Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért kapnak méla megvetést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kapnak méla megvetést itt az oldalon azok a feleségek, ahol a házi munkát gyorsan elvégzik?

Figyelt kérdés
Erre jönnek a vélemények hogy az olyan is, megnézném hogy nézhet ki az a lakás. A feleségem és én szintén a gyorsaság hívei vagyunk. Nem törölgetjük félóráig a könyvespolcot, nem hisszük azt, hogy a mosogatás csak akkor alapos ha egy óra hosszat végzünk csak vele. Elvégezzük amit kell, nem szöszmötölünk órákig vele. Így jut időnk másra. De látom vannak, akik szerint ez nem normális. Miért?

2014. dec. 28. 10:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt vettem észre itt szeretik áldozatnak, avagy hősnek beállítani magukat az emberek.

Az igaz, hogy függ az élethelyzettől, a lakás méretétől és a családtól is az egész.

Én pl. a fürdőben sem szöszmötölök sokáig, a wc-ben sem. Domestosszal takarítok, ennél alapból gyorsnak kell lenni, hogy ne marja szét a felületeket, megoldja a vízkő problémát is. Egy-egy csap kb. egy-egy perc, körbelocsolom a fürdőkádat, addig gyors kisikálom a mosdókagylót, majd jöhet a kád. Én is le szoktam törölgetni a kilincseket, kapcsolókat is, de gyakorlatilag egy óra alatt megvagyok wc-vel együtt, pedig az is úgy csillog utána, hogy enni lehetne belőle. Szerintem ez is azon múlik, hogy havonta egyszer foglalkozik valaki a vízkővel, hetente, avagy félévente. Ha sosem takarítanék ki alaposan, csak ímmel-ámmal, akkor a félévente egy vízkőoldás igen keserves lenne.

Ugyanez a portörléssel. Ott mondjuk nem mindegy, hogy valaki tipikus kacatgyűjtő és fél óra csak lepakolni a polcot, avagy két tárgya van, az is szögletes, amiről egy mozdulattal letörölhető a por. Azt is megcsináljuk gyakran, így sokkal könnyebb és gyorsabb, mint amikor már fél centis por áll mindenen.


Egyébként szerintem baromság azon vitázni, hogy kinek könnyebb, vagy nehezebb. Én nem élem meg halálos agylövésnek a házimunkát (bár nem is szeretem), inkább csinálok sokszor kicsit, mint egyszer nagyot és így tényleg pillanatok alatt végzek.

2014. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
érdekes, én egy óra alatt akkor se vagyok meg a wcvel, ha simán csak használom...
2014. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Aki egy WC-t nem tud 1 óra alatt kitakarítani, az menjen továbbképzésre!
2014. dec. 28. 14:09
 14/23 anonim ***** válasza:
85%
Kíváncsi hogyan takarítja a wc-t az, aki egy óra alatt nem végez vele! Osszátok már meg! :D
2014. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%

Azért sokat számít, hogy mekkora a család és a ház, valamint hogy milyen életvitelt élnek.

Tizenévesen legidősebb gyerekként én vittem nyáron a háztartást. 180 m2 a ház, plusz terasz, udvar, kert, sok házikedvenc. Megnézném azt a feleséget, aki egy-két óra alatt végez. 5 szoba van, az egyik könyvtárszoba, körbe földtől plafonig polcokkal, a másik zongoraszoba, szintén sok könyvvel, összesen 14-15 ezer kötet. Csak azt portalanítani nem kevés idő, létrára fel, létráról le legalább harmincszor. A zongora felfényezése se volt két perc. Persze ezek nem napi feladatok, de például a kővel burkolt helyiségek (konyha, kamra, fürdő, vécé, előszoba, terasz) felmosása napi feladat, főleg ha főzünk minden nap és ki-be mászkálunk (minimum négyen reggeltől estig). Szintén naponta az utca, udvar felsöprése, vadászat a kutya végterméke után, ésatöbbi.. csak a napi feladatokkal kb. 3 óra elment. Pedig nem voltam unatkozó feleség és igyekeztem is, hiszen minél előbb végeztem, annál előbb mehettem a barátnőimhez.


