Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Még mindig az exét szereti?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még mindig az exét szereti?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek volt egy botrányosan hisztis exe. 3 évig náluk lakott. Összeveszett és összeverekedett a párom anyukájával, szórta a pénzt, ha rájött a dili, sikított, és le kellett fogni, mielőtt kárt tesz valamiben, vagy magában. Ok nélküli rohamok voltak.

Most a párom egyik barátjával él, néha beszélnek, de nem gyakran.

Nekem a párom mondta, hogy nem akar még egyszer hisztis nőt, tehát ha olyan leszek, mint az exe, nem vár három évet, hogy hátha megváltozom.

Nem szoktunk veszekedni, csak nagyon ritkán. Nem vagyok hisztis típus.

Nyáron lett volna az esküvőnk, csak egyikünknek sincs munkája, ezért elhalasztottuk a következő nyárra. Inkább spórolunk még.

Erre az összes barátom mondja, hogy a "nincs pénz", csak a fedősztori, szerelmes az exébe, és vissza akarja kapni.

De ő szakított vele, mert már nem bírta elviselni. Meg a csaj férjhez ment.

Ha találkozunk is vele, tök természetesen viselkedik, nem úgy, mint aki szerelmes.

Amikor kérdeztem, megkaptam, hogy ne legyek hülye.

Mások szerint tuti szerelmes, ha neki megengedte, hogy raplizzon, nekem meg nem.


Tényleg szerelmes lehet az exébe?


2014. nov. 10. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Na neeeee... Tényleg ne hisztizz ;) ! Nehogy másokra hallgass .. Ha nincs baj , majd generálsz magadnak ?
2014. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

1, Kik akarnak le beszélni a vőlegényedről pasik vagy csajok mert ez nem mindegy!

2, Adtól mert elhalasztotta az esküvőt szeret téged, ha neked és neki nincs melotok akkor senki más se akarna úgy össze házasodni hogy egyből 0ból keztek. Hanem ha már házasság legyen pénz bármire legalább megélhetésre.

Szóval ilyenkor én is lefújtam volna.

3, Az hogy az exének meg engedte hogy csináljon ilyen baromságokat azért tette mert vagy első szerelem, vagy nagyon szerette és bizni akart hogy meg javul adta neki az esélyeket stb ha szeretünk valakit nehezen mondunk le róla és elviseljük a rossz dolgait.

De nem feltétlenül jelenti hogy szereti még őt! Sőt csak emlékeztetni akart téged hogy ezt nem szerette benne és nem akarja ugyan azokat át élni amiben szenvedett.


Jó tanács: Ha külső emberek kétséget tudnak beléd ébreszteni hogy a párod kevésbé szeret mint annak idején az exét tette ( amikor ő csak csalodott benne és nem akar újra csalodni hiszen el akar venni feleségül ébredj fel szeret olyat nem vennénk el akit nem szeretünk) egyszóval nem sértésként de befolyásolhatónak tűnsz akit külső személyek könnyen tudnak manipulálni beléd ültetni a bogarat ebből kiindulva komoly ön értékelési gondjaid lehetnek ergo nincs önbizalmad.

Csinálj pro kontra listát hogy miben vagy jobb az exétől és miben vagy rosszabb nála, és ha több a jó mint a rossz akkor ne legyen benned több kételkedés. Hanem hidd hogy jobb vagy. Ha meg már házas az exe akkor meg mit aggódsz már van valakije és szeret mást.

2014. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudhatjuk, de a leírásodból ítélve nem szerelmes az exébe. Egyszerűen megtanulta a leckét. Ha téged mondjuk megcsalnak, megbocsájtasz, majd újra megcsal az illető, akkor a következő párodnak elmondod, hogy ha egyszer megcsalsz, akkor elhagylak, mert már megégettem magam ezzel egyszer. Nagyjából ennek a logikáját látom a "ha hisztis leszel szakítunk" szövegben, ez nem ellened szól. Az esküvőt meg ketten halasztottátok el, ennyi erővel te sem vagy szerelmes belé? Ugyan már! :)
2014. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért ez nem hiszem, hogy hiszti. Teljesen mindegy, hogy mások mit mondanak. Az egyértelmű, az előző kérdésed alapján is, hogy te nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban. Folyamatosan próbálsz megfelelni az elvárásoknak, közben a saját igényeidet háttérbe szorítod, így hosszú távon nem lehet élni. A lényeg, hogy te mit érzel. Ha úgy érzed, hogy nem szeret téged eléggé, akkor az úgy is van. Mindegy, hogy más hogy látja, hiszen te élsz ezzel a fiúval. Talán más után kéne nézni, ne legyél olyannal, aki állandóan az önbizalmad tiporja sárba.
2014. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A páromat kérdeztem, mondta, hogy annak a lánynak csak a jó oldalát szerette, a raplisat nem, és ahogy telt az idő, úgy vállt dilisebbé, ahelyett, hogy jó irányba ment volna. Az utolsó fél évben hetente szakítottak, a csaj mindig visszakönyörögte magát, ő meg adott neki még egy esélyt.


