Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A ti párotok is sok időt és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ti párotok is sok időt és pénzt fordít a hobbijára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tavasz közeledtével a férjem egyre inkább rákapott a növényültetésre. Egy 2,5x1,5 méteres erkélyünk van (kicsi) amire lassanként elültetett 50 darab (!) muskátli és egyéb növény tövet ládákba és cserepekbe, beszerzett 4 darab 1 méteres tuját (!), néhány kúszó tuját meg futónövényt. Az erkély már olyan mint egy komplett dzsungel és nem tudni hol a vége. Már most várja hogy szombaton menjen a kertészetbe „nézelődni”, ami persze vásárolgatást jelent. Az estéiből legalább egy órát a növények ápolására fordít.

Szerintetek túlzásba viszi a dolgot? Légyszi írjatok, hogy a párotok milyen hobbira fordítja az idejét és pénzét!



2015. máj. 7. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Én nem látnám azt hatalmas problémának, hogy 2.5X1.5-ös erkélyt telepakol növényekkel. Miért ne? Mi a gond ezzel? Szórakoztatja, kikapcsolja, szereti a zöldet.

A terület is erősen behatárolja, hogy mennyi pénzt tud ebbe beleölni, milliókat biztosan nem.


Őszintén: mi a bajod ezzel és miért?

2015. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem te viszed túlzásba. örülj, hogy a kertészkedés a hobbija, nem pedig a kocsmázás vagy a szerencsejáték. Örülj, hogy a pénzt tujákra fordítja, nem pedig felesekre...


Most komolyan miért vannak ilyen feleségek, akik lni se hagyják a férjüket? MJiért ne lehetne hobbija, miért ne lehetne szabadideje?


Az én férjemnek meg van akváriuma, egy csomó hallal, kütyüvel, bringázik is, most vett új kerekeket 60ezerért.

Én örülök neki, hogy próbál teljes életet élni, van hobbija, kedvtelése, és nem is várom el, hogy a szoknyámon üljön egész nap.


A férjed egyébként dolgozik? Mert ha igen, akkor csak vehet egy két tuját a fizetéséből, vagy nem?

2015. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

én páromnak rengeteget!

egyik a munkája is(maszek) a hobbyja, szerintem kinövi vállalkozónak is magát, hétköznap melo után ill hétvégén is csinálja százezreket költ csupán heggesztő pajzsra meg ilyen apróságok..

-újabban tesójával hajót vettek közösen, ez meg másik hobbyja


közben meg csóróság van meg szegénység, soha nem megyünk nyaralni mert drága, inkább közeli helyen vagyunk barátokkal nyársalás stb, kettesben soha sehol nem voltunk, pedig találtam balatoni olcsó szállásokat is(csak mert életében nem volt még a Balcsin sem cirkuszban sem, de úgy néz ki be sem akarná pótolni)egy mozit is ötször átgondol, stb

2015. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%

Ez így túlzás... kertes házban laktok, vagy panel/tsas?


A párom fényképezik. Mivel az objektívek és kiegészítők elég drégék, így annyira nem költ sokat, nagyon meggondolja, mire is adjon ki.

Egyedül, ami zavar, ha elmegyünk kirándulni, rengeteget fotóz. Ezzel nem lenne baj, de mikor fél/egy órán keresztül hozzám sem szól, mert azt nézi, mit lehetne lekapni, meg milyenek a fényviszonyok hozzá, akkor már sok.

Értem, hogy ez neki fontos, de nekem meg rosszul esik, hogy nem velem kirándul, hanem a gépével.

Nem "tiltom", mert ez neki fontos, meg nem vagyok az anyja, de néha már rászólok, hogy legalább egy percre ne a gépen át, hanem velem nézze a naplementét, pl. Vagy a vízesést...

2015. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

az én párom is most kezdett kertészkedni, amúgy meg a hobbija az informatika, szerelés, javítgatás, nekem ez nem probléma. ha nem az utolsó kajára félretett pénzünket költi el ezekre, nem érdekel, mennyit költ rá, dolgozik becsületesen, hadd költse a pénzét és töltse a szabadidejét ilyen ártalmatlan hobbikkal..

nekem díszállatos hobbim van, arra is megy a pénz, de azt hiszem nagyon kiakadnék, ha megszabná, hogy mennyit költhetek a hobbimra.. (nyilván ésszerű keretek között költekezek azért)


véleményem szerint a férjednek egy kedves, jó hobbija van, és nem viszi túlzásba. hagyd kicsit kikapcsolódni.

2015. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Napi egy órát foglalkozik a hobbyjaval és ezt sajnálom tőle?

Az én férjem hobbyja egyben a munkája is - programozó, így minden akorul forog. Sokat is költ rá, időt is sokat fordít rá. Semmi probléma nincs ezzel. Pénz is van rá és idő is.

2015. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez még nem vészes, szerintem nem viszi túlzásba, ekkora területen nem is tudja túlzásba venni. Nekem pici kertem van, én is vásárolgatok ilyenkor tavasszal bele, természetesen. Nekem permetszert, locsolót, szivattyút is kell venni időnként, így azt hiszem én többet költök. De a férjem hobbija a fotózás, nemrég vettünk hátteret 25 ezerért és minden hónapban vesz valami apróságot a géphez, néha pedig több tízezer Ft-os lencséket, objektíveket. És sok időt is tölt a képek retusálásával. De hát pont ez a lényeg, mindenkinek kell egy hobbi, amivel kikapcsolódik, örömöt okoz magának, netán másoknak is. Ezt ne sajnáld tőle, sokan pont ennek hiányába járnak kocsmába vagy lesznek depressziósak.
2015. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Jesszusom....Erkélyen növént ültet, hú de gáz.

Valóban költséges a hobbija:) Mi lenne veled ha 2000nm-en élnétek?

:D

Bakker mikor elolvastam a kérdést arra gondoltam, százezreket költ golfra vagy milliókat pókerra :D


Irigylésreméltó, hogy ilyen nagy gondjaid vannak:)

2015. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Orulj neki, h ilyen jo hobbija van! Jobban orulnel, ha eljarna a haverokkal mondjuk inni, es akkor meg kovetni sem tudnad, h mire kolt. Az en parom kite-ozik. Na, az nem olcso tenyleg, de inkabb ezt csinalja a haverjaival, mint vmi karos dolgot.
2015. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az én férjem elsődleges hobbija a makettezés. Szereti, szerencsére már megvette a makett részeit, 200 valahányezer volt összesen, most jön a szerelgetés :) Először hepciáskodtam, de rájöttem, hogy szereti csinálni, túl drága hobbikra, utazásra nem tudunk költeni, gyerekünk még sajnos nincs, hát legalább ezt hagy csinálja. Ezen kívül a horgászatot szereti még, de azt tényleg csak amatőr botokkal illetve a zenélést csinálná, de az tényleg nem fér bele. Már nem szólok érte, inkább igyekszem én is hozzátenni :)
2015. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!