Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? A többi lenn.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A többi lenn.

Figyelt kérdés

A férjem keményen dolgozik, szinte csak dolgozik. Kb 5 éve nyomja ezerrel, előtte azért láttuk is néha...2 gyerek, 15 év ismeretség, 12 év házasság.

A férjem sohasem játszik a gyerekekkel, amikor hazajön, eszik, tv-t néz, aztán melózik tovább a gépén. Én miatta nem tudok normális munkahelyet találni, mert ő nem megy szabira, táppénzre, olyan a munkája hogy még külföldről is hazahívták a nyaralásunkról 1 napra, mert nélkülözhetetlen volt. Sokat kell emiatt nyelnem, de egyébként jó ember. Viszont amikor lehetne egy kis szabadideje azt tv nézéssel henyléssel tölt. (sokat kirándulunk, közben folyton telefonál...álladóan a fülén a telefon...)A legnagyobb fájdalmam hogy a gyerekek ezt már megszokták, és hiába van itthon állandóan engem ugráltatnak....anya így..anya úgy...apa mintha nem is lenne. Szinte semmi kapcsolat köztük.

Egy story: Tegnap begörcsölt a talpam, és viccesen egymásra csavarodtak a lábujjaim. Mondtam a családnak hogy nézzétek már a lábujjaimat hogy összetekeredtek! Mosolyogták vicceskedtek, én meg szenvedtem, és mondtam a férjemnek hogy nyomkodja már meg, és mikor hozzá ért a lábamhoz a fiam (5 éves) visított hogy ne bántsd az anyát!!!! Mert ugye én közben kínlódtam a görcstől. A férjem rámförmedt hogy mikor Ő nincs otthon akkor én mindig ellene beszélek a gyerekeknek,és hogy nyalom a fiúnk fenekét, anyámasszony katonája lesz belőle. :( Megsértődött és befordult az ágba és elaludt.


A sztoryt azért meséltem el, mert én utána odamentem hozzá és mondtam neki hogy nem én vagyok az oka annak hogy a gyerekek nem ismerik őt, hanem az hogy nem törődik velük. Kiosztott hogy szar feleség és anya vagyok...azóta nem szóltam hozzá, nagyon megbántott és elgondolkodtatott...mindenen...mit gondoltok?


2014. nov. 13. 09:22
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Az még hozzátartozik a történetünkhöz hogy a férjem édesapja nagyon különleges ember. Soha nem látni az érzéseket az arcán. Nem tud örülni, mintha nem lenne életkedve, szorgalmasan dolgozik, keveset nagyon keveset beszél, és az unokáit magas ívből lesz...ja. Attól félek hogy a férjem is ilyen lesz.
2014. nov. 13. 09:27
 2/29 A kérdező kommentje:
A gyerekeimnek jóformán csak én vagyok és az én szüleim...de ők messze laknak, havonta látják csak egymást...Nagyon szomorú vagyok...:(
2014. nov. 13. 09:29
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Nincs különösebb véleményem, mint amit te már magad is tudsz. A férjed nem a család tagja, csak a pénzzel törődik, míg a fontos dolgokat eltolja magától. A gyerekek reakcióját rád fogja, ő az a tipikus "én dolgozom és hozom a pénzt, te mit csinálsz a családért?" ember. Magában tudja, hogy a gyerekei nélkülözik őt mint apát, és emiatt szenved is, ez a kirohanás oka. Rád akarja tolni a felelősséget, pedig pontosan tudja hogy itt ő a hibás.

Az első lépés az lenne, hogy leülteted egy komoly beszélgetésre, miszerint itt az ideje apaként viselkednie, különben ez a házasság nem fog sokáig tartani. Ha neki a munka és a pénz fontosabb, akkor ez nem igazi család. Ekkor persze kézzel-lábbal fog kapálózni, de erősnek kell lenned. Fejezd ki az óhajod egy jó munkahelyre, és hogy mostantól neki is részt kell vennie a család életében, ha akarja a családot.

Persze nem bíznék rá mindent az elején, hiszen nem is tud semmit. De apróbb dolgokat. Aztán többet. Ha akarja. Ha nem hajlandó, akkor nem sok remény van a változásra.

