Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan hassak rá, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hassak rá, hogy ne költsön feleslegesen?

Figyelt kérdés

Párommal még külön kasszán vagyunk, csak akkor térünk át közösre, ha jön a baba. Akkor viszont majd beleadjuk az addigi megtakarításainkat is.

A problémám az, hogy havonta kb 15-20 ezer forintért vesz olyan könyveket (albumokat), amit kétszer átlapoz, a szöveget el sem olvassa, majd elrakja a többi közé. Már rettegek, amikor a könyves honlapokat böngészi. Ha kétszer átnézte a könyvet, akkor beteszi a szekrénybe, többet hozzá sem nyúl, de nekem sem szabad hozzáérni, mert kiabál. Már olyan sok könyv van, hogy van amit duplán is megvett. Ezen kívül minden ünnepre csak ilyen könyveket kér ajándékba.

Ha rendszeresen nézegetné őket, akkor azt mondom ok, de így értelmetlen az egész. Feleslegesen költi a fizetése 20%-át könyvekre, így kevesebb marad majd a babánknak.


2014. dec. 12. 07:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is hülyeség, de nézz magadba, hogy te nem költesz-e szerinte butaságokra havonta majd ugyanennyit..


Viszont az gáz hogy 100e ft a keresete,és abból 80marad és kb abból kell majd megélnetek, mert a te jovedelmed elmegy majd a babára. az is hogy nem prőbáljátok ki a gerek előtta közös kasszát, abból még sok vita les,nha akkor vágtok bele

2014. dec. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

1 vagyok


Ha észérvekkel nm lehet rá hat i, akkor nehéz.

Egyébként én nem tudnék olyan emberrel élni, aki kiabál velem csak egy olyanért,hogy az ő könyveihez hozzáérek

2014. dec. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Ezt a hozzáállást felejtsd el, de nagyon sürgősen, mert nem lesz jó vége. Még közös kasszán se vagytok, és te már azon filléreskedsz, hogy ő mennyivel kevesebbet fog beleadni a mostani kiadásai miatt. Neki láthatóan ez fontos, ez a hobbija, a szenvedélye, és nem valószínű, hogy majd a kedvedért erről le fog mondani, csak hogy annyival is többe tehessen be a közösbe. Ha neked ennyire fontos az, hogy egy meg sem született gyerekre spórold minden pénzed, akkor tedd, de mást miért akarsz rákényszeríteni arra, hogy lemondjon a számára fontos dologról, ami belefér a keretébe?
2014. dec. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Norb66 ***** válasza:
89%
Biztos hogy akarsz ezzel az emberrel nemhogy egy közös életet, de egy közös gyereket? A leírtak alapján sanyarú gyerek kora lesz. Neked meg sanyarú életed.
2014. dec. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

1. Ilyen esetben nem tudsz semmit ahtni rá, mert eh egyfajta függöség.


2. Ha ilyen kevés fizetésböl ennyit elkölt majdnem értelmetlen dolgokra, akkorsemmi realitásérzékes sincs pénzügyileg, nem megbízható.


3. Ez soha nem fog változni, csak rosszabb lesz, ezért igencsak meggondolnám a helyedben, hogy megkockáztatsz-e így gyereket. Mert elöre látható, hogy rá nem számíthatsz semennyit sem.


4. Gondold meg, hogy el akarod-e tartani a párodat, mert idövel semmmibe nem fog befizetni, csak költ a könyveire.


5. Az meg, hogy agresszív lesz, ha ezekhez hozzányúlsz, szintén komoly figyelmeztetés kellene, hogy legyen.

2014. dec. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Ez olyan emberrel aki gyujtoget ketszer meggondolnam a kozos eletet, apam ilyen mindent gyűjt rakosgat mindem szir-szarral teli a lakas, beszel masokra hogy annyi holmiuk van miert nem tudnak adni a raszoruloknak, persze amikor megemlitem hogy ő is adhatna nekik megsertődik es 3 napig nem szol hozzam, te tudod de ez mar csak rosszabb lesz, költekezest nem adja majd fel, közös kasszat ilyen emberrel nem ajanlanam mert csak elkoti belole az osszes penzt, apam is felvetette hogy a csaladnak kozos kasszat kell csinalni egy helyre menyjen a penz es akkor mindenki annyit vesz el belole amennyire szuksege van, egy mondattal letudtam, ott sem lesz sokaig penz, kozos kassza otlet itt be is fejeződött, aztmondta hogy akkor csak egyszer van adminisztracios koltseg, mondtam hogy en 0 eurt fizetek havonta a banknal akar mit csinalok nincs semmire + koltseg csak nezett, mondtam neki hogy jojjon at de ő nem inkabb havi 15 eurt fizet a semmiert
2014. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Miből gondoljátok, hogy nő a kérdező?
2014. dec. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Talán mert a kérdésben leírt viselkedés inkább a férfiakra jellemző, az viszont, hogy ez probléma, és a babára gondolnak, és kiírnak erről pl. egy kérdést, inkább a nőkre.


Kedves kérdező, én nem terveznék ilyen emberrel közös jövőt. Már leírták előttem, hogy miért nem. Kicsit előbbre gondolva, képzeld csak el mondjuk, hogy a pici gyereketek leönti, lehányja, összefirkálja, elszakítja valamelyik könyvét... Ami azért, lássuk be, nem esélytelen... Ha veled kiabál, mert hozzáérsz, akkor szerinted erre mit reagálna?

No, de ez csak egy gondolatkísérlet volt.

Csupán annyit kérdezek még meg: beszélni próbáltál már vele erről?

2014. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem csak függőség, hanem egy nagyon lényeges lelki szempontra mutat rá. Az illetőben feszültségek élnek valamivel kapcsolatban, amit nem tud kibontakoztatni, amiben gátolva érzi magát és mintegy pótcselekvésként fordul az ilyen gyűjtéshez, gyűjtögetéshez. Ki kellene deríteni a háttérben álló lelki okokat és azokat kellene megszüntetni (ha lehetséges).
2014. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Nyamvadt 15-20 ezren megy a vita? Inkább ne akarjatok addig gyereket, amíg ennyi is gond.
2014. dec. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!