Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Pánikbeteg a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pánikbeteg a férjem?

Figyelt kérdés

A leendő férjemről, akivel már együtt élek egy ideje, derültek ki olyan dolgok, amiket korábban elhallgatott, hogy ne ítéljem el.

Hogy nem bírja a stresszhelyzeteket, illetve nem tudja kezelni, ha valaki kétségbeesett, esetleg sír, arra már rájöttem. Neki minden hiszti, mindegy, mi van a háttérben.

Tegnap óta csak úgy a semmiből fura egészségügyi gondjai vannak. Állítólag tűrhetetlenül fáj a feje. Napközben rájön, 5 perc alatt elmúlik, majd megint kezdődik. Reggel orvost kellett hozzá hívni.

Nem tudjuk még, mi a baj, kapott beutalót pár helyre, majd holnap bemegyünk a kórházba.

A gond ott volt, hogy ő éjszaka teljesen belelovalta magát abba a gondoltba, hogy ő meg fog halni, és pánikrohama lett. Sírt, sikított, teljesen kifordult önmagából. Eleinte megpróbáltam megnyugtatni, de egy pont után már én is elvesztettem a türelmem. Mondta, hogy fogjam a kezét, majd egy másodperc múlva, hogy ne érjek hozzá, és hasonlók. Át kellett virrasztanom vele az egész éjszakát, nem volt hajlandó elaludni és lenyugodni (ekkor nem fájt semmije, csak pánikolt), sőt nekem is megtiltotta, hogy elaludjak, mert hogy akkor ő meg fog halni. (Az orvos szerint semmi halálos, csak stressz okozta migrén)

Mikor kicsit lenyugodott, megkértem, máskor ne hisztizzen, mert ezzel mindkettőnket tönkretesz idegileg. Ekkor mondta, hogy ez nem hiszti, ő pánikbeteg, és nem tud magáról, ha rájön ez a roham.

Mikor mondtam, akkor az más, holnap keresünk egy pszichiátert is, az ilyesmi kezelésre szorul. Hirtelen már nem is volt pánikbeteg, "csak hisztis", pszichiátert ne.

Nem tudom, mihez kezdjek vele. Zűrös családban nőttem fel, anyukám visszaeső klinikai depressziós (11 voltam, amikor végig kellett néznem, ahogy ő is hasonló pánikrohamoktól szenved), apukám csak simán szadista, és zűr van a fejében (élvezetet okoz neki ok nélkül verni és büntetni másokat).

Ilyen családi háttér után nem tudom, tudnék e megfelelő támasza lenni egy pszichikailag instabil személynek.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit lehet tenni?


2014. nov. 16. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tipikus pánikbetegség szerintem. A pánikbetegek nagyon is "tudnak magukról". Pszichiáter segítségére van mindenképpen szükség. Valószínűleg gyógyszeres kezelést és pszichológust fog javasolni.
2014. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Várjátok meg mit mondanak az orvosok, csináljatok teljes kivizsgálást, legyen meg a diagnózis miről is van szó. Ha már tudjátok a betegség nevét, akkor lehet tenni a kezelést illetően, illetve akkor már te is könnyebben el tudod dönteni, hogy együtt tudsz-e élni vele vagy sem.

Mindenesetre elgondolkodtató hogy az általad választott ember a szüleidhez hasonlóan pszichés és lelki problémákkal küzd. Talán nem véletlen, hogy pont ezzel az emberrel hozott össze a sors. Talán feladatotok van egymással...

2014. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem pánikbetegség. Ott is halálfélelem van, de mások a tünetek, kb. olyanok, mint a szívinfarktusnak, én átéltem többször. A stressz váltja ki, pszichológus kell hozzá, ha önállóan már nem tudja kezelni. Bár ez nem pánikrohamnak tűnik, de szerintem orvos kell hozzá, ha magától képtelen kezelni.
2014. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én magam nem vagyok jártas a témában, nem tudom, mi pontosan a pánikbetegség, ő nevezte annak a tüneteit.

