Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságok nagy részében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságok nagy részében miért vállnak a férfiak komplett elnyomott papuccsá?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim közt is sok ilyen van és ez engem zavar, de így szemtől szemben nem merem tőlük megkérdezni, miért lettek ilyenek.:)Úgy látszik, hogy a nők teljesen átveszik az uralmat egy idő után és a férfiak ezt valami okból hagyják is. Csak furcsállom, hogy mi abban a jó, hogy teljesen függővé és kiszolgáltatottá tegyük magunkat a másiktól és hogy úgymond "szolgák" legyünk, mert sok férfi így él, legalábbis ahogy én látom.

2015. jún. 6. 06:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont forditva latom (elvalt no vagyok). A pasik egyszeruen hagyjak magukat kiszolgalni, nekik altalaban nem kell fozni, nem kell ugyet i tezni, gyereket nevelni stb. Rahagyjak a felesegrr a feleseg meg van olyan hulye es szereto asszony, hogy a ferjet orokbefogadja es hagyja...a penzkereses nem eleg egy csalqd osszetartasara es inkabb azt latom az altalam ismert hazassagokban, hogy a ferj kenyelembol, egyszerusegbol egy ido utan erdektelensgegbol mindemt rahagy a felesegre neki marad a penzcsinalas es a hobbi no meg idovel ha epp olyan akkor a szereto. Mi nok vagyunk a benak, ahelyt hogy feladatokat osztanank es valami normalis maganeletet is kialakitanank a ferjeinkkel inkabb tulvallaljuk magunkat vagy a gyerekeinkbe menekulunk a lelki valsag elol na ilyenkor beszelunk ugy az idiota ferjeinkkel mintha egy papucshoz beszelnenk...vaaa :-) de ez szomoru :-((
2015. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen hogy papucs,miegymás,de úgy vagyok vele,hogy én jobban tudom rendszerezni a pénzügyi és egyéb dolgokat,mert ő felelőtlenebb,így én irányítom ezt a részét az életünknek.A többi dologban,házimunka például,50-50%-ban vállaljuk a feladatokat.Nem mindegy ki mit lát a családjában,nálunk mindig a nők irányítottak,ezt a modellt láttam.
2015. jún. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A mi családunkban sincs ilyen papucsszerep itthon. Apukám, amiben tud segít anyukámnak, és nemcsak azért, mert anyukám beteg. Egyébként is. Bár igaz, náluk is eleinte anyukám végezett mindent, de miután belátta, hogy egyedül képtelenség elvégezni, ezért megmondta apukámnak, hogy segítsen. Így apukám végzi a bevásárlást, meg porszívóz, eltörölget, meg segít a zöldségek megpucolásában, a hús felvágásában, panírozásában pl., meg néha vasal is. Anyukámra marad a többi háztartás, amibe 100%-ig besegítek.


Egyébként meg csak az a személy válhat papuccsá, aki hagyja magát, nem áll ki saját magáért, jobb neki elnyomottnak. Igen, vannak ilyenek, pl. az egyik szomszédom is ilyen. Ők nem élnek házasságban, csak együtt élnek. Ott a nő az erélyesebb.

Meg vannak olyanok is, mind a két nemnél, hogy tisztában van a képességeivel, hogy erős jellem, ezért direkt olyan párt választ magának, aki felett uralkodhat.


Szóval, szerintem ez nem házasságtól függ, hanem jellemtől.

2015. jún. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elsovel ... Nekem.is az a tapasztalatom ...
2015. jún. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én apám talán amiatt, mert míg dolgozott aktívan, kevésbé vett részt a család életében, utána meg szembesült anyám pszichés betegségével, és nem tudja másképp kezelni a helyzetet.
2015. jún. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg kéne azt számolni, mekkora részében....

Amúgy a külső szemlélő nemigen látja, ki mit érez.

Én is "meghunyászkodtam" a kedvesem azon elvárásán, hogy ne dohányozza a lakásban, mert szerinte nem helyes.. mindenki azt látja, hogy el vagyok nyomva, én meg azt érzem, hogy örömet szerzek neki, és az jó.

(Amúgy igaza van, - tényszerűen, de az kevés volna)

2015. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért, miket láttál náluk, Kérdezô?
2015. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg, ha valaki papucs?
2015. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert ilyen az alapjellemük. Az ember nagyon nehezen bújik ki a bőréből, úgyhogy nem fog senki csak azért teljes egészében megváltozni természetileg, mert megházasodott.

Aki papucs lesz a házasságban, az nyilván előtte sem volt egy határozott, erős akaratú ember. Aki pedig az volt, abból soha nem lesz papucs.

2015. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Én annyit tennék hozzá, hogy sokan egyszerűen nem tudják, hogy a korrekt partner/férj nem azt jelenti, hogy mindenben engedelmeskedik. Nem tudják a módját annak, hogy hogyan álljanak ki magukért úgy, hogy azért a kapcsolat ne sérüljön.


Azt hiszik, hogy ha mindenben engedelmeskednek mint egy kutya, akkor majd mintaférjnek tartják őket. Kapnak is egy simogatást a kis buksijukra, de az asszonyuk nem fogja tudni őket többé tisztelni. Jogosan, mivel kényelmes, gyenge jellemű emberek.

2015. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!