Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Titeket is zavarna? Mit tennétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket is zavarna? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
A férjemnek új munkahelye van. Eddig is sokat túlórázott, de az új helyen mégtöbbet. Este 9-10 körül jön haza és még akkor is van elintézni valója. Ha minden jólmegy, akkor 8-ra hazaér. A gyerekek is alig látják. A hétvégéken is sokat dolgozik. Közös programot, ha csinálunk, mert éppen nem fáradt, akkor is állandóan csöng a telefonja, stb... Többek között ezért is irritál nagyon, hogy a kolléganők állandóan elhívogatják ide-oda partizni. Itthon mindig fáradt, de bulizni marad energiája. Azt mondja, így kikapcsolódik a stressztől. Én ezt megértem, nincs is ezzel baj. Egyik éjjel nem jött haza, állítólag egy kollégánál aludt. Én ne is mondjak semmit, ez így volt, útálja a féltékenykedést. Megjegyzem sosem féltékenykedtem, csak a gyanús dolgokra azért az ember rákérdez.... Volt okom rá, mert korábban elég gyanús dolgok derültek ki róla. Azóta sem tudom, hogy valaha megcsalt-e csak sejtem. Nyilván neki se esne jól, ha délelőtt jönnék haza.... Én nem tudok sehova menni a gyerekek miatt. Én ugyan nem túlórázom, de pont elég munka után rohanni a gyerekekért, leckét írni, háztartást vezetni...Az is kifejezetten irritál, hogy munka után este 10-kor, mikor már ágyban vagyunk, a kolleginák ráírkálnak a férjemre facebook chaten, hogy kibeszéljék az aznapi bent történteket. Nem igazán értem. Az ilyeneknek nincs családja??? Mielőtt még azt mondanátok, beszéljük meg... már megbeszéltük. A munka sok, de örül, hogy van melóhelye, a bulik meg kikapcsolják, szereti a társaságot, örül, hogy hívják. Ennyi. Viszont engem zavar, hogy a kolleginák belemásznak az életünkbe. Így is alig látom a férjem:((( Ráadásul a korábbi gyanús dolgai miatt nem tudok benne feltétel nélkül megbízni. Nyilván joga van kikapcsolódni, de ez engem ebben a formában zavar. A barátaival soha nem jár el sehova, de a kollektívával igen.Túlreagálom?
2014. nov. 21. 10:06
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen. Bulizni sem járt sosem. Most bolondult meg ezen az új munkahelyen
2014. nov. 21. 10:55
 12/28 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nálatok egyszerre több gond is jelen van, ami így jelent meg végül, hogy a férjed menekülni akar a családosdi elől... Ez az ő hibája persze, de abból a kijelentésedből, hogy "apukával meg senki sem szívesen hagyja otthon a gyerekeket" - bocsánat, ha nem pontosan idéztem - komolyabb problémákat vet fel. Nem lehet, hogy te is bepunnyadtál? Hogy már nincs pezsgés veled, ezért máshol kell keresni azt. Persze, ahhoz hogy legyen pezsgés otthon, azt meg kell beszélni, ahhoz szabályokat kell lefektetni, hogy működjön. Én ilyen irányba mozdulnék el, és ha úgy adódik alkalmon, akkor nyugodtan hagyd otthon vele a srácokat, ne legyél 0-24-ben csakis anyuka, mert jelenleg én azt látom, hogy te csak erre vagy beállítva, és el sem tudod képzelni, hogy milyen nőnek lenni egy férfi mellett. És ez a fő hiba szerintem. Te nem vagy már nő, a férjed pedig nem élheti meg melletted azokat a dolgokat, amiket meg kellene. Ez nem a te hibád, eddig együtt jutottatok el, és együtt is kell belőle kikecmeregni.
2014. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%

itt félrekufirc van, csak a vak nem látja... Te meg az írásod alapján a világ legtoleránsabb asszonya vagy, hogy én miért nem találtam olyat aki csak századennyire is toleráns tudna lenni...


ne bízz meg benne. Figyelj a jelekre.

