Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire elvetemült ötlet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elvetemült ötlet egy ilyen házasság? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egy olyan házasságra gondoltam, ahol egyáltalán nincs szerelem, már a kezdet kezdetén sem, a felek tudják ezt egymásról és nem is várják el, csak azért házasodnak össze, hogy családot alapítsanak és biztosítsák vérvonaluk folytonosságát. Emellett persze nem is úgy élnének egymás mellett, mint egy egymást szerető házaspár, csak "elvolnának". Tudom, hogy manapság már meglepő az ilyesmi, azért kérdezem, kinek mi erről a véleménye.

Azért jutott ez eszembe, mert egy beteljesületlen szerelem után fél évvel úgy érzem, én már képtelen lennék a szerelem érzésére. Annyira beleszerettem abba a bizonyos férfiba, mint még senki másba, de csalódnom kellett. Azóta sem tudtam beleszeretni senkibe. Próbálok ismerkedni férfiakkal, de az a baj, hogy egyszerűen nem érdekelnek. Eléggé magamnak való vagyok és érzelmileg nagyon instabil, sokszor vannak fellángolásaim különböző férfiak iránt, de ezek hamar elmúlnak. Ezek után valahogy nem mernék, nem tudnék érzésekre alapozni.


26/N


2014. okt. 20. 10:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
A két felnőtt úgy él, ahogy akar. Ha gyereket vállalnak, akkor már nem tetszik az ötlet. A gyerek azt a családmintát kapja alapul, amit a szülei mutatnak neki. Azt a mintát adnátok tovább, hogy normális olyan kapcsolatban élni, ahol nincs szeretet és az életük alapja egy olyan kapcsolat, ahol a szülők csak "úgy elvannak". Szerintem ez szomorú és hazugság. Soha nem tennék ilyet egy gyerekkel, inkább élnék egyedül és vállalnék gyereket egyedül, őszinte értékeket továbbadva, mint megalkuvásban egy másik lelkisérült emberrel, hazugságban. N31
2014. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Bill Clinton és b. neje...

Semmi egyedi nincs benne, de én egy ilyen kapcsolat helyett inkább lennék remete... de ugye mindenki azt kezd az életével, amit akar.

Bár szerintem itt Magyarországon 26 évesen sokkal könnyebb szerelmet találni, mint olyant, aki belemenne egy tisztán érdekkapcsolatba. A fél év meg nudli, adj magadnak legalább 2-3 évet az előző kapcsolat feldolgozására és lezárására, és ha az sem elég, na akkor lehet ilyeneken agyalni...

2014. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is.

Egyébként pont azt nem tudom elképzelni, hogy valakinek a gyermeknemzésre és vérvonalátadásra motivációja ne a szerelem legmagasabb fokától legyen. Fúj.

Még belegondolni is rettenetes. Nincs az az isten, amitől gyermeket akarnék, családot alapítani meg ilyen száraz dolgok, ha csak nem veszi el az eszemet a szerelem.

2014. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Kedves Kérdezö! Én pont 26 évesen lettem tul egy 23 évesen kezdödö "életem szerelme" kapcsolaton. Ugy lefogytam, h azt hitték, beteg vagyok, pedig én csak azt éreztem, h egyszerüen haldoklik a szivem.Ugy éreztem, senki mást soha így... Most 34 éves vagyok, van egy kislányom, 32 évesen ismertem meg az apukáját. Nincsenek rá szavaim, h mennyire hálás vagyok a Gondviselésnek azért, h végül annakidején nem az az ember lett a párom, és azért, h a kettő között eltelt időben " bevállalt", megalkuvásokkal teli kapcsolatokbol ki tudtam lépni. Amikor az embernek valodi szeretetböl születik családja / mert nemcsak gyermek, család is születik ilyenkor /, az szerintem semmivel sem hasonlíthato össze, ne akard elvenni magadtol ezt az érzést, inkább adj időt.És a leendő gyerekektől se akard elvenni ezt az érzést....
2014. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

És mellette nyitott házasságra gondoltál kérdező?

Majd leszel újra szerelmes, csak idő kérdése.

Egyébként meg biztos vannak akik ilyen kirakat házasságban élnek.

2014. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

1. Én is pontosan ilyen családi mintát láttam.


Mifelénk teljesen általános, hogy az emberek azért házasodnak, mert nem akarnak egyedül maradni. Csak emellett még hazudnak is, mert elhitetik a párjukkal, hogy szeretik. Én nem hazudnék, már a kezdet kezdetétől tiszta lenne mindkettőnknek, hogy ez nem szerelmi házasság.

Különben én sem vágyom ilyenre, csak azért jutott eszembe, mert kínomban már minden hülyeséget kitalálok XD de tényleg nincs semmi motivációm arra, hogy ismerkedjek, szerelmes legyek stb. Én sem akarok belemenni egy szerelem nélküli kapcsolatba, és jól elvagyok magamban is, de ha még évekig egyedül leszek... akkor már lehet, hogy erős lesz a kísértés.

2014. okt. 20. 11:03
 7/20 A kérdező kommentje:
Nyitott házasság... hát igen. Ha nincs szerelem egy házasságban, akkor csak idő kérdése, hogy mikor válik "nyitottá"...
2014. okt. 20. 11:05
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

"Én is pontosan ilyen családi mintát láttam"


Akkor tudod, mire gondolok. Valódi, szerelmes, harmonikus kapcsolatban, boldogan élő szülők a legtöbbet adják a gyerekeiknek, amit lelkileg lehet. Várj, engedd el magad, keresd az egyensúlyod, "tedd magad boldoggá", és majd jön, aki segít benne! Én 5 év után váltam el, nehéz döntés volt. Most, 4 évvel később azt mondom, életem legjobb döntése volt. 30 évesen ismertem meg a lelki társam, úgy, hogy már egyáltalán nem hittem a szerelemben, teljesen véletlen volt. Adj időt magadnak, addig is lazíts és próbálj ne ezen gondolkodni, hanem élvezd az életet! :)

2014. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%
A reggeli hetero hátasság szentségének illata...
2014. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Hetero és homoszexuális pár is lehet álszent és hazug, és éppúgy lehet szerelmes és boldog minta is. Ez nem ezen múlik. Emberfüggő, nem szexuális orientáció függő, hogy ki-mennyire tiszteli a saját boldogságát.
2014. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!