2014. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy a változásra egy kisit elkéstél? Mondjuk 5 évet?? Még az elején le kellett volna ültetni, hogy ez így nem mehet tovább. Akkor kellett volna erélyesen megmondani, hogy ő is annyit dolgozzon mint egy normális férfi, és munka után jöjjön haza a családjához. Te is kész tények elé állíthattad volna.

- Drágám, Holnaptól dolgozom én is, úgy, hogy beszéljük meg a gyerekek dolgait. Mikor viszed-hozod őket a suliból/oviból??

2014. nov. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Milliószor próbáltam vele beszélni erről. De szerinte minden rendben, imád minket, én generálom a problémákat mert sok a szabadidőm...szerinte! De az igazság nem ez. Hanem az hogy borzasztóan szenvedek, hogy rá kell hogy ijesszek valahogy hogy magára találjon. Gondolkoztam már hogy összecuccolok és elmegyek itthonról, de a gyerekeknek itt a suli ovi, anyukámék messze laknak, Több száz kilométerre, úgyhogy nehéz megszervezni...

A problémák elől elmenekül...nemcsak itthon, a munkahelyét is folyton ott akarja hagyni amikor problémába ütközik...segítség kell neki....nem bántás. De nem tudom mit tegyek. Ha elhagyom lehet hogy csak rosszabb lesz...otthonról nagyon sok rossz dolgot hozott. Őt mindig elnyomták, és most bizonyítani akar...folyton mindenkinek...és fejjel megy a falnak...:(

2014. nov. 13. 09:37
 6/29 A kérdező kommentje:

kedves 2. válaszoló! :) Csak mosolygok azokon a dolgokon amiket írtál! :) Beszélni vele nem lehet. A telefonja állandóan csörög..ő egy cég ügyvezetője...rengeteg külföldi munka, rengeteg munka, nem egy 8 órás reggel8-délután 4-ig alkalmazotti szabályos munka...Neki a szerződése nagyon összetett. Pl neki ha kell karácsonykor is be kell menni az üzembe...ez nem ilyen egyszerű. Ő ehhez ért. Szereti is csinálni..ezzel nincs is semmi baj. Érdekes módon rám jut ideje. Velem sok közös progit csinál. De a gyerekek...mintha teher lenne nekik...mint apósom.

Szóval azon mosolygok, hogy ha ismernél minket biztosan nem javasolnád azt hogy legyek határozott és csapjak az asztalra.. Olyan nincs hogy ő megy a gyerekért suliba oviba...lehetetlen. Az ő munkaköri leírása ezt nem teszi lehetővé. Nekem nem ez a bajom. Ezt én tökéletesen megoldom..ez az én feladatom. De hétvégén egy kártyajáték...vagy egy társas...vagy egy kis foci..áááá

Max beviszi a gyárba targoncázni a fiát, esetleg nagy ritkán x-boxoznak, még ritkábban elmennek kocsit takarítani. vagy bírkóznak. Ennyi. azt mondta hogy ő még ennyit se kapott annó az apjától...

2014. nov. 13. 09:44
 7/29 anonim ***** válasza:
85%

Tehát ő bánthat titeket, de te figyelj a lelkére mert neki pátyolgatás kell. Ez a tipikus áldozat-férfi, aki mindent csak a családjáért tesz és mindenki más csak hibás lehet, te neveled ellene a gyereket, miattad van feszültség, a te hibád hogy nincsen rendes munkád... Ő semmiről nem tehet, sőt.

Szerintem a kedves szavak ideje lejárt.

2014. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Igen valóban mindig azt keresi ki a hibás...ő nem lehet az soha. De akkor mit is kellene tennem? ELVÁLNI NEM FOGOK!
2014. nov. 13. 09:49
 9/29 anonim ***** válasza:
93%

Tehát vele beszélni már nem tudsz erről, elköltözni 1-2 hétre nem akarsz, válni nem fogsz.

Akkor tűrsz.

2014. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Olyan nincs hogy nem akarok....A legjobb lenne ha lehetne vele értelmesen beszélni. De nem lehet. El is költöznék, de a gyereket nem vehetem ki az iskolából 2 hétre,(normális vagy?) Itt nincs kihez költözni. Szüleihez, aki minden alapgond okozói, nem fogok.Na ez az egy dolog az amit valóban nem akarok. Tűrni pedig már nem bírok....
2014. nov. 13. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!