Pasik és nők is mondják, holott nem kértem senkitől életvezetési tanácsadást.

2014. nov. 10. 18:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha férfiak és nők is ezt mondják akkor viszont tényleg nem lesz ebből a kapcsolatból semmi!

Ha össze is házasodtok akkor sem leszel boldog.

Mert ők az egész életedről annyit tudnak amit hallanak tőled és látnak rajtad. Ha látnak különböző érzelmi kitörésedben és hallják a panaszaidat akkor nem a semmiért mondhatják hanem próbálnának rá világítani arra hogy te alárendelt leszel ebben a kapcsolatban.


ÁLTALÁBAN AZOK SZENVEDNEK EGY KAPCSOLATBAN AKIK JOBBAN SZERETIK A MÁSIKAT, MERT AKIK KEVÉSBÉ ÉS NEM JÓ JÓ PÁR DOLOG EGY KAPCSOLATBAN AZOK KILÉPNEK VAGY ULTIMÁTUMOT ADNAK AHOGYAN A TE PÁROD IS ULTIMÁTUMOT ADOTT HA ILYEN LESZEL STB AKKOR VÉGE. TE PEDIG PRÓBÁLSZ MEGFELELNI ÉS Ő ALKALMAZKODIK BÁRMIBEN IS HOZZÁD MI VAN VELED?

Törödik azzal hogy téged mi bánt?

Vagy hogy te mit érzel neked mi nem jó?

Nem ugye?

Akkor mért vagy olyan kapcsolatban ahol szenvedsz és nem nézik a te jó oldaladat úgy nézz ki ahogyan olvastam és amit írtál az exéről hogy te egy lábtörlő voltál neki ki jött egy rossz kapcsolatból nálad vigaszt talált ki gyógyult az elözőből új erőre kapott talán meg akarna állapodni de úgy hogy most már nem ő lesz az aki alárendelt hanem te vagy az alárendelt ő a diktátór aki hozza a szabályokat mindenben.

2014. nov. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akik mondják, vagy nincs kapcsolatuk, vagy velem akarnak lenni.


Törődik velem. Amikor nem volt miből élnem, ő támogatott anyagilag, segített elköltözni a bántalmazó családomtól. Segít nekem munkát találni, mindig elkísér interjúra, etc.


Nem néz lábtörlőnek.

2014. nov. 10. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Erre én is csak azt tudom mondani, hogy ne legyél már hülye... A mi esküvőnk csak azért nem idén volt, mert párom bátyja hamarabb bejelentette a családnak az eljegyzést, mint mi, és nem akartunk kicseszni (közös megegyezés) a vőlegényem rokonságával, hogy egy évben két lakodalom legyen. A barátnőimtől folyamatosan megkapom, hogy álljak a sarkamra, meg hogy nem is akar elvenni. Múltkor már lecsesztem őket, hogy fejezzék be, hisz közösen állapodtunk meg így. A barátnők nem annyira látnak bele egy kapcsolatba, és néha hajlamosak túlgondolni a dolgokat. 26N
2014. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A válaszaidból az jön le hogy tudod hogy szeret mert többszőr is bizonyította azt neked akkor mért van benned kétely mégis hogy feltetted ide a kérdést?

Ezt te csak önbizonyításnak szántad?

2014. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy szerelmes lenne az exébe a leírtak alapján.


Egyébként valószínűleg a vőlegényed többet tud a volt barátnőjéről mint te, és nem azért "engedte" hisztizni, mert jól esett volna neki, hanem mert tisztában volt vele, hogy ez egy súlyos pszichológiai betegség jele, csak nem tudta hogy segítsen neki.


Ez korántsem vicces állapot, ha valaki agresszív, rohamai vannak és le kell fogni az egy nagyon súlyos impulzuskontrollbeli zavarokra és hiányosságokra utal, és sajnos akár személyiségzavar is állhat a háttérben. Lehet, hogy neked így viccesnek illetve lenézendőnek tűnik, de ha egy kicsit is emberségesen gondolkodnál, rájönnél, hogy egy "normál" elmeállapotú ember nem viselkedik így önként és a saját szórakozására.

2014. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!