Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit kellene tennem ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem ebben a helyzetben? A férjem 3 gyermek után jött rá, hogy ez neki sok.

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elég furcsán viselkedett. Egy darabig tagadta, hogy bármi baja lenne, de a hétvégén kifakadt, hogy neki elege van az állandó sírásból, csivitelésből, nyűgösködésből, zsibongásból. Ő nyugodt életet szeretne és nem képes ezt az egészet még évekig elviselni. Úgy érzi belebolondul. Ötletem sincs, mit lépjek erre.


A gyerekeket közösen akartuk, terveztük. Ők négyen voltak testvérek, azt hittem tudja, hogy mivel jár 3 gyerek, ha én egykeként is felkészültem minderre. Nem azt mondom, hogy soha nem borulok ki, mert nekem is vannak rosszabb napjaim, de nem bántam meg, hogy 3 gyereket vállaltunk.


Nem tudom, mit mondja, vagy mit tanácsoljak neki. Azt mondja szeret minket, de úgy érzi képtelen még évekig így élni.


Mi lehet erre a megoldás?


2015. jún. 27. 14:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
68%

Én egy picit máshonnan közelíteném meg. Ha az ember valamilyen érzelmi válságban van, belső problémákkal küzd, amiről sokszor maga sem tudja, hogy mi okozza, akkor türelmetlenné válik a környezetével szemben is. Sokszor csak a tünetet érzékeljük, nem az okot. Elképzelhetőnek tartom, hogy a férjednek olyan problémája van, ami nem feltétlenül tudatos, talán magának sem tudja megfogalmazni, csupán annyit érzékel belőle, hogy valami gond van. Érdemes lenne feltárni, hogy mi is okozza a zavart, akár szakembert segítségével.

Évekkel ezelőtt én is voltam olyan helyzetben, hogy a gyermekem konkrétan idegesített, nem tudtam vele mit kezdeni. De nem ő volt az ok, hanem olyan belső feszültséggel küzdöttem, megoldhatatlannak tűnő problémákat cipeltem, ami miatt mindenkivel türelmetlenebb voltam. Amint sikerült azonosítanom az okot magamban - nem volt egyszerű, hiszen a tudatom folyamatosan próbálta elnyomni, elfojtani - máris tudtam objektíven látni a helyzetem, és sokkal türelmesebbé váltam a gyermekemmel is. Én mindenképpen javaslom, hogy először azt kellene megvizsgálni alaposan, hogy pontosan MI okozza a problémát.


Azért is írom, mert az elmúlt években a környezetemben volt hasonló eset, amikor a férfi közölte, hogy ő szabadságra, nyugalomra vágyik, és otthagyta a családját. De az így keletkezett szabadsággal és nyugalommal nem tudott mit kezdeni, ugyanis nem ez volt a gondja, egy évvel később is ugyanolyan rosszul érezte magát a bőrében, pedig akkor már nem volt se gyerekzsivaj, se felelősség, se semmi... Akkor látta be, hogy nem az volt a problémája, amit ő annak gondolt, és pszichológushoz fordult, hogy megkeresse a valódi okot.

2015. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Sztem sokat segítene,ha a napirenden változtatnátok,pl nálunk alapszabály,hogy egy gyerek sem jön ki este 8 után a szobájából,csak akkor ha tényleg baj van,vagy pisilni,nehéz bevezetni,de nagyon megéri.Ha már ott a tudat,hogy este 8 után csend van és nyugalom,akkor ha feszültebb is a férjed,könnyebben fogja viselni.Legalábbis én így tapasztalom saját magamon is.
2015. jún. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!