Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most tényleg olyan nagy kérés ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg olyan nagy kérés ez?

Figyelt kérdés
Van egy házunk. Amiből elköltöztünk 5 éve, mert nem volt munkánk, és a fővárosban viszont akadt. 1 éve visszaköltöztünk, de nem a házba, mert nem tudtuk milyen állapotban van, és nem akartuk a gyerekeket a bizonytalanba hozni. Helyet kértünk, és kaptunk a helyi átmeneti otthonba. Gondoltuk, ha lepusztult a ház, akkor jobb is lesz így, mert kényelmesen lehet újítgatni. Meg várandós is voltam a 3. babával, és így ha be kellett menni a kórházba, vagy rámjön a szülés, gondoltam akkor a gyerekek nem maradnak egy üres házban, nyugodtan tudok szülni, és a gyerekek is biztonságban vannak. na meg nem kell senkit sem felhajtani adott esetben az éjszaka közepén. Na de már kiköltöztünk onnan egy albérletbe, mert az a végén olcsóbb megoldásnak bizonyult. A házból hazajövetelünkkor kiderült, hogy ugyan a az előrefizetős órák megvannak, de a vizet lekötötték, a villanyvezetéket levágták az oszlopról.Arról nem is beszélve, hogy a házból minden mozdítható dolog eltünt. A wc tartálytól kezdve a bútorokon át, a csillárig, villanykapcsolókig, csaptelepekig mindent elloptak. Mégsem ez bosszant. Ezeket be lehet szerezni apránként, tulajdonképpen már meg is vettünk szinte minden alap dolgot. Sajnos viszont a vizet-villanyt nem kötik vissza apránként. Összesen legalább 300 ezer forintba kerülne, amit nem tudok csak úgy összespórolni. A férjem nem túl magas fizetéséből élünk, meg abból, amit én kapok a gyerekek után. ebből még albérletet is tartunk fenn, mert valahol lakni kell. Ha haza tudunk menni, az albérleti díj persze zsebben marad. Ezért kértem a férjem, hogy kérjen a munkahelyén fizetési előleget, vállalati kölcsönt, vagy ahogy hívják. Több ismerősöm is kért, és kapott már különböző cégeknél, és apránként visszavonják a fizuból. A egész albérletnyi pénzt is visszavonhatják felőlem, de így most sajnos félrerakni nem tudok, pont kijövünk hónap végéig. A férjem csak húzza az időt, kérni nem akar. Önkormányzatnál már voltam valamennyi segítséget, segélyt kérni, de nem adnak, csak pár ezer forintokat, az meg engem most nem húz ki a vízből. (soha nem kértem még segélyt, most lenne rá szükségem először). Banktól nem akarok kölcsönt felvenni, mert nem akarok kamatot fizetni. Ha én most dolgoznék, már régen kértem volna az én munkahelyemről, de most itthon vagyok a kicsivel, kitől kérjek? Nem tudom, hogy hova fordulhatnék még. Persze az is lehet, hogy nem adnak a férjemnek, de egy próbát mindenképpen megérne szerintem a dolog. Most tényleg olyan nagy kérés ez? Ő is haza akar költözni, de víz, villany nélkül nem. Ha lenne valami közkút az utcában, vagy a környéken, akár hordanám is a vizet, de nincs. Más zsebét meg nem akarom még tovább tömni.

2015. márc. 17. 12:11
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Komárom-Esztergom megyében lakunk. Azért nem mentünk megnézni a házat előbb, mert onnan a végén már 600 km-re laktunk, olyan messzire nem lehet csak úgy átruccanni. Míg Pesten éltünk, 2 hetente, havonta hazajöttem. Szóval valóban okos döntés volt az otthon. Banki kölcsön a legvégső eset lesz, de nem szeretnénk felvenni. Sem én, sem a férjem. Előbb kérdezze meg. Ezzel ő is egyet ért, de nem kérdez.
2015. márc. 17. 18:25
 22/25 A kérdező kommentje:
Nincsenek értékeink, mert mivel bútorozott albérletet vettünk ki, mi is bútorozva adtuk ki. Természetesen a bútorokat is elvitték. Gondolom az volt az első. Ismételten leírom, aki nem értette volna: NEM NYOMORUNK, ÉS NEM A NAGY SEMMIRE SZÜLETETT A KICSI. TEHERMENTEHÁZUNK VAN, AMIT IGAZ KISSÉ LEHARCOLTAK, DE HELYRE LEHET HOZNI. NEM MELLESLEG AZ ÉPÍTŐANYAGOK MEGVANNAK HOZZÁ. MINDEN. A FÉRJEMNEK BIZTOS MUNKAHELYE VAN ITT. Nekem kell majd munkát keresni, mikor lejár a gyedem.
2015. márc. 17. 18:30
 23/25 anonim ***** válasza:

Sok olyan embert ismerek, akinek egy ilyen sajna valóban nagy kérés. Ha a férjed is ilyen típus, akkor elég rossz a helyzet.

Viszont gondold át egy kicsit jobban azt a banki kölcsönt. Nekünk az albérlet kauciójára kellett (mivel az előző lakásban a lakótársunk elég komoly károkat okozott, így az egészet visszatartották, mi meg nem akartunk már vele egy légtérben lenni), és végül is folyószámlahitel lett belőle. 100 ezer forintra havi 1500 Ft-ot vonnak le. Oké, hogy ezzel az ember a bankot gazdagítja, de megspórolja a lakbért. Nálatok ha 5 ezret is fizetnétek havonta, 60 ezret (vagy amennyi a lakbéretek) nyernétek. Vagy a másik oldalról nézve: minden egyes hónapban megspórolnátok a lakbér árát. Igazából minden újabb megkezdett hónappal súlyos tízezreket dobtok ki az ablakon, ennél még a kamatok fizetése is jobb.

A válaszolókat egyébként nem értem. Valahogy az emberek feljönnek ide a gyakorira és mintha elfelejtenék, hogy bizony előfordul olyan, hogy valaki átmeneti pénzzavarba kerül. Ettől még nem fog nyomorogni, nem feltétlenül lesz felelőtlen. Egyszerűen az élet hoz előre nem látható eseményeket..

2015. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én HR-esként dolgozom. Nálunk a fizuelőleg 20 ezer Ft. Na azzal nem mennétek messzire ilyen szempontból. Olyan tuti nincs, hogy 300 ezret adjanak fizuelőlegnek. Max 60 ezerről hallottam eddig, de elképzelhető h valahol 80-at is adnak. ennél többet nem hinném... Mert a cégnek kell a bizonyosság, hogy vissza is tudja vonni, amit kiadott. Ha viszont a munkavállaló eltűnik, mint szürke szamár a ködben...
2015. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Páromnak is adnak fizu előleget a máv nál ez 100 ezer is lehet, sztem is meggondolandó a kölcsön, v folyószámlahitel ebben az esetben, hiszen igy meg albérletre dobjátok ki, és ha beköltöztök akkor fél év alatt megis térül a 300 ezer, amit amugy lakbérre költenétek, nem is értem miért jó ebben az esetben albérletet fizetni potyára :S
2015. márc. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!