Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyszer egy fórumon azt írta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszer egy fórumon azt írta valaki, hogy a gyerek csak egy pótlék azoknak a házaspároknak, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni. Szerintetek ezzel sokan egyet értenek, vagy ez csak egy egyedi vélemény volt?

Figyelt kérdés
Azok, akik egyetértenek, mivel töltik ki az életüket, és miért érzik azt különbnek a gyerekbe fektetett energiánál? (még mielőtt, NEM tartom a gyereknevelést egy cseppet sem különbnek, mint valami komoly hivatást, vagy komoly hobbyt, csak kevesebbnek sem)

2014. dec. 17. 20:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
38%

9-es:

Én is ismerek olyat, aki azért szüli/szülte sorra a gyerekeket, hogy ne kelljen elmenni dolgozni.

De önmagában az az állítás, ami a kérdésben szerepel, azért elég durva.

2014. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%

Az ösztöneinkben van a szaporodás, az állatok is szaporodnak, ez úgymond általánosságban a lét célja, a reprodukció, máskülönben megszűnne az élet a Földön.

Azaz ha lehámozzuk a modern szokásokat az emberiségről akkor az egész párkeresés, a szex meg minden erre megy ki, hogy szaporodjunk. A szaporodási ösztön vezet a szexhez, mert eredendően erre való. Akkor miért lenne pótlék? :D Ha mindenki így állna hozzá, már nem lennének emberek. :DD

2014. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Elég későn szültem a fiamat, már elmúltam 35. Sokáig úgy voltam vele, hogy én nem szülök. De azt az érzést, mikor (másfél éves) bemászik mellém reggel és belevigyorog az arcomba és oda tolja a kis nyálas arcát egy puszira... se kocsi, se ház, se nyaralás nem pótolhatja...
2014. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%
De jobb ember vagy attól, hogy van egy nyálas arcú gyereked?
2014. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek a legnagyobb pótlék. A saját életedet nem sikerült megszervezni, csinálsz egy másikat. "

"


Ja, így kicsit más. Nem általánosságban írta az illető, hanem valszeg egy konkrét esetre. Így egyetértek azzal, hogy sok olyan nő van, aki a saját sikertelenségét egy gyerekbe fojtja. Mennyi olyan eset van, amikor a szülő szinte rákényszeríti a saját meg nem valósult álmait a gyerekre. (tehetségtelen gyerek zeneórákra cipelése, szépségversenyekre járatása, stb.)

2014. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

"A gyerek a legnagyobb pótlék. A saját életedet nem sikerült megszervezni, csinálsz egy másikat. "


Ez így van kedves kérdező (talán egy kicsit erős kifejezés a "saját életedet nem sikerült megszervezni - mert ki tudja, akár az is lehet, hogy remekül szervezed), ellenben a hozzá fűzött magyarázatod ("csak egy pótlék azoknak a házaspároknak, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni") nem helyes.


Nem *CSAK* egy pótlék (mint ahogy írod), hanem egy pótlék. Nem olyan, ami egy hobbit vagy hivatást kivált, inkább olyan, ami elmélyíti egy élet művét, ami hozzátesz az élethez valamit.


Mi értelme az életnek? Nem tudjuk, és több is lehet, de jó eséllyel a "valamit létrehozni" közte van. Ez lehet a gyerek is, vagy a gyerek által létrehozott valami (ha mi nem tudjuk megfejteni mi az élet értelme, a gyereknek még sikerülhet).


Üdv: egy kétgyermekes apuka.

2014. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

De ezt az ösztön dolgot, komolyan kérem, valaki magyarázza el. Nem értem. Ha ösztön a szaporodás, miért nem a legerősebb hímet választjuk? Miért vannak kopasz emberek? Miért vállalunk gyereket olyan emberrel, akinek előfordult daganatos megbetegedés a családjában? Nem az lenne az ösztön, hogy minél erősebb, életképesebb utódot hozzunk létre?


Nekem az, hogy két felelősségteljes felnőtt leül megbeszélni, hogy megengedhetik-e maguknak a gyerekvállalást, nem hangzik ösztönösen, állatiasan.

2014. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
30%
Jobb ember -e vagyok? Igen, az vagyok, megtanultam mi az a feltétel nélküli szeretet, és már nem vagyok önző. Szerintem minden nő, akinek lehetett volna gyereke, de kihagyta a karrier, a "nekem legyen jó, többi nem érdekel" miatt, és elkezd rá majd hatni 40 éves kor után a gravitáció, megereszkedik minden, amire büszke megbánja, hogy nincs az életében egy emberke, akinek ő úgy is a legcsodálatosabb, ha lóg a segge. :)
2014. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

"Nekem az, hogy két felelősségteljes felnőtt leül megbeszélni, hogy megengedhetik-e maguknak a gyerekvállalást, nem hangzik ösztönösen, állatiasan."


A szex is ösztön, mégis egyre ritkább, hogy a bunkóval leütött nőket a hajuknál fogva behúzzák a barlangba és ott megerőszakolják. :)

2014. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
16-os ebben így igazad van, tényleg el szoktak szülők követni különböző hibákat. Csak nem tudom,... hogy fogalmazzak, mert semmiképp sem akarok olyanokat megsérteni, akik nem akarnak gyereket. Szóval minden embernek kell valami, ami kitölti az életét. Azért írtam a túrázós példát, mert a baráti társaságom egy része hegymászókból áll. Nekik az tölti ki a munkán túl az életet, hogy erre gyűjtenek pénzt, sprórolnak szabadságot, és nagyon büszkék (Joggal!!) egy-egy teljesítményre. Miért lenne ennél kevesebb egy gyerek nevelésébe fektetett energia, idő, pénz? Én pl most átmenetileg (majd pár év múlva megint fogok), nem mászok hegyet, viszont megtanítottam a fiam korizni, és úszni. Ez kevesebb? Az meg külön furcsa, amikor olyan mond ehhez hasonló dolgot, akit kikérdezel, és nem érzed, hogy bármi különöset csinálna. Nem hivatása van, csak melója, nincs semmi különleges hobbyja, semmi extra. Olyan furcsa dolog.
2014. dec. 17. 21:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!