Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szegény család lehet boldog?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szegény család lehet boldog?

Figyelt kérdés

Átlag alatt élő családban nőttem fel. Víz, villany, és élelmiszer volt, de a fűtéssel spóroltunk, és sosem mentünk nyaralni a szomszéd városba se. Emellé a családi körülményeim is botrányosak voltak (bántalmazó apa, lelkibeteg anya).

Vártam, hogy ha felnövök, én majd mindent másként csinálok, és normális életkörülményeket biztosítok magamnak és a családomnak. Hát, nem jött be.

21 vagyok, de még mindig a 13 éves kori örökölt (2-3 tulajdonosuk volt előttem) ruháimat hordom. Amit tudtam, átalakítottam, ami elrongyolódott, megvarrtam.

Egy darabig lyukas cipőben jártam dolgozni, szerencsére a hideg idő beállta előtt még tudtunk újat venni. Csak pár hétig volt gyakornoki állásom nyár végén, mire felvehettek volna, bezárt a cég. Ugyanekkor a párom is elvesztette az állását.

Folyton interjúkra járok, mindenhol ígérnek fűt-fát, aztán semmi. A legtöbb helyen, ha látják, hogy sürgősen kell a munka, megpróbálnak átvágni, mert a kétségbeesett szegény embert könnyű.

A párommal élek, nem vagyunk házasok, de már olyan. Ő tanul, nem tud mellette dolgozni. Eddig voltak diákjai mint magántanárnak, máskor számítógépeket javított ismerősöknek apróért, de mostanában a diákok is visszamondták páran, és javítandó számítógépek sincsenek.

Jelenleg én otthonról dolgozgatok neten ezt-azt, de ez se hoz sok pénzt, csak a saját magam ápoltan tartására (sampon, tusfürdő) meg a háztartás egy részére (mosószer, toalettpapír, szappan, mosogatószer) elég. A napokban kikapcsolták a meleg vizet is, tökéletes időzítés így télre.

Eleinte jól bírtam, még a vőlegényemben is én tartottam a lelket, de most már én is érzem magamon, hogy több a kétségbeesett pillanatom, mint a boldog. Persze még mindig örülök, hogy együtt vagyunk, egészségesek vagyunk (én úgy-ahogy, ő teljesen, hála az égnek), munkaképesek vagyunk (ha felvesznek valahová). Munkahely terén nincsenek igényeim, ugyanolyan szívesen megyek irodába, mint takarítani, egyre megy jelenleg. A napi 12 órás (6 nap) munkahelyek után is úgy kapkodtam, hogy vegyenek fel, de mindenhonnan visszajelzésre várok még.

A nap nagy részében boldog vagyok, teszek-veszek, házimunka, netes meló, nyelvtanulás (3at párhuzamosan).

De este néha lefekvés előtt rám tör a szomorúság, sokat vagyok beteg pszichikai alapon is.



Mit lehet tenni, hogy az ember a nehéz körülmények ellenére is mindig boldog legyen, és boldoggá tudja tenni a párját és a körülötte élőket is?


Ui: Nem mondom le az internetet, mailben kérik az önéletrajzokat, és neten dolgozom


2014. nov. 8. 12:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Szóval az alapvető szükségletek kielégítése sem egyszerű feladat. Én nem ámítalak.

Csóróként marhára nem leszel boldog. Soha.

2014. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon nem mindegy, neked mit jelent a boldogság. Ha kitartóan keresitek a jobb élethez valót, ha nem lesztek idegesek, feszültek túlzottan a mostani helyzettől, ha képesek vagytok egymást támogatni, az már jó.
2014. nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sajnalom ami torten. Mi ia eheztunk mar parommal a futetlen lakasban, de hidd el konnyebb egyutt. Apam milliomos es iszonyat boldogtalan, maganyos. Jok a dolgok amiket a penzen meg tudsz venni, szorakoztatnak, kenyelmet adnak, de lelkileg nem segitenek. Arra ott a parod. Ezt mondom ugy hogy voltam nagyon gazdag es colt iszonyat szegeny is. Tartsatok ki!
2014. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Őszinte leszek: szerintem nem lehetnek boldogok. Ezt az alapján állítom, hogy még SOHA nem találkoztam olyan családdal, egyénnel, aki saját bevallása szerint ne vágyott volna többre, ne hiányolt volna valamit. Márpedig az, ha valami hiányzik az életünkből ellentmond annak, hogy boldogok vagyunk.


