Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenképpen testvéreknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenképpen testvéreknek tűnnénk, ha -né nélkül venném fel a nevét, és a lánykori nevem elhagynám?

Figyelt kérdés

Ez volt az első reakciója a páromnak, amikor mondtam neki, hogy így szeretném. A lánykori nevem mindenképp el szeretném hagyni, de a -né végzéstől konkrétan hidegrázást kapok. Szóval ha pl. nem Kovácsné Júlia lennék, hanem Kovács Júlia, miközben a párom Kovács János. Akkor az valóban mindenkinek az jutna eszébe, hogy testvérek vagyunk? Nem ő az első, akitől ezt a véleményt kaptam. Külföldön születtem (Vajdaságban), ott a -né végződés nem túl gyakori, nagyjából mindenki úgy veszi fel a férje nevét, mint egy sajátot, és a lánykorit elhagyja. Tudom, divat mostanság, hogy megtartom a lánykori nevem is, és fel is veszem a páromét, de ezt semmiképpen sem szeretném.


Itt tényleg mindenkinek ez lenne a reakciója rá? Hogy testvérek vagyunk?


Tulajdonképpen csak kíváncsiságból kérdezem, nem változna meg a válaszok függvényében a véleményem/szándékom, de őszintén érdekel, mi ezzel kapcsolatban a közvélemény.


Előre is köszönöm!


2015. jan. 7. 22:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem tűnnétek testvéreknek. Akire tartozik, azok tisztában vannak a helyzettel, akire meg nem tartozik, azok nem is számítanak.
2015. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Egy nagy cégnél adminisztratív munkakörben dolgozom, egész nap pörögnek előttem az alkalmazottak nevei. Van vagy 100-200 Nagy, Kis(s), Kovács, Szabó, Varga, Szász, róluk se gondolom, hogy egy egész családi klán dolgozna nálunk. De ritka nevekből is akadnak bőven duplikációk, ritkább esetben rokonok, gyakrabban névrokonok.


De azért se értem ezt a kritikát, mert a Kovácsné Szabó Irének is leginkább Kovács Irénként szoktak szóban bemutatkozni. Iratokat nem mutogat az ember egy egyszerű ismerkedésnél. Akkor az miben más?

2015. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem tűnnél annak, nekem sok ismerősöm veszi fel így (Felvidéken és Erdélyben is csak így láttam felvenni), szóval szerintem vedd fel nyugodtan.
2015. jan. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
nalunk az asszony pont igy tett, az elmult 15 evben meg senki sem nezte a testveremnek :)
2015. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%
Én 26 éve vettem így fel a nevem - akkoriban még ennyire sem volt szokás -, ennek "ellenére" eddig egyetlen egyszer sem fordult elö, hogy a férjem testvérének néztek volna.
2015. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, jelentős mértékben megnyugtattatok :)
2015. jan. 8. 09:54
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Valamelyik nap volt itt egy kérdés, h a kérdező Szabó de a férje is Szabó, hogy vegye fel a nevét?

Ott se jutott senkinek eszébe, hogy testvérek lennének, pedig már a lánykori neve is ugyanaz volt.

Ha a férjed neve gyakori, nem hiszem,h bárki is meglepődne.

Esetleg vmi nagyon extrém különlegesnél gondolkodna el az ember egy pillanatra, de akkor is biztos leesne 1-2 percen belül,h házastársak vagytok.

Illetve vannak ismerőseim, akiknek külföldi a férje és ők úgy vették fel, mint ahogy te tervezed. Fura lett volna egy "van den Vuigt-né" vagy hasonló.

2015. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%
A párom összeköltözött a nővérével, még mielőtt megismerkedtem vele. A házban mindenki automatikusan házaspárnak hitte őket, mivel ugyanaz a vezetéknevük. Akkor vakarták a fejüket, amikor ideköltöztem, és látták, hogy a párommal kézenfogva sétálunk, esetleg hárman megyünk bevásárolni. XD Szerintem néhány hónapnyi fejtörést okoztunk, aztán az egyik szomszéd rákérdezett a családi helyzetre. Mi meg jót röhögtünk. Senkinek eszébe se jutott, hogy testvérek, pedig nagyon hasonlítanak egymásra.
2015. jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
28%
Most miért lettem lepontozva? Azért, mert a párom nővérét a feleségének hitték a közös vezetéknév miatt?
2015. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!