2014. nov. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de te is dolgozol. A férjed fordított esetben már régen kitért volna a hitéből, hogy neki kell állandóan a gyerekekkel lenni, meg háztartási melót csinálni, nem beszélve arról, ha bulizol és nem töltöd otthon az éjszakát. Tuti, hogy már választás elé állított volna, tőled meg elvárja, hogy birka módjára tűrj.
2014. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászóló! Igen is nő vagyok! Sőt két gyerek után is elég feltűnő személyiség. Ha szépen kiöltözöm, sminkelek, ahogy szoktam, nem az van, hogy csinos vagyok, hanem, hogy kinek öltöztem ki. Ha meg beteg a gyerek és ráhagyom, akkor félóránként hívogat, hogy menjek haza...
2014. nov. 21. 11:10
 16/28 Janka néni ***** válasza:
83%

Kedves! Ébresztő! Sok beszédnek, sok az alja. A férjed megcsal. lehet, hogy nővel is, de hogy egy másik életmóddal, az biztos: partizás a kollégákkal, esti eszmecsere a benti dolgokról és munka,munka,munka.

Egyetértek egy másik hozzászólóval: nem érzi jól magát otthon illetve máshol jobban.

A megjegyzések feleslegesek, mert be lehet úgy állítani, hogy "csak" féltékeny vagy. A megbeszélés jó lenne, ha azzal tudod kezdeni, hogy "hagyjuk a mellébeszélést, mi a baj?" Viszont akkor készülj fel lélekben arra, hogy megtudod, mi a baj! Próbálj "Te" közlések helyett "Én" közlésekkel beszélni.

Pl. Te mindig fb-ozoleste még az ágyban is a kollégáiddal" ez ugye egy te-közlés. Ugyan ez én-közlésben: "Amikor este fb-ozol az ágyban mellettem a kollégáiddal én olyan kifosztottnak érzem magam, mert szeretném, ha egymással foglalkozhatnánk. (Az én-közlés /te-közlés Thomas Gordon elgondolása a konfliktusok kezelésére illetve az együttműködni kénytelen csoportok tagjainak kommunikációjára - tanár/diák, férj/feleség, anyós,após/vő,meny stb.)

2014. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Janka néni ***** válasza:
25%
Ja, és ha lehet, ne "ribi"-zd le a kolléga nőit (még, ha azok, akkor se!) a férjednek, mert csak segítesz neki a terelésben!
2014. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Neki nem mondom, hogy ribik. Csak itt nektek, mert valahol le kell engednem a feszkót.A férjemmel mindig normálisan beszélek és nem Te-közléssel, hanem mindig azt szoktam neki elmondani, nekem mi a rossz, mit érzek, mit gondolok. De neki mindez csak egyet jelent: féltékeny vagyok. Pedig nem szoktam rátelefonálni, nem küldök sms-t, nem mondom neki, hogy nem mehetsz el, nem kérdezem mikor jön... Neki egy igazi sárkány kéne, akkor megtudná mi a féltékenység...
2014. nov. 21. 12:03
 19/28 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom férjed egy jó kis multinál dolgozik, sok fiatal, szingli kollégával, és ez beszippantotta őt. Érdekes, jó munka, bulik, programok. Én is ilyen helyen dolgoztam anno, igen kellemes tud lenni. Szóval nem jó, amit tesz, és nagyon szomorú dolog, de értem. Ezzel, hogy nem szívesen hagyod a gyerekeket apára, hagyj fel, az oviban is ott tudod őket hagyni, miért pont az apjukkal nem. Állj a sarkadra, te is legalább néha szervezz magadnak estére programot, menj el néha egy-egy napra hétvégén, barátnőzz. Nem akarlak különben ijesztgetni, de szerintem ennek a kapcsolatnak vége, és erre készülj fel. Hacsak nem sikerül őszintén beszelnetek egymással, vagy valami csoda nem történik, és nem kap észbe a férjed, ennek a házasságának már annyi, próbálj erre lelkiekben felkészülni.
2014. nov. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Igen, beszippantotta a multi a sok huszas-harmincas szinglivel. No persze vannak ott is családanyák, családapák. Érdekes, ők nem járnak el minden fülledt buliba és haza is tudnak menni időben. Én már mindenre fel vagyok készülve... Sajnos... De nem tudok a kedvére tenni. Mert ha estére is kicsinosítom magam (fehérnemű, amilyet szeret), csak mechanikusan túl vagyunk rajta. Úgy érzem magam, mintha én lennék a szerető... vagy egy prosti... semmi érzelem. Nekem ez nem jó... igen és erről is beszéltem vele.... Neki most így megy, dolgozik rajta, hogy változzon...
2014. nov. 21. 12:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!