Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan viseljem el a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viseljem el a férjem állandó önsajnálatát, hogy ne rontsak a helyzeten, de én se készüljek ki?

Figyelt kérdés

A férjem elég nagy hülyeséget csinált! Minden tiltakozásom ellenére otthagyta az amúgy nagyon jól fizető munkáját, mert "nem szerette és unalmas volt". Azt hitte, hogy kapkodni fognak utána a munkáltatók. Nem így lett! Fél év munkanélküliség után felvették egy minimálbéres állásra, ami tényleg nagyon pocsék, unalmas, monoton, de legalább nem fizikai munka, amit az egészségi állapota miatt nem is tudna csinálni.

Most minden egyes napon úgy jön haza, hogy útálja a munkáját, útálja az életét, útál mindent és azt várja, hogy én is sajnáljam őt, amiért ilyen szörnyű az élete. Eleinte próbáltam lelket önteni belé, de akkor csak veszekedés lett belőle és továbbra is azt várja, hogy nagyon sajnáljam és azzal kárpótoljam, hogy itthon a se**ét is kinyaljam. Ez már túl sok nekem. Olyan, mintha egy nyafogó 5 évesnek kellene mindenben igazat adnom, még akkor is, amikor a napnál is világosabb, hogy nincs igaza.


Hogyan tudnám kicsit rendbehozni a dolgokat? Egyáltalán tehetek-e én bármit is, ha ő nem akar változtatni ezen?


2014. ápr. 29. 10:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Részben jogos, nem lehet a végtelenségig kivenni az emberből. Másik: biztos, hogy az önsajnáltatás az vegytiszta önsajnáltatás? Ketten vagytok a történetben, nem inkább a te érzésed ez? (Más máshogyan is reagálhatna rá.) Nem arról van szó, hogy az alapértelmezés szerint azt várod el a férjedtől, mint férfitól, hogy töltsön, ő öntsön lelket beléd és ha már egyensúlyban kellene, hogy legyen a vígasztalás, akkor te már túl soknak értékeled, mert alaphangon inkább csak az elvárásra megy ki a történet? Meg ha kicsit már billen a mérleg a férj felé, hajlamosakat azt túlértékelni a feleségek, hogy hát ők ezt nem bírják. Sok esetben nincs egál e téren a párok között, ilyenkor meg kibukik. Szóval, ha ez nem megy, nem fog menni, ez pedig nem az ő hiánya, a buta lépése ellenére sem.
2014. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki hasonló helyzetben van. Kerestem a felmondás előtt is állást, de nem tudtam elmenni az interjúkra.

Minden nap fé 7kor elindultam, 8-8-ig bent voltam az irodában, 9-fél 10 felé értem haza. Az irodából nem lehetett elmenni, magán telefonbeszélgetéseket sem lehetett intézni. Így azért eléggé meg volt kötve a kezem, ami az interjúztatóknak sosem tetszett.

2014. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Mert ha majd a sarkára áll, attól egyből lesz jobb állása, ugye? Mert ha nem mindig a nő kívánalma szerint vannak a történések - ami igen sokszor tanácsolt "saját akarat" - akkor már tutyumutyi a másik és nem fog kihatni az emberre, ha a munka csak kivesz belőle. Gondolkodni tilos, valahol biztosan ezt verhették belétek. Tipikus adni nem tudás és itt jön ki az, ha valaki alkalmastlan komoly párkapcsolatra.
2014. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ő folyamatosan keres munkát, de vissza sem hívják.


Fogalmam sincs, miért nem keresett azelőtt munkát, hogy felmondott. Azt remélte, hogy 9 év gyakorlattal el fogják halmozni állásajánatokkal. Most is olyan helyen dolgozik mint eddig (telefonos étékesítő), de most csak alkalmazottnak vették föl (a régi helyén csoprtvezető volt, nem indított, nem fogadott hívásokat).


Az ő munkahelye (szerintem) egyáltalán nem volt vészes, sőt. Napi 8 óra irodai munka, brutto 270000Ft fizetés +cafetéria, túlóra nem volt.

2014. ápr. 29. 11:20
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, ha nem élvezi a munkáját? A legtöbb ember nem kitörő lelkesedéssel indul el minden nap a munkába.

Csak munkából áll az életetek? Gondolom nem.

A munkán kívüli időt pedig mindenki annyi örömmel, élménnyel tölti fel, amennyivel csak akarja. Szóval rajtatok múlik. Mondd el neki, hogy ne a munka miatt agonizáljon, hanem próbálja meg jól érezni magát, amikor együtt vagytok, szabadidőben, mozduljatok ki, csináljatok érdekes programokat, stb.

2014. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk a telefonos értékesítői munkát, de még a szervezését is könnyű nem szeretni. A legtöbb ember kb. annyira érzi hasznosnak ha hívja egy telefonos értékesítő, mint ha rá repül egy szúnyog a vérét szívni. Ez tényleg kicsit lélekölő tud lenni, egy mérnöknek sokkal könnyebb becsületesnek éreznie magát.


Ettől függetlenül ha a tét az lenne, hogy saját családomról megélhetéséről jelen képességeimmel csak ügyfelek törvényes "bepalizása" árán tudnék megfelelő szinten gondoskodni, akkor megtenném, közben képezném magamat, hogy jellemesebb munkát végezhessek.


#8

2014. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Egyre rosszabb a helyzet. Már lassan ott tartunk, hogy be se akar menni dolgozni, mert ennyiért ő nem fogja egész nap a száját koptatni...

Én meg már képtelen vagyok szó nélkül bólogatni a hülyeségeire és egyre több a veszekedés közöttünk.

Nagyon félek, hogy erre az egészre végül a házasságunk is rámegy és tehetetlennek érzem magamat.

2014. máj. 22. 10:29
 18/19 mustafa33 ***** válasza:

Én a naponta első hármat még szép szóval utasítom vissza, de a neygediket egyenesen és magyarán melegebb tájakra küldöm, ezért nem csodálom, hogy nem teszik neki a munkája.

De olyan idős már, hogy nem alkalmas áttképzésre? Valami normális munkára? mert ha még nem, akkor lépjen ki és tanuljon.

2014. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Az a férfi, aki nem hajlandó keményen dolgozni, magát fejleszteni családja boldogulásáért az teljesen értéktelen. Egy nőnek fontos az, hogy támaszként tekinthessen férjére minden körülmények között, akkor is ha összeomlik körülöttük a világ (pl. súlyos természeti, ipari katasztrófától, háborútól, gazdasági válságtól). "

100%-ban egyetértek!!!


36F

2014. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!