Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most tényleg olyan nagy kérés ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg olyan nagy kérés ez?

Figyelt kérdés
Van egy házunk. Amiből elköltöztünk 5 éve, mert nem volt munkánk, és a fővárosban viszont akadt. 1 éve visszaköltöztünk, de nem a házba, mert nem tudtuk milyen állapotban van, és nem akartuk a gyerekeket a bizonytalanba hozni. Helyet kértünk, és kaptunk a helyi átmeneti otthonba. Gondoltuk, ha lepusztult a ház, akkor jobb is lesz így, mert kényelmesen lehet újítgatni. Meg várandós is voltam a 3. babával, és így ha be kellett menni a kórházba, vagy rámjön a szülés, gondoltam akkor a gyerekek nem maradnak egy üres házban, nyugodtan tudok szülni, és a gyerekek is biztonságban vannak. na meg nem kell senkit sem felhajtani adott esetben az éjszaka közepén. Na de már kiköltöztünk onnan egy albérletbe, mert az a végén olcsóbb megoldásnak bizonyult. A házból hazajövetelünkkor kiderült, hogy ugyan a az előrefizetős órák megvannak, de a vizet lekötötték, a villanyvezetéket levágták az oszlopról.Arról nem is beszélve, hogy a házból minden mozdítható dolog eltünt. A wc tartálytól kezdve a bútorokon át, a csillárig, villanykapcsolókig, csaptelepekig mindent elloptak. Mégsem ez bosszant. Ezeket be lehet szerezni apránként, tulajdonképpen már meg is vettünk szinte minden alap dolgot. Sajnos viszont a vizet-villanyt nem kötik vissza apránként. Összesen legalább 300 ezer forintba kerülne, amit nem tudok csak úgy összespórolni. A férjem nem túl magas fizetéséből élünk, meg abból, amit én kapok a gyerekek után. ebből még albérletet is tartunk fenn, mert valahol lakni kell. Ha haza tudunk menni, az albérleti díj persze zsebben marad. Ezért kértem a férjem, hogy kérjen a munkahelyén fizetési előleget, vállalati kölcsönt, vagy ahogy hívják. Több ismerősöm is kért, és kapott már különböző cégeknél, és apránként visszavonják a fizuból. A egész albérletnyi pénzt is visszavonhatják felőlem, de így most sajnos félrerakni nem tudok, pont kijövünk hónap végéig. A férjem csak húzza az időt, kérni nem akar. Önkormányzatnál már voltam valamennyi segítséget, segélyt kérni, de nem adnak, csak pár ezer forintokat, az meg engem most nem húz ki a vízből. (soha nem kértem még segélyt, most lenne rá szükségem először). Banktól nem akarok kölcsönt felvenni, mert nem akarok kamatot fizetni. Ha én most dolgoznék, már régen kértem volna az én munkahelyemről, de most itthon vagyok a kicsivel, kitől kérjek? Nem tudom, hogy hova fordulhatnék még. Persze az is lehet, hogy nem adnak a férjemnek, de egy próbát mindenképpen megérne szerintem a dolog. Most tényleg olyan nagy kérés ez? Ő is haza akar költözni, de víz, villany nélkül nem. Ha lenne valami közkút az utcában, vagy a környéken, akár hordanám is a vizet, de nincs. Más zsebét meg nem akarom még tovább tömni.

2015. márc. 17. 12:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtunk annyit spórolni az otthonban, mert jövedelemfüggő a fizetés. Az otthonban 1 szobában laktunk havi 60-80 ezer forint közötti összegért, az albérlet eddig max 60 ezer volt rezsivel együtt. És 2 és fél szobás házat bérelünk, nem egy kis lyukat.
2015. márc. 17. 12:34
 12/25 kovpet ***** válasza:
79%
A visszakötést nem lehet máshogy intézni? Gondolok itt méltányosságból díjcsökkentésre vagy részletfizetésre. Kérdezz rá a szolgáltatóknál szerintem.
2015. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Sajnos akkora részletet kellene fizetni, amit így albérlet, mellett nem tudok vállalni. Csökkenteni nem csökkentik. Ha az első részletnél visszakötnék, és így haza tudnánk menni, akkor mivel az albérleti díj kiesik, tudnám vállalni a részletfizetést, de így hogy csak az utolsó részlet kifizetése után kötik vissza, sajnos nem megy. Ezt már körüljártam.
2015. márc. 17. 12:51
 14/25 acelsziv ***** válasza:
84%
és csak azt nem értem, hogy a nagy büdös semmire minek kellett még egy gyerek...
2015. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Drága. Nem a semmire szültem. Olvass kicsit vissza, és értelmezz.
2015. márc. 17. 13:03
 16/25 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg hazaköltözés után, és a felújítás után ismét nem lesznek anyagi gondjaink.
2015. márc. 17. 13:05
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

1 éve visszaköltöztünk, de nem a házba, mert nem tudtuk milyen állapotban van


Eddig olvastam. Mi lett volna, ha megnézitek??? Anélkül, hogy megnéztétek volna, elmentetek egy átmeneti otthonba??? Teljesen logikus, okos döntés volt...

2015. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy vajon mi tartott vissza tőle, hogy megnézzétek. A másik meg, és ezt biztosan sose fogom megérteni, vajon mi játszódik le azokban akik kényelmesen, teljesen gondtalanul eléldegélnének 1 vagy 2 gyerekkel, lehetne megtakarításuk is, stb, de inkább addig szülnek, hogy éppen csak kitartsanak hó végéig... Ez mire jó, meg kinek jó ez? Mert a gyerekeknek nem az biztos...

Na mindegy, nyilván nem ez a kérdés. Kérdező, esetleg nem volt biztosítva a lakás? Amit még tehettek, hogy eladjátok pár értékesebb holmitokat.

2015. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%
Írtad, hogy bankból nem szeretnétek kölcsön kérni. Mért nem? Értem, hogy nem szeretnél kamatot fizetni a nagy semmire, de most a nagy semmire fizeted az albérletet. Azt a pénzt amit megspórolsz a kamattal most beleölöd az albérletbe. Szóval kb ugyan ott lennél, ha már felvettétek volna a bankba a pénzt és vissza költöztetek volna.
2015. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahol dolgozom, elég nagy cég.

Max.80ezer lehet a fizetéselôleg.

Tudsz konkrétumot,hogy egyáltalán kaphat-e?

Megkérdezhetem hol laktok? Durva,hogy kb. szétszedték a házat...

2015. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!