Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyszer egy fórumon azt írta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszer egy fórumon azt írta valaki, hogy a gyerek csak egy pótlék azoknak a házaspároknak, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni. Szerintetek ezzel sokan egyet értenek, vagy ez csak egy egyedi vélemény volt?

Figyelt kérdés
Azok, akik egyetértenek, mivel töltik ki az életüket, és miért érzik azt különbnek a gyerekbe fektetett energiánál? (még mielőtt, NEM tartom a gyereknevelést egy cseppet sem különbnek, mint valami komoly hivatást, vagy komoly hobbyt, csak kevesebbnek sem)

2014. dec. 17. 20:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
87%

"Jobb ember -e vagyok? Igen, az vagyok, megtanultam mi az a feltétel nélküli szeretet, és már nem vagyok önző."


Én sem vagyok önző, és tudom, mi a feltétel nélküli szeretet. Úgy, hogy még gyerekem sincs. Szerintem ehhez nem is kell gyerek a legtöbb embernek.


"Szerintem minden nő, akinek lehetett volna gyereke, de kihagyta a karrier, a "nekem legyen jó, többi nem érdekel" miatt, és elkezd rá majd hatni 40 éves kor után a gravitáció, megereszkedik minden, amire büszke megbánja, hogy nincs az életében egy emberke, akinek ő úgy is a legcsodálatosabb, ha lóg a segge. :)"


Szerinted aki gyereket szül, az nem azért szül, hogy neki jó legyen? Dehogynem. Nincs ezzel semmi baj.


Mi köze a lógó segghez a gyereknek? Bár írtad, hogy fiad van, így sem értem. A férjed az, akinek lógó seggel is szeretnie kell, mert ti együtt élitek le az életeteket, míg a fiad egyszer majd kirepül, hogy megtalálja a saját lógó seggét, akit szeret.

2014. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
ha nem lenne szervezet életed gyereket se tudnál nevelni
2014. dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
37%

"De ezt az ösztön dolgot, komolyan kérem, valaki magyarázza el."


Neked nem szokott néha szexelhetnéked lenni? Nem érzel rá semmi késztetést? Mert akkor ott elég súlyos gondok vannak. :D Enni, lélegezni azért szoktál? Mondjuk neked lehet nem kéne. :)

2014. dec. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
58%

#18 Nálunk embereknél a szaporodási ösztön a génjeinkbe van kódolva. Emiatt késztetést érzünk arra, hogy összefeküdjünk valakivel.

Hogy nálatok hogy van, azt nem tudom. De remélem te nem fekszel össze senkivel, mert ha véletlen becsúszik egy gyerek, akkor csak eggyel több hülye lesz a világon.

2014. dec. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Értem mit akar jelenteni ez az idézet. Igen, a gyerek IS lehet pótlék. Nagyon sok esetben az is. Csak maguk a szülők (elsősorban az anyuka) észre sem veszi. De nem csak a gyerek lehet az..ugyanígy lehet egy kutya vagy macska...vagy az alkohol stbstb. Ez nem jelenti azt, hogy mindenkinél így lenne...de valóban létezik a dolog...bár nyilván nem tudatosan...de ez már a lényeg szempontjából lényegtelen.
2014. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Utolsó igen, csak azon lamentalok, mit jelent a pótlék? Mindenkinek kell vmi, ami kitolti az életét, kell vmi tartalom. Van, aki sokat olvas, van, aki utazik, van, aki meg gyereket nevel. És nyilván az a jó, ha több ilyen dolog is van az ember életében, nem csak egy, szóval nem kell beszukulni (bár amíg gyermeked csecsemő, még némi beszukules is természetes). Szóval mi választja el a pótlékot a valós tartalomtol? Es aki nem csinál semmi extrát (nem utazik, nincs különleges munkája), az miért tekintheti más gyerekneveleset potleknak, mert neki mi különb tartalom ?
2014. dec. 18. 08:21
 27/32 anonim ***** válasza:
Az ösztön a dughatnék, ezt értem, de ha annyira állatias dolog ez, akkor miért válogatunk? Miért a humora alapján választunk valakit, miért nem a fogai és a haja miatt?
2014. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ez az első olyan igazán elgondolkodtató kérdés itt a gyk-n, amit eddig olvastam, pedig ide járok már jó ideje. Hozzászólni nem akarok a úgy érdemben, egyszerűen csak elgondolkodtam a saját életemre vonatkozóan. Én is mindennél jobban vágyom egy gyerekre, sajnos már több mint egy éve hiába. És igencsak van abban valami, hogy pótléknak kellene valójában, ez lenne az egyetlen öröm az elcseszett életembe. Lehet nem véletlenül nem adatik meg? Szóval köszönöm, hogy ezáltal szembesültem a szomorú valósággal. :(
2014. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Utolsó ha ez komoly, ne írj ilyet. A gyereken kívül ezernyi cél és öröm lehet. Én ezt mindig kihangsulyozom.


Lehet, másképp kellett volna a kérdést feltenni. Azt nem értem, hogy olyanok, akiknek még ilyen,, pótléka ''sincs (ha már így hívjuk) , mert tényleg semmi extrát nem csinálnak, vagy épp ellenkezőleg, van vmi egyéb értelmes, szép dolog, amibe az energiájukat t ölik, miért érzi azt különbnek, mint azt, aki epp anyaságba öl energiát. Miért pótlék az egyik, és nem az a másik. De szerintem még senki nem válaszolt, aki abban a másik kérdésben frocsogott.

2014. dec. 18. 10:45
 30/32 anonim ***** válasza:
28 vagyok. Ez nekem most jó volt, mármint ez a felismerés, szeretek szembesülni ilyen dolgokkal, mert ezek által lehet fejlődni is. Értem a felvetést, csak sosem gondoltam úgy erre a témakörre, mint pótlékra, pedig nálam tényleg az lenne. Régen volt nekem is hobbim, álmaim, de azokra ma már nincs lehetőségem, és sok más újabb dologgal próbálkoztam, de egyiket sem szerettem meg annyira, hogy kitöltsön egy bizonyos űrt. A munkámat gyűlölöm, de nem tudom mi mást csinálhatnék, semmihez nem értek, semmiben nem vagyok tehetséges. Az egyetlen dolog, ami most pozitívum az a párkapcsolatom, bár ezt meg külső tényezők nehezítik igencsak. Valahogy azt érzem most, hogy csak akkor lehetnék felhőtlenül boldog, ha lenne végre babám, túlmisztifikálom a témát. A szaporodás alap dolog, még az amőbák is képesek rá, én meg nem, szóval elég elcseszettnek érzem magam ettől is. :( De nem akarom szétoffolni a témát a nyűgömmel, csak kifejtettem miért is lehet ez akkora dolog valakinek.
2014. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!