Sokan lobogtatják azt a szlogent nagy lelkesen, hogy "szegények voltunk, de legalább szerettük egymást" és ennek ezer verzióját; de őszintén - ha boldogok lennének NEM zavarta volna őket, hogy szegények. A szeretet érzése természetesen jelen van rengeteg szegény, nélkülöző családban is, de a boldogság valami más. A boldogság az, amikor elégedett vagy, nem hiányzik más az életedből. Ezt szegényen nem lehet átélni, mert lehetetlen, önellentmondás, hogy nélkülözve ne hiányozna valami az ember életéből.

2014. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk én apró dolgokban igyekszem keresni a boldogságot. Meg támogatjuk egymást lelkileg.

A szüleimet leszámítva mindig nagyon értékes emberekkel hozott össze a sors, a párommal, barátokkal, barátnőkkel (az egyik barátomra úgy tekintek, mintha a bátyám lenne, annyi mindent tett értem), csak a francos anyagiak akadályozzák a mindennapjaim.


Van a régi mondás, hogy "Aki sír, attól el kell venni." Ezzel szoktam nyugtatni magam, amikor arra gondolok, hogy milyen pici a lakás, ahol élünk (albi). Ugyanis, ha belegondolok, hogy ezt a pici lakást elveszítjük, az rosszabb, tehát ez is jobb, mint a semmi. Ugyanígy a hideg víz. Legalább van víz.

2014. nov. 8. 12:38
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Szia. Hasonló cipőben járunk, annyi különbséggel, hogy én teljesen egyedül vagyok. Illetve az exemre számíthatok segítség terén, de már rá se sokáig. Én igyekszem kizárni magamból a körülményeket, és csak ia a jó dolgokra nézni, amint nem így teszek mindjárt én is elszomorodok, sőt olykor depresszióba is zuhanok, amit aztán újra, meg újra győzhetek le. Én sokszor fel is adom átmenetileg, hogy munkahelyet találjak, aztán egy-két hét után összekapom magam és újra neki esek. Nem tudom, hogy lehet-e az ember így valóban boldog, mert a folyamatos nyomások, a félelmek, a stresszek eléggé rátesznek erre egy lapáttal még a legpozitívabb hozzáállásúakra is. Én hiszek Istenben, és Ő sokat segít nekem elviselni a dolgokat, illetve abban, hogy vidám bírjak maradni, de még Vele együtt is látod én is "elesem"...hitben is. Az biztos, hogy nem szabad feladni, tehát ténylegesen, teljesen nem szabad feladni. Neked legalább van egy párod, akihez hozzá bújhatsz, akivel együtt cipelhetitek ezeket a terheket, próbálj ő rá nézni kizárólag. Ahogy én is próbálok Istenre nézni kizárólag.
2014. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén én úgy gondolom, hogy nem lennék boldog ebben a helyzetben. Sajnos semmit nem tudsz tenni ma a nagy többség kevés fizetésből él, mert egy fiatalnak szülői támogatás nélkül nehéz elindulni az életben.
2014. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

"SOHA nem találkoztam olyan családdal, egyénnel, aki saját bevallása szerint ne vágyott volna többre, ne hiányolt volna valamit."


A gazdagok is nagyobb házat, nagyobb autót szeretnének, és többre vágynak. Akkor ők sem boldogok?

2014. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

"A gazdagok is nagyobb házat, nagyobb autót szeretnének, és többre vágynak. Akkor ők sem boldogok?"


De, mivel ha nagyobbra vágynak, rövid időn belül megvehetik.

2014. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
6os vagyok: azért más az, hogy vki többre vágyik, és más az, amikor vkiknek még a létminimum, az alapvető szükségletek sincsenek meg. :((( Nagyon más. Az egyik csak egy vágy, mert pontosan az ember mindig többre vágyik, a másik meg egy teljesen természetes és szükség szerű vágy, elvégre az ember szeretne életben maradni és igazából pusztán csak arra vágyik, hogy ne kelljen legalább csak egy kicsit az életben maradásáért aggódnia.
2014. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!