Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » "Jogosan" lép félre az anyám?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Jogosan" lép félre az anyám?

Figyelt kérdés

A teljes történet egy kicsit árnyaltabb a címnél, ezt most megosztanám veletek.

Boldog családi légkörben nőttem fel a húgommal együtt, négy évvel ezelőtt azonban sajnos minden megváltozott.

Apunak volt egy nagyon súlyos autóbalesete, amit túlélt a csodával határos módon, viszont 3 hónapig volt kórházban, több műtétet kellett rajta végrehajtani.

A baleset miatt rokkantnyugdíjas lett a negyvenes évei közepén, a mai napig jár mozgásszervi rehabilitációkra.

Anyunak is át kellett alakítania miatta az életét, az addigi munkahelyén felmondott, és vállalt egy 4 órás állást, hogy a többi idejét apu ápolásával tölthesse.

A baleset, egy idegi sérülés következtében apu nem működik már "férfiként" 4 éve, és az orvosok szerint ugyan van még remény erre, de garancia nincs rá.

Én és a húgom is elkerültünk már otthonról, Pesten tanulunk.

December közepén hazajöttem minden bejelentés nélkül Pestről egy hétköznap, gondoltam meglepetés lesz.

Az volt, csak számomra, és elég negatív. Apu kezelésen volt a kórházban, anyu ezalatt otthon szexelt egy nála kb. 10 évvel fiatalabb férfival, rájuk nyitottam véletlenül.

Iszonyatosan kellemetlen szituáció volt, gyorsan kimentem, a fazon felkapkodta a ruháit, és két percen belül szó nélkül elviharzott.

Anyu azonnal leült velem beszélni erről az egészről, én közben többször elsírtam magam. Elmondta, hogy ő még nagyon kívánja a szexet, apám viszont a fent említett okokból már sajnos nem képes nyújtani semmit ilyen téren.

Azt is elmondta, hogy képtelen lenne elhagyni apámat, és úgy érzi, kötelessége őt segíteni, viszont nem bírja ki szex nélkül. Eddig soha nem csalta meg, nyár óta jár össze ezzel a fickóval, akit a munkahelyéről ismer.

Anyukám a 40-es éveiben járó, nagyon csinos nő, egy tízest simán letagadhatna a korából.

Se apunak, se a húgomnak nem mondtunk semmit az egészről, viszont nem tudom magam ezen túltenni.

Mi a véleményetek erről?


2015. jan. 4. 02:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Miért lenne kamu? Ilyen is van. Teljesen reális.
2015. jan. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha lehet, csak normális válaszokat kérnék, akinek kamukérdés és hasonló közlendője van, kérem tartsa meg magának.
2015. jan. 4. 02:15
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
A jogot ki kell hagyni ebből. Ez emberi dolog. Egy gyereknek nagyon nehéz szembenézni a szülei szexualitásával, még akkor is, ha a gyerek már felnőtt valójában. Anyád viszont nagyon becsülendő, többen között azért is, mert le mert ülni beszélgetni veled, egyenlő partnernak tekintve téged. Amit tett, az emberileg tökéletesen érthető. Sajnos az életben valóban vannak olyan problémák, amelyeket nem lehet megoldani. Anyád és apád helyzete is ilyen. Ők feltehetően egymás között nem tisztázták ezt a dolgot, de nyilván apád sem buta. Csak hát összeköti őket a múlt, a gyerekek, az érzelmek, az erkölcsi érzék.
2015. jan. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, mit lehetne erre mondani. Érthető, hogy anyudnak még szüksége van erre és most kénytelen mással. Viszont az meg nem lenne szép, ha ez okból elválna apádtól. Nem mondom, hogy teljesen rendben van ez, de valahol megértem, hogy ezt teszi. Ha most apád helyében lennék és anyud elmondaná, nyilván nem örülnék neki, de megérteném, hogy ennyi idősen még szükségét érzi, és ehhez mást kellett találnia. Ha csak ez okból csalja meg, nem azért, mert már nem szereti, csak nem akarja ebben a helyzetben elhagyni, talán mondhatjuk, hogy "jogos". Bár én nem vagyok ilyen, kibírom évekig is enélkül, de próbáld meg elképzelni magad az ő helyében, te hogyan cselekednél.
2015. jan. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
Anyukád minden megtesz apukádért. Ápolja, gondoskodik róla már 4 éve, és ki tudja, lesz-e javulás. Anyukádat teljes mértékben megértem. Apukáddal egyébként lehet, hogy megbeszélték.
2015. jan. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%

Valamennyire érthető, az már nem annyira, hogy ezt miért ott, ahol éltek. És esetleg abba belegondolt-e, ha apukád ezt megtudja, hogy fogja ezt megélni?

Inkább bízni kellene a javulásban, és segíteni hogy ez mielőbb bekövetkezzen, nem pedig keresni mást...

Ezután jön az, hogy beleszeret anyukád az illetőbe, apukád hanyagolva lesz, elkezd inni, majd avval az ürüggyel lesz elhagyva, hogy "alkoholista"

2015. jan. 4. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Basszus,oké az anyu félrekefél,de ne a közös otthonban,a a közös ágyban!EZ a gusztustalan!
2015. jan. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Ismerek egy nőt. Korai 20-as évei elején férjhez ment élete szerelméhez. Kb 10 évig éltek együtt, gyerekük született, amikor a férj nagyon beteg lett. A betegsége egyre súlyosbodott, a nő közel 20 évig ápolta. Utolsó éveiben magatehetetlen volt már. A nő keresett egy társat magának, aki elfogadta ezt a helyzetet. Mert egyedül nem bírta volna, kellett egy társ mellé, akinek elmondhatja a gondjait, aki mellett nő lehet, aki mellett érzi hogy él.

Szerintem nem lehet elítélni, mint ahogy anyukádat sem. Gondolom szereti apukádat, de az élet nem csk egyszerüen fekete vagy fehér.

2015. jan. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem itélem el. Ápolja apukádat, másik állást vállalt, az ő élete is megváltozott.
2015. jan. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%
Anyád jó nő? Mert szivesen ápolgatnám őt.
2015. jan. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!