Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan reagáljak jól a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagáljak jól a férjem állandó "szenvedéseire"? Kezdek besokallni és ez a családunkra, kapcsolatunkra sincs túl jó hatással.

Figyelt kérdés

A férjem 5 hónapig munkanélküli volt. Keresett, keresett, de semmi munkát nem talált (fizikai munkára az egészségi állapota miatt nem veszik fel). Folyamatosan azon kesergett, hogy nincs semmi, nincs munka, nincs pénz, mi lesz velünk. 2,5 hónapja vére talált egy munkát, ami minden szempontból tökéletes (irodai munka, közel van, jó a fizetés, ha ritkán túlóra van, azt ki is fizetik, fix 8,5 óra munka naponta). Az első 2 hétben alig tért magához a boldogságtól, hogy kifogott egy ilyen helyet, de utána megváltozott véleménye. Most egész idő alatt amíg itthon van, csak a szenvedést hallom: túl sok munka, túl kevés munka, fárasztó az utazás...

Nem értem miért csinálja ezt. Elméletileg ez álmai munkája, erre mégis folyamatosan panaszkodik.

Egyre kevésbé tudom ezt a viselkedést megértően fogadni, ráadásul mostanában a "fáradtság" miatt már itthon is csak a gép előtt ül, még a gyerekekkel is kevesebbet foglalkozik. Régebben többb munka után is szívesen töltött velü(n)k időt. Ha ezt megjegyzem neki, akkor megkapom, hogy én ezt nem tudhatom/ nem érthetem mert, én most itthon vagyok a gyerekekkel.


2014. okt. 10. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy az öregedés jele a munkába járás miatti fáradtság. Orvoshoz kéne vele menni. Hátha hiúsági kérdést csinál belőle, és fittebb lesz.
2014. okt. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
itt a hétvége, találj ki valami pihentető jó kis programot - egy szép kis kirándulás a gyerekekkel?
2014. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Talán az 5 hónap alatt belekényelmesedett az otthonlétbe, meg esetleg arra is féltékeny, hogy Te otthon vagy.

Dobd fel neki, hogy cseréljetek, elmész Te dolgozni, Ő meg maradjon otthon a gyerekekkel. Szerintem hamar rájönne, hogy nem is olyan egyszerű az.

2014. okt. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Erről az egyik közeli rokonom jut eszembe. Depressziós, és ennek az a tünete, hogy mindenben a rosszat keresi, a rosszat veszi észre, azt jegyzi meg. Természetesen nem szánt szándékkal, ő tényleg csak ezt látja.


Amit a férjed csinál, azt én valamiféle panaszkultúrának tartom. Ő abban él, hogyha nincs valami rendkívüli örülnivaló, akkor csak a panaszait mondja el. Ez egy rossz beállítottság.


Ha hajlandó pszichológushoz menni, akkor menjetek. Ha nem, akkor is jó lenne, ha elmennél egyedül, mert szerintem, ha elmondod a helyzetet, akkor egy pszichológus jó tanácsokat tud adni, hogy hogyan kezeld a dolgot.


Sajnos, ha csak zsémbelni kezdesz, hogy "ne panaszkodj már annyit", annak nem lesz túl jó hatása, sőt, a férjed úgy fogja érezni, hogy nem hallgatod meg.

2014. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!