Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szegény család lehet boldog?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szegény család lehet boldog?

Figyelt kérdés

Átlag alatt élő családban nőttem fel. Víz, villany, és élelmiszer volt, de a fűtéssel spóroltunk, és sosem mentünk nyaralni a szomszéd városba se. Emellé a családi körülményeim is botrányosak voltak (bántalmazó apa, lelkibeteg anya).

Vártam, hogy ha felnövök, én majd mindent másként csinálok, és normális életkörülményeket biztosítok magamnak és a családomnak. Hát, nem jött be.

21 vagyok, de még mindig a 13 éves kori örökölt (2-3 tulajdonosuk volt előttem) ruháimat hordom. Amit tudtam, átalakítottam, ami elrongyolódott, megvarrtam.

Egy darabig lyukas cipőben jártam dolgozni, szerencsére a hideg idő beállta előtt még tudtunk újat venni. Csak pár hétig volt gyakornoki állásom nyár végén, mire felvehettek volna, bezárt a cég. Ugyanekkor a párom is elvesztette az állását.

Folyton interjúkra járok, mindenhol ígérnek fűt-fát, aztán semmi. A legtöbb helyen, ha látják, hogy sürgősen kell a munka, megpróbálnak átvágni, mert a kétségbeesett szegény embert könnyű.

A párommal élek, nem vagyunk házasok, de már olyan. Ő tanul, nem tud mellette dolgozni. Eddig voltak diákjai mint magántanárnak, máskor számítógépeket javított ismerősöknek apróért, de mostanában a diákok is visszamondták páran, és javítandó számítógépek sincsenek.

Jelenleg én otthonról dolgozgatok neten ezt-azt, de ez se hoz sok pénzt, csak a saját magam ápoltan tartására (sampon, tusfürdő) meg a háztartás egy részére (mosószer, toalettpapír, szappan, mosogatószer) elég. A napokban kikapcsolták a meleg vizet is, tökéletes időzítés így télre.

Eleinte jól bírtam, még a vőlegényemben is én tartottam a lelket, de most már én is érzem magamon, hogy több a kétségbeesett pillanatom, mint a boldog. Persze még mindig örülök, hogy együtt vagyunk, egészségesek vagyunk (én úgy-ahogy, ő teljesen, hála az égnek), munkaképesek vagyunk (ha felvesznek valahová). Munkahely terén nincsenek igényeim, ugyanolyan szívesen megyek irodába, mint takarítani, egyre megy jelenleg. A napi 12 órás (6 nap) munkahelyek után is úgy kapkodtam, hogy vegyenek fel, de mindenhonnan visszajelzésre várok még.

A nap nagy részében boldog vagyok, teszek-veszek, házimunka, netes meló, nyelvtanulás (3at párhuzamosan).

De este néha lefekvés előtt rám tör a szomorúság, sokat vagyok beteg pszichikai alapon is.



Mit lehet tenni, hogy az ember a nehéz körülmények ellenére is mindig boldog legyen, és boldoggá tudja tenni a párját és a körülötte élőket is?


Ui: Nem mondom le az internetet, mailben kérik az önéletrajzokat, és neten dolgozom


2014. nov. 8. 12:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Akkor lehetne boldog, ha nem tudná hogy lehetne jobb. Amúgy ha a szegények olyan boldogok lennének, akkor nem lenne folyamatosan mindenhol a pénz a fő vitaforrás, nem turkálnának az emberek mások pénztárcájában.

Mi nem vagyunk gazdagok, de azért jóval átlag fölött élünk. Nem is olyan régen mesélte a legjobb barátnőm, hogy többen kérdezték tőle, hogy miért barátkozik egy olyan "elkényeztetett, gazdag r-ibancal" mint én. Olyan emberek akik nem is ismernek engem.

Na mindegy, lehet álszenteskedni, de a szereteten nem fogadják el a boltban és a lakást sem fűti fel. Én biztos nem lennék boldog szegényen.

2014. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Bence_ ***** válasza:
86%

Ameddig valamilyen feltételhez kötöd addig nem.

Mi a célod?

Ha az, hogy boldog legyél akkor Figyelj a boldogságra. Ne a kékre,répára,fél lábra.

Kék család lehet boldog?

Répa termesztő család lehet boldog?

Ezek csak szavak. Egy relatív állapot.

Pénzel tudsz örömet szerezni. De boldog csak belülről leszel amikor harmóniába kerülsz magaddal.



Lentről indultál egy anyagias világban és idő kell ahhoz, hogy a döntéseid gyümölcsei beérjenek (pl a 3 nyelv).

Ország melyik részén éltek?

2014. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

milyen méreteket hordasz? szívesen küldök, ha van valamim neked, illetve a párodnak is.


Amúgy szerintem sem lehet ilyen helyzetben igazán boldognak lenni...

2014. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

most néztem egy videót egy önfenntartó gazdaságról, és a srác arról beszélt benne, hogy ha oda viszed az igényeidet ahol a lehetőségeid vannak, akkor boldog leszel és elégedett.

oké, ez a te helyzetedben nem teljesen áll meg, hiszen alapvető dolgokat nélkülöznöd. viszont így legalább nincsenek elérhetetlen céljaid, és az apró kis előrelépéseknek is tudsz majd örülni.

csak annyit mondhatok hogy tarts ki, becsüljétek egymást a pároddal, mert tény hogy a szerelemmel még senki nem lakott jól, viszont hatalmas pluszt tud adni mikor jönnek a nehézségek. ha tudod hogy van akiért érdemes élni, a legnagyobb xarban is, akkor már nem fogod feladni.


ha esetleg Bp-i vagy, írj rám, lehet tudok ruhával, cipővel segíteni, feltéve ha méretben megfelel a kínálat :)

2014. nov. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia, érdekelne, budapesti vagy?
2014. nov. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Na és itt buktak az önfenntartó gazdaságok csodaszép álmai :D Ennyi erővel a kérdező se problémázzon, elvégre a meleg víz nem létfontosságú, amíg van tűzhely, addig fel lehet melegíteni, és különben is, a világ nagy részén ez elképzelhetetlen luxus.


Kérdező: szerintem ha alapdolgok hiányoznak, akkor nem lehetsz boldog. Ha a Maslow piramis alján lévő hiányalapú szükségleteid nincsenek meg, akkor egyszerűen önkéntelenül is arra fogsz koncentrálni, hogy ezek hiányoznak. Ha belegondolsz, most is akkor írod, hogy boldog vagy, amikor lekötöd magad és eltereled a figyelmed.


Átmenetileg tehetsz olyanokat, hogy programokat szerveztek a pároddal, amik olcsók/ingyenesek, stb., de hosszútávon csak az a megoldás, hogy elkezdesz dolgozni valahol, és anyagilag helyrebillentek.

Egy tipp: ne mutasd soha a munkáltató felé, hogy neked nagyon kell az állás. Persze nehéz, de célravezető.

2014. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sok múlik azon, hogy fogod fel. Én boldogabb voltam szegényebben, mint most gazdagabban. Sajnos nem értékeltem, amim volt, nem tett boldoggá amit azóta levesztettem és boldogtalan lettem.

Becsüld a szerelmed, amid van, higgy az Úrban és minden rendben lesz! Minden jót kívánok! :)

2014. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

most komolyan le lettem pontozva 0-ra, mert megkérdeztem, milyen méreteket hord, és mert segítettem volna neki????


Milyen tetvedék világban élünk, könyörgöm??????

2014. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!