Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme van Magyarországon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van Magyarországon a házassági szerződésnek? Miket lehet benne törvényesen leírni?

Figyelt kérdés
Ugye a ptk elég sok mindent törvényileg meghatároz. Pl hogy az örökség, ajándék, illetve a házasság előtt szerzett vagyon Nem közös.

2015. febr. 5. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Más országban mi értelme van?
2015. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem Magyarországon semmi értelme, mivel a törvények mindent szabályoznak.

Más országokban pl. USA gondolom, azért használják, mert ott nem szabályoz ennyi mindent a törvény.

2015. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%
az én szüleim között jól jött, mert különben apám családja elperelte volna anyám ingatlanjait a váláskor.
2015. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
A szerződés nem írhatja felül a törvényeket, ezért szerintem felesleges.
2015. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van értelme, ha valamelyik félnek olyan saját vagyona van, ami hasznot termel (pl vállalkozás). Ugyanis a vagyontárgy ugyan sosem lesz közös, de az ebböl keletkzö jövedelem igen, ha nincs máshogy - pl házassági szerzödéssel - szabályozva, illetve abban az esetben, ha a két fél jövedelme nagyon eltérö, akkor szerzödésbe lehet foglalni, hoyg a közös vagyon ne felezödjön, hanem a jövedelmek arányában osztódjék meg válás esetén.


Annak semmi érteleme, amit sokan gondolnak, hogy a házasság elötti saját vagyont magának biztosítsa, mert az sosem lesz közös.

2015. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Magarországon egyedül akkor van értelme, amikor van vállalkozás...vagy vállalkozást alapítanak közben...

Így tisztább

Maskor nincs értelme...de sokan nem értik.. Azt hiszik, hogyha van szerződés, akkor az enm jatszható ki anynira mint a ptk..

Tehát a szerződést biztosabbnak érzik, mint a törvényt...

Egyébként csak valaki hátrányára láttam eddig szerződést...

Általában a nő/ nincs tisztázva a gyerekvállalás időszaka/ avgy láttam oylat, hogy én többet keresek mint te ezert a 70%a az enyém lesz a haznak a tied csak 30ráadasul meg szülni is fogsz/ sebaj, hogy közben a nőnek jobb munkája lett sebaj, hogy gyerek se, sebaj, hogy a férfi csalta meg/..

Nah mind1


Tényleg jól szabályozott nálunk..


Ha lenen oylan, hogy lehet hibás a megcsaló fél, akkor lenne értelme( mint Amerikában)

2015. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

"az én szüleim között jól jött, mert különben apám családja elperelte volna anyám ingatlanjait a váláskor."


NEM, ezt nem tudták volna elperelni, mert a törvényben világosan meg van szabva, hogy az minden esetben külön vagyon marad. Ez csak jól hangzó mese.

2015. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Mi gondolkodunk rajta a párommal, a következő szituáció miatt: saját pénzünk nemigen van arra, hogy vegyünk egy házat vagy lakást, viszont a szüleim segítségével már jobbak az esélyeink. Én azt szerettem volna, hogy ha a szüleim fizetik (jelen körülmények közt úgy tűnik, hogy több mint a felét) akkor az ő nevükre írjuk a házat, párom viszont azzal érvelt, hogy ha elválunk akkor övék a ház, neki semmi nem jár. De mivel tervben van, hogy fokozatosan visszafizetnénk a kölcsönt, ezért ugye mégsem lenne így fair, mert ha tényleg visszafizetjük, onnantól valóban a mi közös vagyonunk lesz.

Szóval nálunk szóba jött, hogy talán erről írunk valamiféle szerződést.

2015. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi már nagyon régen házasodtunk, 1999-ben. Anyósom akkor nagyon erőltette a házassági szerződést, mert ő vette a finának a kis lakótelepi lakást, amiben mai napig élünk. Mentünk az ügyvédhez tanácsadásra, és mondta, hogy nyugodjon meg anyósom, a lakás sosem lesz közös vagyon, az a fiáé marad, ha estleg elválnánk. Ha lesz gyerekünk akkor majd a gyerek fogja örökölni. Mivel gyerekünk nem lett, így anyósomnak már ettől sem kell tatania... Végül megnyugodott, az ügyvédnek elhitte hogy teljesen felesleges a házassági szerződés a mi esetünkben.
2015. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Épp az a lényeg, hogy a vagyonjogi szerződésben ELTÉRHETNEK a Ptk. szabályaitól (a kogens szabályoknak kell érvényesülniük, nem mehetnek szembe az általános polgári jogi elvekkel, nyilván nem lehet jóerkölcsbe ütköző a szerződés, mert akkor eleve semmis), vegyesen is lehet benne alkalmazni az alap törvényes rendszer (házassági vagyonközösség) és a szerződéses 2 rendszert, vagy akár a vagyonjogi szerződés tv-ben meghatározott szabályaitól is szabadon eltérhetnek a felek. Széles a lehetőségek köre. Különböző vagyontárgyakra különböző vagyonjogi szabályokat is alkalmazhatnak, teszem azt, megállapodhatnak, hogy az ingatlanokkal kapcsolatban 50-50% lesz a szerzési arány, azonban a társasági részesedés sosem megy át közös tulajdonba.


A magyar jog kizárólag vagyonjogi vonatkozásban engedi meg a szerződést, ellentétben az USA-val nálunk nem lehet beleírni olyan dolgokat, hogy hűtlenség esetén ennyi meg ennyi pénz jár. Csak tiszta vagyoni elemeket.

2015. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!