Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyszer egy fórumon azt írta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszer egy fórumon azt írta valaki, hogy a gyerek csak egy pótlék azoknak a házaspároknak, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni. Szerintetek ezzel sokan egyet értenek, vagy ez csak egy egyedi vélemény volt?

Figyelt kérdés
Azok, akik egyetértenek, mivel töltik ki az életüket, és miért érzik azt különbnek a gyerekbe fektetett energiánál? (még mielőtt, NEM tartom a gyereknevelést egy cseppet sem különbnek, mint valami komoly hivatást, vagy komoly hobbyt, csak kevesebbnek sem)

2014. dec. 17. 20:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%

Ennél nagyobb fa$zságot már régen olvastam.

(Nem téged minősítelek, kérdező, értem, hogy nem tőled származik ez az aranyköpés... Csak a véleményem fejtettem ki ezzel kapcsolatban.)

2014. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy hülyeség!
2014. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
52%
Az embernek, mint élőlénynek a bekódolt célja az utód létrehozása (és felnevelése), ösztönös vágyakozás és ösztöntevékenység. Persze nem könnyű, sőt időnként nehéz és fárasztó, meg drága. Akik mindezt el akarják kerülni, azok alakítják ki magukban a fenti véleményt, mert azt hiszik, hogy ezzel társadalmilag elfogadhatóbb lesz a választásuk. Válasszák azt, ha akarják, csak attól nem lesznek boldogabbak és nem tudják milyen boldogságtól esnek el.
2014. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Ez jó nagy baromság.


Ahogy az is,hogy sajnálni kell aki nem akar gyereket szülni,és elkönyvelni,hogy az ő életének semmi értelme ,és jajj de nagyon megfogja bánni,majd megváltozik a véleménye stb .


Fel kellene már fogni,hogy a gyerekvállalás vagy nem vállalás a magánügye mindenkinek .

2014. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Szó szerint így szólt: "A gyerek a legnagyobb pótlék. A saját életedet nem sikerült megszervezni, csinálsz egy másikat. "


Csak nehogy az legyen, hogy elferdítem, és ez befolyásolja a válaszokat. Akik egyetértenek, azoktól kérdezem, miért különb szerintük sok egyéb dolog, amit csinálunk? Pl. karriert építünk, vagy a párkapcsolatba fektetünk energiát, vagy túrázunk, utazunk, és ezeket kombináljuk. Van, aki a kutyájába fektet sok energiát, és hozzá beszél. Különböző életszakaszokban más és más tevékenység kerül előtérbe, miért tartják sokan épp a gyereket pótléknak, miért nem mondjuk a túrázást ? :-)

2014. dec. 17. 20:23
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan erről írtam,ahogy az előttem szóló nyilatkozott .. hogy micsoda boldogságtól esünk el,mi szegény,nyomorult gyerektelen felnőttek . :)

Kérdező,le kell sz.arni más piszkálódását,mindenkinek sosem tudsz megfelelni. Ha van gyereked,akkor azért fognak b.@sztatni,ha nincs akkor azért,ha van akkor miért egy,hogy lehetsz ilyen kegyetlen ,hogy megfosztod a tetsvértől,mennyire önző vagy stb.ha 3 van,akkor "szűzmária,ebbe a világba,ennyi gyerek,hát normális-e vagy bazzeg ?!" :D Szóval ha van sapka nem jó,de ha nincs,az se.

2014. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadom, ha valaki "nem akar beállni a sorba", de nehogy már azok legyenek a hülyék, akiknek a gyerekvállalás természetes, és az élet rendjének tartják.
2014. dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne tagadjuk, vannak ilyen szülők, általában célok és motivációk nélkül, akik tényleg nem tudnak mit kezdeni magukkal, és gyereket szülnek, hogy úgy érezzék, valami hasznosat csinálnak. Alapvetően viszont nem ez a helyes hozzáállás a gyerekvállaláshoz, nem önző érdekeknek vagy ösztönnek kellene vezérelnie a dolgot. A gyerek annak való, akinek az élete rendben van, a gyerekvállaláshoz szükséges körülmények biztosítva vannak, és nem a gyerektől várja a megoldást az élet problémáira, hanem megfelelő érzelmi és anyagi háttérrel a gyerekvállalás öröméért akar szülni. Nagy általánosítás az, ami a címben le van írva, de sajnos mégis igaz sokakra.
2014. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jelent rosszat, vagy azt, hogy akinek nincs gyereke, az jobb.


Szerintem ez annyit jelent, hogy ha valakinek az önmegvalósításhoz vagy a boldogsághoz egy másik ember kell, az igazából nem boldog. Ha valami olyanba fekteted a boldogságodat, ami saját magadon kívül van, akkor azt elveszítheted. Az nem a tied.


Persze ez sem igaz minden szülőre. Vannak nagyon jó szülők, de sajnos olyanok is, akiknek tényleg egy nagy kupac kaka az élete, és egy gyerekkel próbálja helyrehozni. Persze annak is lehet kaka az élete, akinek nincs gyereke, csak ott nincs a felelősség egy pici gyerek nyakába téve, hogy "na, adj értelmet az életemnek".

2014. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

dr csernus is ezt mondta

egyes noknek a gyerek egy nagy potlek elrontott elet elmulasztott eselyeket a gyerekkel akarjak bepotolni

egy celtalan elet celtudatosa szeretnek tenni.Ezek utan majomszeretettel lognak a gyereken megfojtva azt

2014. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!