is bántam, hogy elváltam, főleg mikor nagyon egyedül éreztem magam, de aztán beköszöntött az életembe a szerelem. Nemrég született kisbabánk, és a párom azt adja, amire vágytam. Ha nem lépek akkor, sosem adtam volna meg az esélyt magamnak a boldogságra.
2013. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
vannak gyerekeitek? é ha igen, akkor hány évesek? a gyerekekre is kell gondolni, hogy mi jó nekik. és az az, ha a szüleik együtt élnek
2013. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!