Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meglehet kérni az anyakönyvvez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meglehet kérni az anyakönyvvezetőt, hogy ne beszéljen annyit feleslegesen?

Figyelt kérdés

Szerintem tök felesleges elmondania azt a sok "giccses" szöveget.

Nektek mi a véleményetek?


2014. szept. 28. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
kb negyed órát beszél.. annyit kibírsz, nem?
2014. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet kérni, hogy csak a házasságkötéshez jogilag szükséges dolgokat mondja, mást ne.
2014. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezért (is) lesz csak kéttanús, hétköznapon megtartott esküvőm. Mindenféle hosszú duma nélkül bemegyünk, aláírunk és kijövünk.
2014. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt mondja el, amit szeretnétek, kérhettek ilyen szöveget, olyan szöveget, neki csak a hivatalos kijelentéseket kötelező elmondania, kb. hogy az iratokat megvizsgálva megállapította, hogy nincs törvénybe ütköző akadálya a házasságkötésnek, meg h írjátok alá itt és itt az új nevetekkel (ha van), és hogy mostantól házastársak vagytok. Minden más igény szerint alakítható.


Én azon szoktam mosolyogni, amikor a kötelező szövegeket fapofával mondja, mint egy robot, a giccses-romantikus szövegeknél meg egy másodperc alatt cuppogósan mézesmázosba vált... :D

2014. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mi nemrég voltunk egy olyan esküvőn, ahol normális volt az anyakönyves csaj. Csak a legszükségesebbeket mondta el, nem volt gyertya, a kör örökké tart, a házasság így-úgy, a szülők így-úgy, meg nem volt az a furcsa áhítatos szempár sem a nőn. Teljesen korrekt volt:) Bp, Bakáts téri házasságkötő
2014. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megkérheted. Akkor elmondja a kb. 3-4 hivatalosan előírt mondatot, aztán annyi.
2014. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt is mondta, hogy ha akarjuk, akár meg is írhatjuk a szövegét, hogy ne legyen sablonos. Ezt nem vállaltuk, de besegítettünk, hogy tényleg csak arról beszéljen, amit szívesen hallunk. Végül 20 perc volt az egész ceremónia.
2014. szept. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!