Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan viseljem el a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viseljem el a férjem állandó önsajnálatát, hogy ne rontsak a helyzeten, de én se készüljek ki?

Figyelt kérdés

A férjem elég nagy hülyeséget csinált! Minden tiltakozásom ellenére otthagyta az amúgy nagyon jól fizető munkáját, mert "nem szerette és unalmas volt". Azt hitte, hogy kapkodni fognak utána a munkáltatók. Nem így lett! Fél év munkanélküliség után felvették egy minimálbéres állásra, ami tényleg nagyon pocsék, unalmas, monoton, de legalább nem fizikai munka, amit az egészségi állapota miatt nem is tudna csinálni.

Most minden egyes napon úgy jön haza, hogy útálja a munkáját, útálja az életét, útál mindent és azt várja, hogy én is sajnáljam őt, amiért ilyen szörnyű az élete. Eleinte próbáltam lelket önteni belé, de akkor csak veszekedés lett belőle és továbbra is azt várja, hogy nagyon sajnáljam és azzal kárpótoljam, hogy itthon a se**ét is kinyaljam. Ez már túl sok nekem. Olyan, mintha egy nyafogó 5 évesnek kellene mindenben igazat adnom, még akkor is, amikor a napnál is világosabb, hogy nincs igaza.


Hogyan tudnám kicsit rendbehozni a dolgokat? Egyáltalán tehetek-e én bármit is, ha ő nem akar változtatni ezen?


2014. ápr. 29. 10:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmit se tudsz tenni.

Az ő döntése volt a felmondás is, és az is, hogy elvállalt egy minimálbéres munkát. Így járt.

Annyit tehet, hogy próbál keresni másik melót, és addig helyezkedni, amíg megkapja, amit szeretne.

A sírás, önsajnálat nem fog rajta segíteni.

Okos ember meg akkor mond fel, ha már biztos a másik. Legközelebb tényleg csak akkor mondjon fel a mostani helyén, ha már az új helyen aláírta a papírokat, mert manapság csak ez a biztos.


A legjobb, amit tehetsz, hogy helyrerázod a meszet az agyában, és igyekszel noszogatni, hogy keressen mást, járjon interjúkra, érdeklődjön ismerősöknél, adja oda az önéletrajzát nekik, mozgassa meg a régi kapcsolati hálókat is.

Ami nem azt jelenti, hogy neki ez fog a legjobban esni, mert biztos lehetsz benne, hogy hisztizni fog.


De vagy ez, vagy tutujgatod, és két ember helyett dolgozol otthon, hogy ráérjen magát sajnáltatni.

2014. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

A lényeget le is írtad: "ha ő nem akar változtatni ezen"

Ebben az esetben nem.

Rá kell venned, hogy ő akarjon változtatni és akkor kell/lehet támogatni.

2014. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hú na ez aztán tényleg elég nehéz helyzet :(


Nem keres állást?Mi volt az a nagyon jól fizető munkája? Szerintem kutakodjon a neten olyan cégek után,amiknél van olyan munkakör,mint az előző munkahelyén. És uccu neki hívja fel őket telefonon. Az önéletrajz küldözgetésnek sokszor nincs értelme, hiszen válaszra se méltatják az embert,és az álláshirdetések nagy része is már betöltött/kamu állás.

2014. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, de szerencsére az én férjem abszolút mellettem áll, pedig nekem is nagyon sok kiborulásom van, hangulatingadozások, depresszió a munkanélküliség és kilátástalanság miatt. Ha nem voltál még ebben a helyzetben, akkor nehezen tudod átérezni, milyen rettenetes ez. Hála az égnek a párom nem így bánik velem, még 4 hónap elteltével is támogat és próbál vigasztalni, kezelni a depressziós hangulataimat, sírásaimat.

Nem sajnáltatni akarom magam én sem, de az, amikor nincs munkád, az önértékelésedre is kihat, tehetetlennek, feleslegesnek érzed magad, egy rakás szerencsétlenségnek, és ilyenkor az a legrosszabb, ha még a szeretett társ is ellened fordul.

Hozzáteszem, én is felmondtam, mert tarthatatlan volt az előző munkahelyem, a bánásmód és a bejelentés hiánya miatt is, nem beszélve a napi 12 órás munkáról, vagyis napi 4 óra túlóra volt kb kifizetetlenül, hozzá embertelen bánásmód. Mostanában nehéz állást találni, még jó referenciákkal, szakmai tapasztalattal is, szóval ahelyett, hogy bántod a férjedet, inkább támogasd, és örülj, hogy neked olyan remek a munkád, hogy ezt nem tudod átérezni.

2014. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mintha az en ferjemrol irtal volna.

Havi 452ezret kapot, sirt hogy nem szereti es unalmas o ennel jobb es tudna tobbet keresni... ott hagyta es most havi 150ezret keres .

Reggel nem akar dolgozni menni, minek 150ezerert menjen be ??

Nem tudsz mit tenni, en mar nem is probalom vigasztalni hisz szerinte en ugysem ertem meg ot.

Ott tartunk, hogy eletmod tanacsadot keresek neki hogy valaki megertse ha mar nekem nem megy.

2014. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Egy idő múlva lépjen ki, menjen vissza munkanélkülire, amellett alkalmi munkákból sokkal több szabadidővel ugyanannyit össze lehet hozni, mint a minimálbér, csak a közérzete lesz sokkal jobb. Az állások kora lejárt.

Meg neki alapból sem volt való. Rá kéne jönnie, mire született.

2014. ápr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem azelőtt keresett állást, hogy felmondott? De a hasonló helyzetben levő válaszolónál sem értem ugyanezt.
2014. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Azt tudom, hogy ha nő lennék ezt mondanám neki:

Az a férfi, aki nem hajlandó keményen dolgozni, magát fejleszteni családja boldogulásáért az teljesen értéktelen. Egy nőnek fontos az, hogy támaszként tekinthessen férjére minden körülmények között, akkor is ha összeomlik körülöttük a világ (pl. súlyos természeti, ipari katasztrófától, háborútól, gazdasági válságtól).



36F

2014. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra, és mond meg neki, hogy így nem lehet élni. Te megesküdtél, hogy jóban-rosszban vele leszel, és tudod, hogy most is segíteni kell rajta, és te ezért nem fogod hagyni, hogy az önsajnálatba süllyedjen. Keressen másik munkát, addig ne lépjen ki, tegyen valamit magával. Menjetek el kirándulni, kicsit kapcsoljon ki ő is, meg te is. Aztán hajrá.

Ha valaki soha nem kerül ilyen helyzetbe, hát becsülöm a tartását, de szerintem a legtöbb embernél van, hogy elsüpped, és észre sem veszi, hiába szólnak. Szóval fő a határozottság. :)

2014. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
8-nál a pont.
2014. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!