Anyukám amikor súlyos depressziós volt, küzdött hasonló rohamokkal, neki sem tudtunk (én és a nagymamám) segíteni.

2014. nov. 16. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérdező egyfelől ez nem tipikus pánikbetegség amit leírtál, stressz nem pánikbetegnél is csinálhat pánikrohamot, ami leegyszerüsítve semmi más mint az agyi neurotranszmitterek - ingerületátvivő anyagok, mint a dopamin, szerotonin, noradrenalin - szintjének hirtelen megemelkedése, a fiziológiája kicsit hasonlít a hasonló alapon létrejövő rémálomhoz. Másfelől én huszonéve pánikbeteg vagyok, nincs ebben semmi extraság, a családnak a rohamokat ugyanúgy segítő módon kell átélni, mint egy epebajosnak az epegörcsét vagy egy asztmásnak a fulladását... a betegnek meg el kell húznia orvoshoz, ha a rosszullétei erőssége vagy száma már gátolja a normális életvitelét, családi életét - és akkor az orvos ezen tud segíteni...
2014. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Boldog vagyok, hogy soha nem jártam hasonló cipőben. Ugyanakkor együttérzek veled. A családi háttered miatt is.

Igazad van, sajnos ez mindenféleképpen szakember segítsége után kiált. Muszáj meggyőznőd a jövendőbelid, hogy vállalja ezt be, a saját érdekében, és kettőtök jövője érdekében is. Tapasztalatom szerint a férfiak jobban félnek az orvostól, mint a nők. Mondom ezt úgy, hogy én is férfi vagyok.

Lehet, hogy attól fél, elveszti az állását/hivatását, ha kiderül? Pl. rendőrségnél, vagy mozdonyvezetőként aligha dolgozhatna így.

Ha nem tudod meggyőzni, akkor -bár nyilván egy darabig nehéz lesz a szívnek- a magad érdekében állj odébb, keress helyette mást.

Kinézed belőle, hogy esetleg öngyilkos lenne miattad?

2014. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Informatikusként dolgozik, képzi is magát tovább ebben az irányban jelenleg.

Ma reggel mikor mondtam neki, hogy elkísérem pszichológushoz/pszichiáterhez, mert jobb lesz neki utána (tényleg fél az orvosoktól), már kicsit hajlott rá, de még nem biztos benne.

Elhagyni egyenlőre nem szeretném, nekem is van egy betegségem (igaz, nem mentális alapú), amit még az ismerkedés fázisában elmondtam neki, és nem hátrált meg, nem okozott gondot a mindennapi életünkben.

Csak rossz, hogy nem tudok rajta segíteni, hiába szeretnék.

2014. nov. 16. 14:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Pszichológus és pszichiáter között nagy különbség van. Azt javaslom, előbb egy pszichológust keressetek, ne orvost, és ne gyógyszeresen kezdjétek el "megoldani". Egy jó pszichológus el tudja pár alkalom után dönteni, hogy ez neurózis vagy pszichózis, és ha pszichotikus, akkor továbbküldi pszichiáterhez.
2014. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8, pedig - tapasztalatból mondom - a dolog pont fordítva működik, a pszichiáter diagnosztizál - ő az orvos - és ő tud csak beutalót adni a pszichológushoz TB alapon, ha a betegnek arra van szüksége.

Ha meg a Kérdező férje tényleg pánikbeteg, az egyértelműen első sorban a pszichiáter feladata, amellett, hogy valószínűleg el fogja küldeni pszichológushoz is.

A háziorvos közvetlen nem is utalhat be a pszichológushoz.

2014. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem kell nem szabad segiteni a következő hisztinél kimész az ajton rázárod és hagyod hogy magátol lenyugodjon, minél nagyobb a közönség annál nagyobb a hiszti ott rontotad el hogy mentőt hívtál
2014. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!