Most egy 35 m2-es lakásban lakunk ketten a párommal. Itt tényleg pikk-pakk megvan minden, na de kicsi, kompakt a lakás, hétköznap nem is vagyunk itthon, itt egy hét alatt nem jön össze annyi kosz, mint anno a szülői házban egy átlagos napon. A felmosandó helyiségek összesen ha 15 m2-t kitesznek, ezt tényleg pár perc felmosni. De a szüleimnél ugyanez kb. 60 m2 volt, sokkal tovább tart. Az se mindegy, hogy egy szobát porszívózok és az 3-4 perc, vagy ötöt, ami félóra-óra, attól függően hogy a kicsik mekkora rendetlenséget csináltak előtte. De a ritkább munkáknál is hatalmas tud lenni a különbség, ott huszonvalahány ablakot kellett mosni, itt kettőt. Nagyon nem mindegy :)


Szerintem a körülmények ismerete nélkül nem lehet véleményt alkotni. Könnyű ott, ahol kicsi a tér, nincs kosz, nincs gyerek, aki megy utánad és amit elraktál, azt előpakolja. De van ahol nem így megy a dolog.

2014. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

Azért egy dologról nem volt eddig szó. Hány éves a feleség?

Fiatal koromban egy nap alatt végig takarítottam a házat. Most egy szoba egy nap...Igaz, abból fél órát tervezem, hová is kellene tenni a létrát, hogy biztonságosan leszedjem a függönyt..

Polc törlésnél sem kellene elidőznöm minden mütyűrön, kitől is kaptam valamikor..Újságot meg tartogatom, biztosan találok még benne valami érdekeset.

Nincs bennem megvetés az iránt, aki gyorsan takarít.

Kinek milyen a tempója, munkabírása, és ezzel ennyi.

2014. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%
Anyu is ilyen. Egy szőnyeg csak akkor tiszta, ha legalább 20 percig tologatjuk rajta a porszívót.
2014. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hát, én nem szeretek sokáig szöszölni,és egyszerre,több mindent is tudok csinálni:)

De a férjem rendkívül alapos, és lassú,néha már idegesít is, annyi ideig el tud szöszmötölni egy dologgal...


Most is olyan elmélyülten készíti elő nekem a körmöt holnapra, hogy szólni se lehet hozzá ilyenkor, mert csak arra tud koncentrálni..:)(holnap körömpörköltet főzök)


Nem vagyunk egyformák...:)

2014. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mi is a gyorsaság hívei vagyunk, és gyorsan is lehet alapos munkát végezni. Mi pl. beosztjuk, hogy ki mit csinál: a férjemé a nappali+fürdőszoba, enyém a háló, a konyha és az előszoba. Ketten kétfelé sokkal gyorsabban el tudjuk végezni a takarítást. Bár ez persze adott lakás méretétől is függ, de mi a 42 m2-t így két és fél óra alatt képesek vagyunk rendbe tenni.


Amúgy meg ne agyalj azon, amit mások okoskodnak, mindenki a saját portáját tegye tisztába :)

2014. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

" érdekes, én egy óra alatt akkor se vagyok meg a wcvel, ha simán csak használom...


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.

# 12/19 Időpont ma 14:01 Privát üzenet Ez a te válaszod.

A kérdező kommentje:


Aki egy WC-t nem tud 1 óra alatt kitakarítani, az menjen továbbképzésre!


# 13/19 Időpont ma 14:09 Privát üzenet

Kíváncsi hogyan takarítja a wc-t az, aki egy óra alatt nem végez vele! Osszátok már meg! :D


A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad."'



nem a wc kitakaritása tart egy óráig, hanem a használata...

2014. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!