Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Van olyan család, ahol a férfi a pénztáros?
Én még eggyel sem találkoztam, és nálunk is én kezelem a pénzt. A párom gyakorlatilag leteszi az összes pénzét az asztalra ( nem feltétlen kell ezt szó-szerint érteni), és rám hagyja hogy számoljam ki, neki mennyi kell a hónapra. Ha van valami extra igénye adott hónapban azt is benyújtja. Én is bedobom az én pénzem és elkezdek szortírozni. Számlák, egyéb kötelező kiadások, kaja, utazás, extra költségek (ruha, smink, számítógép/telefon alkatrészek...stb.), spórolás konkrétan valamire, spórolás csak úgy.
És pont ma beszélgettem pár barátnőmmel és mindenhol a nő csinálja ezeket. Vajon miért, és mi motiválja a férfiakat arra, hogy rábízzák ezt a nőkre? Én pl. nem is kértem ezt a páromtól. Ő azt mondta, neki ez nyűg, legyen meg amire kell, nem akar számolgatni meg spórolni. És tényleg, ha x összeget kap annyit költ, de ha minden pénze nála van vagy valamiért több, akkor mindet elkölti... De ez csak egy férfi a sok közül.
Férfiak, ti miért adjátok át a feleségeteknek a pénzügyek irányítását? Vagy épp miért nem? (Ha nők lennének olyan kedvesek és megkérdezik a férjeket, akkor azt is hálásan köszönöm.)
Nem olvastam el a többi választ. Nálunk a párom (férfi) kezeli ezeket az ügyeket. Ő nagyon precízen kiszámolgat, szortíroz, számlákat fizet be. Nekem ez így nagyon kényelmes. Csak leteszem a pénzt és ő intéz mindent.
25N/35F
Húúú van itt minden, mint a mesében. Olyan verziókat is olvastam, amire nem is gondoltam, hogy van.
Köszönöm a válaszokat.
Az előző kapcsolatomban nálam is úgy volt, hogy a párom kezelte a pénzt, a férfi.
De nem volt jó, mert az "én fizum" valahogy mindig elment, de a megtakarítás mindig csak az övé volt... Ezt még akkor sem éreztem fair-nek, ha amúgy ő jóval többet keresett nálam, mert érdekes módon, mikor elköltöztem, ráadásul még albérletbe (amit addig nyilván nem fizettem), valahogy a hoki fizumból is lett hirtelen 20 ezer ft/hó megtakarításom, ami nem sok, de a nullánál több. Pedig nem költöttem kevesebbet, sőt! Mert a kocsimat anno a volt párom használta, tehát én nem is tankoltam, nos költözés után én használtam a kocsimat és mindent én fizettem rá, mégis maradt pénzem.
Ezt azóta sem értem, de inkább szeretem átlátni mivan.
A vőlegényem pedig azért adja át szerintem, mert mint mondtam nem szeret ezzel foglalkozni, plusz nem is nagyon követi le, mit fizetett/tünk be, mit nem, és az nem túl jó, ha elkölti a telefonszámla árát valami másra, és utána a tartalékhoz kell hozzányúlni. Inkább hó elején leülünk, mindenki kitálal, mire van szüksége a hónapban, ami nem tartozik az állandó kiadások közé.
Nekem most ilyen volt a gépjárműadó, a biciklire új gumi, a biciklire csomagtartó, körmös cuccok. Neki szintén a bicójára kellettek új gumik, meg szerszámok hozzá. Ilyenkor leülök az excell táblám elé, és megnézem, hogy az állandó kiadásokon túl, mi az ami sürgősebb (pl. nyilván a csekk) és annak befizetése után mennyi marad mire. Lehetőleg úgy, hogy nagyon minimum 10-20 ezer ft maradjon is még hó végére. Csak úgy, pluszba. (Jelenleg nagyobb spórolást nem tudunk csinálni, mert nagyon sok pénz ingatlan vásárlásra megy félre, de ha azt kifizettük, akkor annak az összege teljes egészében a "spórba" fog menni). Aztán mindig igyekszem még a havi kaja és benzin pénzből lefaragni (ugye ezért van, hogy az én bicómat is újítjuk fel, én se menjek mindig kocsival dolgozni, fél óra csak bicóval a munkahelyem).
Mondjuk nem egyszerű, de ez tényleg olyan, hogy muszáj egy kézben összpontosuljon, mert már néha én sem tudom, mi van, de ezért jó az axcell ő mindent tud, mindenre emlékszik :) És mivel mindent tartalmaz, amire adott hónapban költeni akarunk, ezért nincs "zsebbpénz", meg semmi előre le van fektetve, mire költünk és mennyit, ehhez mindenki tartja magát. Ha valaki mégis akarna még extra dolgot a hónapban, az fogja magát és szépen kivárja a következő hónapot. Kivétel ez alól, ha valami iszonyatosan jó áron van, ami amúgy drága (nem 10 ezres tétel). De azt is a köv. hónapban igyekszem visszadolgozni a "spórba". (Magyarán a köv hónapban lemondunk olyan dolgokról, amik várhatnak, és extra kiadásnak minősülnek. Pl. mozi, ruha...stb.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!