Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Pitiáner ügyből csinálok nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pitiáner ügyből csinálok nagy dolgot?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel esküvő előtt állunk, vagyis idén akarjuk tartani. De nagyon elbizonytalanodtam, másoknak talán pitiáner dolgok miatt. Azt szeretném megtudni, kinek mi erről a véleménye.

Barátnőm iszonyú szétszórt, és már kezd elegem lenni belőle. Zsebkendőt benntfelejti a nadrágjába, úgy mos ki, felületesen mosogat, takarít, ruháját szétszórja, az újságokat szétszórja stb. Egyszerűen hiába beszélek vele, nem változtat rajta. Csak azt mondja, hogy mindig belekötök. De én így nem tudok élni. Egy fárasztó nap után hazaérek, és állandóan utána kell pakolásznom. Ha főz, akkor nem tud normálisan eltörölni, ragad, úszik minden, állandóan utána kell járnom, ha nem akarom azt, hogy minden tiszta ramaty legyen.

Komolyan mondom, már úgy érzem magam, mint egy nő. Másoknál fordított a felállás, meg ugye a klasszikus felfogás szerint is a férfi a rendetlen, ő utána kell pakolászni, nálunk fordítva van.

Szerintetek pitiáner dolog ez, ezzel együtt kell tudni élni?

Természetesen nagyjából fele-fele arányban vesszük ki a részünket a házimunkából, nincs nekem ezzel bajom. Csak mikor az ő része után is nekem kell rendet tennem, meg normálisan megcsinálnom, kicsit unom már.

meg ami idegesít még, hogy sminkelni meg leárazott cipőt, ruhát venni azt nem felejt el. De a házimunkát azt össze tudja csapni. Szerintem egy nő nem ott kezdődik, hogy smink meg ruha, hanem rendet tart maga körül. erre az a válasza, hogy akkor keressek valami igénytelen csajt. Csak ezzel az a baj, hogy ő az igénytelen, ha ilyen szempontból nézzük.


2015. jan. 14. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is éltem együtt rendetlen nővel, és később ez is vezetett a szakításhoz. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy mindenkinek mást jelent a rend és bizony a túlzott rendmánia is nagyon zavaró lehet. Én ilyen rendmániás vagyok, utálom ha a dolgok nem a meghatározott helyükön vannak, utálom a szanaszét hagyott dolgokat, a koszt. A harmóniát szeretem. Az ex ennek ellentéte volt, neki jó volt ha csak be voltak dobálva összevissza a cuccok, nála megfelelt hogy felmosás előtt nem söpört össze és kvázi a koszt kenegette ide-oda a padlón, és soha nem törölt port.

Vége is lett.

2015. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezt Te tudod,hogy így is tudsz-e vele élni,vagy nem.Én sem vagyok egy nagyon alapos háziasszony,imádok főzni-sütni,és nagyon jól tudok is,de pl nem szeretek porszívózni,a mosogatás sem egy öröm,ezeket nem is csinálom szívvel-lélekkel,ezért a párom szokott utánam rendet tenni,sokat beszéltünk erről,de azt mondja őt nem zavarja,nem nagy ügy,mert több a jó tulajdonságom,mint a rossz,és ez a piti dolog számára,nem lenne válóok.Persze mindenki máshogy áll ehhez,azért írtam,hogy ezt Te érzed,hogy ezen túl tudsz-e lépni,vagy nem.
2015. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem. Ha neki igénye sincs magától a nagyobb rendre és tisztaségra kkor te nem tudsz mit tenni. Én a helyedben alaposan végiggondolnám a dolgot, mert ha gyereketek lesz, amíg újszülött meg csecsemő státuszban lesz 0 dolgot fog csinálni. Sajnos tapasztalat :s Amiket leírtál az nem rendmánia, egészséges igény lenne, ami neki nincs is. És elég gáz hogy neki az az igénytelen aki nem sminkeli magát(szerintem ettől még valaki lehet ápolt és jó megjelenésű, az hogy nincs rajta rúzs meg szemhéjfesték, háát, ha vkinek már ennyi segítsg kell hogy kinézzen vahogy akkor hagyjuk is) de a kosz otthon meg a rendetlenség fel sem tűik, az nagyon gáz. Kásőbb romlani is fog a helyzet, mégalább fogja adni ha elveszed, mert a házasságot úgy értékeli majd, hogy na akkor te már le vagy lakatolva, mostantól azt csinálok amit akarok/esetében amit nem akar(takarítás)
2015. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, abszolút nem érzem magam rendmániásnak, sőt. Ritkán szoktam port törölni, barátnőm abszolút nem. Felmosni is ritkán szoktam, barátnőm ezt az egyet csinálja normális időközönként, de pont úgy ahogy írtad. Csak a hajszálakat meg a szöszt lökdösi ide-oda, mondtam már neki, így semmi értelme. MOndjuk régen hetente egyszer fel szoktam porszívózni, valószínűleg azért hagytam már ezt el, mert elegem van.

