Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van rá esély, hogy valaha is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van rá esély, hogy valaha is feleségül vesz?

Figyelt kérdés

6 éve vagyok együtt a barátommal, én 25 vagyok, ő 27, egy éve lakunk együtt.


Kicsit aggódok, mert ennyi idősen sok ismerősömet már rég eljegyezték, és van akit nem 6 év, hanem 1-2 év után...


Anyukám nem jósol sok jót ebből, mert a párom anyját se vette feleségül sose senki, az apja 1 éves korában elhagyta a családot (ivott). Az egyik legjobb barátja feleségül vett egy lány másfél év járás után, majd a csaj totál lenyúlta, megcsalta, aztán elváltak. Másik haverja szintén jár egy idősebb lánnyal, de állandóan szakítanak-kibékülnek, ráadásul a lány terhes is lett és megtartja, de a srácnak esze ágában sincs elvenni...


Van egy másik barátja, ő normális és 7 év után jegyezte el a barátnőjét, az ősszel esküdnek. Amikor kérdeztem a páromat, hogy örül-e ennek a srác, izgul-e, stb, csak annyit mondott, hogy "hát, veszekednek, ki tudja mi lesz..."


Egyébként amikor összejöttünk akkor azt mondta, hogy szeretne esküvőt, családot, gyerekeket. Rákérdeztem, hogy még mindig így gondolja-e, szeretne-e esküvőt? Azt felelte, hogy "igen, majd ha eljön az ideje".


Nektek mi a véleményetek?


2015. jún. 15. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem egy külső személy fogja eldönteni, hogy ő megkéri-e a kezedet, vagy hogy mikor. (lásd. anyukád mondta, hogy a srác anyukája nem volt mennyasszony, de te ettől még lehetsz)


Mindenre van esély, ha jó a kapcsolatod, akkor várj türelemmel. Még csak 25 éves vagy! Van akinek 30 fölött van az esküvője!

Téged pedig ne érdekelje, hogy a másik már ennyi idősen férjhez ment. Az is érdekelni fog téged, hogy pl. van aki 2 év házasság után elválik?

Ne csak a pozitívat, hanem a negatívat is vedd észre!


Légy türelmes, de ha erőlteted, és ezen kattogsz, akkor csak rontasz a helyzeten.

2015. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Min változtatna az ha elvenne?

Felesleges.

2015. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van, de szerintem necces. 6 év azért nem kevés, ennyi idő alatt léphettetek volna már.

Kérdezz rá, hogy mit jelent az, hogy "majd ha eljön az ideje". Ez teljesen megfoghatatlan. Hogy lediplomázzatok? Hogy összeköltözzetek? Hogy saját lakást vegyetek? Hogy betöltse a 30-at? Hogy előtte bejárjátok kettesben a világot? Valamire vár. De mire?

2015. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Unokatesom es menyasszinya 8eve vannak egyutt es csak most hazasodtak ossze majusban...tehat ezt senki nem tudhatja
2015. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Erre nincs tuti tipp!

Lehet hogy a srác rendes, de fél, lehet hogy nem fél, de köcsög!

A férfiak mind szeretnek dugni, és nem házasodni!

A példa is sokat számít! A barátok, családtagok kudarcából sokan levonnak következtetéseket!

A fiam is fél azért mert én 2 x váltam.

de most egy idióta csajjal van együtt!

Semmi logika nincs benne!

Úgyhogy épkézláb tanácsot ne várj!

2015. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha van esze, sosem vesz el feleségül. No nem miattad, hanem mert a házasság abszolút idejétmúlt, elavult kapcsolati forma, ennélfogva az egész cirkusz fölösleges, és csak pénzkidobás. Attól nem fog jobban szeretni vagy megbecsülni, sőt még csak hűségesebb sem lesz ettől senki...
2015. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó nem tudom miről beszélsz, hogy pénzkidobás. Tavaly volt 100 fős esküvőnk, ami hatalmas élmény volt mindenkinek, plusz mi fizettünk érte kb. 1,5M-t, és visszajött 2,5M. Ráadásul még néhány tárgyi ajándékot és egy álom nászutat is kaptunk. Valóban nem érte meg! :D Ha rajtam múlna szerveznék mégegyet!


Amúgy nem lehet ebből megmondani, talán változni fog a véleménye, de szerintem most még erősen hajlik afelé hogy nem akár házasodni. Inkább járjatok össze olyan házaspárokkal, akik jó példával lehetnek, hátha az meghozza a kedvét. De semmiképpen se nyaggasd a témával mert csak rosszabb lesz. És ne is azért vetesd el magad mert terhes leszel mondjuk (sajnos sokan csinálják) mert akkor sosem tudod meg magától mikor ért volna meg benne a gondolat.

Ha pedig egyáltalán nem látsz hajlandóságot, neked kell elgondolkoznod rajta hogy érdemes-e húznod vele az idődet és még most keresel vki mást, vagy esetleg nem is olyan fontos az esküvő és le tudsz róla mondani?

2015. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A felhasználó ***** válasza:
A nőknek nem pénzkidobás, majd a férjnek lesz az amikor elválnak, és oda a pénze fele.
2015. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az az igazsag nem fontos az eskuvo, de megis jol esik, ha megkerik a kezet a lanynak es utana feher menyasszonyi ruhaban megtartjak az eskuvot. En elmondanam neki, hogy en szeretnek eskuvot, es azt is hogy milyet, es milyen gyurut, de csak ugy altalanossagban es megkerdeznem hogy neki mi errol a velemenye es hogy mit varhatok, o hogy gondolkozik. Ha egyaltalan nem akar ilyesmit velem kapcsolatban, akkor en elkoltoznek tole es adnek neki idot hogy gondolja at egyedul, mert ha nekem fontos, es nem teljesiti, akkor elegge nem ertunk egyet es akkor en ugy ereznem hogy nem is szeret annyira, mert ha en nagyon akarom akkor erot vehetne magan es lephetne a kedvembe. Ha meg ennek ellenere sem, akkor otthagynam, sokszor nem a hosszu kapcsolatokbol lesz jo hazassag, hanem nekem az a szemelyes tapasztalatom hogy tobb ev egyutteles utan szetmentek es a ferfi aki addig nem akart nosulni par honap ismeretseg utan megkerte az uj baratnoje kezet. Meg ugy vettem eszre, hogy a kapcsolatokban mindig elore kell lepni, az nem jo ha stagnal, tehat ismerkedunk, akkor utana egyuttjarunk, utana osszekoltozunk, egyutteles utan azert mar a hazassagba kellene lepni, utana meg csaladalapitas, gyerekek nevelese. Nalatok meg valahogy megrekedt ez a dolog az egyuttelesnel.
2015. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Apám anyámat a 10 év után vette el. (Meg is indokolta: ha bírja mellettem 10 évig, akkor elveszem)

Nemrég volt a 20. évfordulójuk. (tehát 10 éve házasok)

Még a házasság előtt megszületett a 2 gyerek. (ami mára már 4)

Soha egy vita nem volt, (legalábbis ami egy fél napnál hosszabb sértődéshez vezetett volna) azóta is minden tökéletes.


Szerintem ne rágódj ezen, lehet biztosra szeretne menni! Szép napot!

2015. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!