Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most tényleg olyan nagy kérés ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg olyan nagy kérés ez?

Figyelt kérdés
Van egy házunk. Amiből elköltöztünk 5 éve, mert nem volt munkánk, és a fővárosban viszont akadt. 1 éve visszaköltöztünk, de nem a házba, mert nem tudtuk milyen állapotban van, és nem akartuk a gyerekeket a bizonytalanba hozni. Helyet kértünk, és kaptunk a helyi átmeneti otthonba. Gondoltuk, ha lepusztult a ház, akkor jobb is lesz így, mert kényelmesen lehet újítgatni. Meg várandós is voltam a 3. babával, és így ha be kellett menni a kórházba, vagy rámjön a szülés, gondoltam akkor a gyerekek nem maradnak egy üres házban, nyugodtan tudok szülni, és a gyerekek is biztonságban vannak. na meg nem kell senkit sem felhajtani adott esetben az éjszaka közepén. Na de már kiköltöztünk onnan egy albérletbe, mert az a végén olcsóbb megoldásnak bizonyult. A házból hazajövetelünkkor kiderült, hogy ugyan a az előrefizetős órák megvannak, de a vizet lekötötték, a villanyvezetéket levágták az oszlopról.Arról nem is beszélve, hogy a házból minden mozdítható dolog eltünt. A wc tartálytól kezdve a bútorokon át, a csillárig, villanykapcsolókig, csaptelepekig mindent elloptak. Mégsem ez bosszant. Ezeket be lehet szerezni apránként, tulajdonképpen már meg is vettünk szinte minden alap dolgot. Sajnos viszont a vizet-villanyt nem kötik vissza apránként. Összesen legalább 300 ezer forintba kerülne, amit nem tudok csak úgy összespórolni. A férjem nem túl magas fizetéséből élünk, meg abból, amit én kapok a gyerekek után. ebből még albérletet is tartunk fenn, mert valahol lakni kell. Ha haza tudunk menni, az albérleti díj persze zsebben marad. Ezért kértem a férjem, hogy kérjen a munkahelyén fizetési előleget, vállalati kölcsönt, vagy ahogy hívják. Több ismerősöm is kért, és kapott már különböző cégeknél, és apránként visszavonják a fizuból. A egész albérletnyi pénzt is visszavonhatják felőlem, de így most sajnos félrerakni nem tudok, pont kijövünk hónap végéig. A férjem csak húzza az időt, kérni nem akar. Önkormányzatnál már voltam valamennyi segítséget, segélyt kérni, de nem adnak, csak pár ezer forintokat, az meg engem most nem húz ki a vízből. (soha nem kértem még segélyt, most lenne rá szükségem először). Banktól nem akarok kölcsönt felvenni, mert nem akarok kamatot fizetni. Ha én most dolgoznék, már régen kértem volna az én munkahelyemről, de most itthon vagyok a kicsivel, kitől kérjek? Nem tudom, hogy hova fordulhatnék még. Persze az is lehet, hogy nem adnak a férjemnek, de egy próbát mindenképpen megérne szerintem a dolog. Most tényleg olyan nagy kérés ez? Ő is haza akar költözni, de víz, villany nélkül nem. Ha lenne valami közkút az utcában, vagy a környéken, akár hordanám is a vizet, de nincs. Más zsebét meg nem akarom még tovább tömni.

2015. márc. 17. 12:11
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Most látom, milyen hosszú lett, de jól esett már kiírni magamból.
2015. márc. 17. 12:13
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ésszerű döntés lenne, hogy inkább a fizetéséből vonják apránként, és közben ne kelljen albérleti díjat fizetnetek, ha egyszer ott áll üresen a saját házatok.


A férjed mit mond, miért nem szeretné ezt a megoldást (feltéve, hogy lehetséges)?

2015. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

Jézusom...


Nem, nem nagy kérés, de a férjednek igaza van. Alacsony keresetre 3 -hamarosan 4- eltartottal 100%, hogy eg fillért sem kap a banktól.


Egyébként remélem megérte a nyomorba és a létminimum alá bevállalni a 3. gyereket is, nagyon okosak vagytok, gratula.



Az egyetlen, akinilyen helyzetbe pénzt adna, azok a gyors személyi kölcsönök, de gomdolom arra nem akartok vetemedni...

2015. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nem is értem miért nem tette meg a férjed? Ez a legésszerűbb megoldás, hogy kölcsönt kér. Nem szégyen az, főleg, ha vissza is tudja majd fizetni. Szerintem is nyugodtan kérhetne. Bár ilyenkor a cégek sok esetben kötnek valamilyen szerződést, hogy nem mondhat fel, amíg ki nem fizeti vagy vannak feltételek, de szerintem ezek elég korrektek. Egy próbát megér.
2015. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Azért az nem annyira természetes hogy vállalati kölcsön csak úgy jár. Pl kisebb vállalkozásoknál egyáltalán nincs. Be kell látni hogy a férjed valószínűleg jobban ismeri a vállalati viszonyokat mint te. Lehet nincs olyan kapcsolatban az illetékesekkel hogy bizalommal forduljon hozzájuk. Szerintem próbáld meg a férjedet megkérdezni róla miért hallgatja a dolgot. Nem kell egyből rátámadni hogy miért nem. Amúgy nagyon durva hogy kifosztották a házat.
2015. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nincs pofája kérni. Szó szerint idézve. De nem értem miért. Nemrég beteg lett, és nem jött rendbe egy hét alatt. Mikor visszament dolgozni, a főnöke hazaküldte, hogy gyógyuljon meg rendesen, mert hosszútávra tervez vele. Tehát számítanak rá, jó munkaerő, nem látom okát, hogy miért ne kapna, már ha egyáltalán van ilyen náluk. Na de miért ne lehetne? Egy kérdést megér. Ha mégsincs ilyen szegényebbek nem leszünk.
2015. márc. 17. 12:26
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem minden cégnél van ilyen lehetőség.

Ő ismeri a munkahelyét, talán azért nem akar kérni, mert tudja, hogy náluk nem szokás és kellemetlen lenne.

2015. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

A ferjed szegyelni magat, hogy eloleget kerjen es nem akarja magat elkotelezni a cegnek. Ot is meg lehet erteni valahol.

Amugy amig otthonban laktatok, es milyen szerencsesek vagytok, hogy ott lehettetek, addig nem sporoltatok?

2015. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
3-as te valamit nagyon benéztél. Nem nyomorgunk, és összesen van 3 gyerekünk. Csak a bevételünkből nem telik felújításra, albérletre, meg rezsivisszakötésre, gyerekre, és életre egyszerre. Ez nem azt jelenti, hogy nyomorgunk, és nem is arról volt szó, hogy valamilyen rövidlejárati ,vagy banki kölcsönt kérnénk.
2015. márc. 17. 12:29
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
fizetési előleg ... ha jól emlékszem a netto havi bér 33%-a adható, és hat hónap alatt kell visszafizetni ... szóval ezzel sem mennétek sokra
2015. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!