de szerintem az nem rendmánia, hogy mindennek megvan a nagyjábóli hely, nem egy halomba szórunk mindent. ruhát, újságot, krémeket stb.

2015. jan. 14. 10:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Gyereket abszolút nem akarok, egyrészt ő nem is szereti őket, másrészt meg el sem merem képzelni, hogy nézne ki a lakás akkor. Mindenkinek jobb, ha nincs gyerek.
2015. jan. 14. 10:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem túl szép kiilátás hogy maitta már gyerekben sem mersz gondolkodni :s Nekem 2 hasonló ismerősöm van, ami sajnos észrevettünk hogy idővel egyre igénytelenebbek lettek, mivel nekik ez nem fontos, folyamatosan "hagyják el a dolgokat" (először csak port nem töröl aztán egy idő után már össze se seper) El nem tudom mondani mára hogy néz ki a lakásuk, a rokonok már emiatt nem mennek hozzájuk. De ha szereted annyit tudsz tenni, hogy megcsinálod helyette, mert ő később már ha el is veszed biztos nem fogj. Max nem mondod senkinek hogy férfi létedre te takarítasz otthon az asszony helyett.
2015. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nahát, meg sem gondolná az ember, hogy ilyen nők is vannak.

Én meg pont az ellentétje vagyok. nemrég költöztünk össze a párommal, és állandóan mosogatok meg söprök, felmosok, stb...folyton a rendet keresem, és rendet rakok, rendezgetem a dolgokat..

Sajnos úgy gondolom, hogy ha ez az ösztön nincs meg valakiben, akkor hiába beszélsz vele, nem is lesz meg sosem.

Nem értem miért kérted meg a kezét, gondolom nem most bukott ki a dolog, hogy ő ilyen, hanem kezdetektől fogva ilyen volt.

Ja és lehet, hogy nem akartok gyereket, de kitudja, az esküvő után évekkel másképp fogjátok látni.

Vigyázz.. :/ :)


22L

2015. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mások vagytok, őt nem érdeklik ezek a dolgok, amik viszont téged nagyon is, ahogy mondod: nem tudsz így élni. Ő csak rosszabb lesz. Neked kell mérlegelni, hogy ez már olyan hibája, amit nem tudsz tolerálni és kész, vagy pedig engedsz: másban ő asokkal jobb, foglalkozzon ő azzal, ezért cserébe nem felesben házimunkáztok, hanem akkor te a saját szájízed szerint rámolhatsz, takaríthatsz, és akkor nem kell az ő trehánysága miatt bosszankodnod. Ez a megoldás még nem jutott eszedbe?
2015. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Neked kell eldönteni.


Mármint, írhatom most, hogy pitiáner probléma, bizonyos szempontból az is, na de mindenkinek más a pitiáner. Neked ez nem az...


Mondjuk én se vagyok egy házitündér. Amikor egész nap dolgozom, akkor nem fogok este űzött vadként végigsöpörni a lakáson. Igen, néha kicsit kaotikus és nem mindig lehet enni a padlóról, cserébe este 10-11 körül nem mosott sz.rként esek be az ágyba a pasim mellé, hanem tudok rá is időt szánni.


Ha majd gyerek lesz, és otthon leszek, akkor az lesz a dolgom, hogy az otthont varázsoljam széppé. Majd akkor foglalkozom vele.

2015. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a párkapcsolat működése szempontjából egyáltalán nem pitiáner ügy. Már most eleged van az egészből és ahogy írtad, hiába beszélsz vele, ő cseszegetésnek veszi. Más az igényetek és teljesen más a felfogásotok a rendről, az életvezetésről, az otthonról. Ez hosszabb távon csak romlani fog, én nagyon elgondolkodnék, hogy akarok-e vele sok-sok éven keresztül így együtt élni.
2015. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!