Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más is érzi úgy, hogy ő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is érzi úgy, hogy ő neveli a férjét is?

Figyelt kérdés

Nem az alapján választottam párt,hogy majd én szépen elirányítom,mára a gyakorlatban sajnos mégis így néz ki.

12 éve ismerkedtünk meg,én akkor végeztem a középiskolával,ő a fősulival,szóval még épp hogy készülni kezdtünk a felnőtt életre.

Ő egy becsületes,rendkívül dolgos és nagyon,de nagyon szeretni tudó ember,egy végtelenül naiv és gyermeteg lélekkel.

Sokszor hallottam már poénként,hogy minden jó házasságot a nő irányít,szépen csendben a háttérben manipulálva a dolgokat,had érezze a férfi,férfinak magát.

Én már mindent megpróbáltam úgy érzem.

Ne értsetek félre,panaszra nem lehet okom,mert mindig mindent megkapok (ne anyagiakra gondoljatok,bár persze úgy sincsen hiány),de mindig mindent úgy kell kérnem,rávezetnem,illetve manipulálnom a háttérből.

Lehet azt mondani,hogy néma gyereknek anyja se érti a szavát és hogy ő mégis találhatná ki a gondolataimat,de itt sokkal alapabb dolgokról van szó.

Leírok néhány példát:

-heti 3 szabadnapja van,így van ideje kipihenni magát.Mégis nekem kell figyelmeztetnem,hogy a 4-5 órás számítógépes játék után ugyan mégis szánjon fél órát arra,hogy játszon a gyerekünkkel

-hogyha este 20.00kor van alvás a gyereknek,akkor ne menjen el 19.58kor fürdeni

-ha elhívom sétálni ne intézzen el közben 4 telefont

-ha megbeszélünk egy programot és valami közbe jön,akkor legalább mondja le a mi közös programunkat,ahelyett,hogy aznap közli amikor már készülődünk,hogy bocs,de közbejött valami

Ilyen és ehhez hasonlók.

Nem dől össze a világ,csak az ember egy idő után belefásul,hogy hol így-hol úgy de mindig el kell neki mondani,hogy mi lenne a helyes.

Én olyan messze vagyok ettől a házisárkánykodok kategóriától,mégis egy idő után úgy érzem,hogy ezt teszem.

Az anyagiakkal is hadilábon áll.

Jó 300.000Fttal kevesebb a megtakarításunk,mint amit terveztünk (fél év alatt jött össze a hiány) és egyszerűen fogalma sincsen hogy mire ment el a pénz.

Aki volt hasonló helyzetben annak hogyan sikerült rávennie a férjét,hogy ........ nem is tudom milyen szót használjak.

Hogy próbáljon reálisan gondolkozni?

Én igyekszem tisztelni őt és minden apróságba belekapaszkodni,amiért felnézhetek rá és hagyni hogy ő döntsön és elismerni,hogy milyen jó ötlet volt,de ez olyan ritka.

Múlt héten cserélte le a régi kocsinkat,olyan boldog és elégedett volt.A héten jár le a műszakija,ő ezt nem is figyelte.Egy röpke 100.000as elmegy erre is.

Nem azt mondom,hogy ez mindennapos,de annyi hasonló eset van,hogy sokszor már csak sírni tudnék.

Bármilyen tanács?


2014. szept. 30. 08:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20%

En azt nem ertem, hogy most mire es miert panaszkodsz?


A ferjed korabban sem volt gondoskodobb, törödöbb, mint most. 12 even at gyerekes volt, es te iranyitottad, ö pedig teljesitette a kereseidet. Neked ez megfelelt, gyereket szültel neki, hozzamentel.


Miert varod el töle, hogy valtozzon, ha hirtelen a te igenyeidben következett be valtozas?


Igen, a legtöbb embernek elfogadhatatlan lenne egy ilyen hazassag, DE epp ezert nem is megyünk hozza egy gyerekfejjel gondolkodo ferfihoz. Te valasztottad öt! Felnött ember nem valtozik, ebben hiaba remenykedsz.

2014. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem tudna változtatni, ha akarna de valójában nem érdekli a dolog...
2014. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Én. Néha fárasztó...de azért személy szerint nem érzem akkora tehernek nevelgetni őt. :) Bár lehet, hogy azért nem, mert nincs gyerekünk. :D Ha még az is lenne...biztos sok lenne. :D Tapasztalataim szerint 3 dolgot tehetsz.

1. Nevelgeted-terelgeted tovább...boldogan.

2. Lazábbra veszed a figurát és ráhagyod a dolgokat...nem mondod meg, hogy mikor mit és hogyan csináljon...lesz, ami lesz.

3. Elválsz.

Magától megváltozni/átváltozni nem fog. Felejtsd el. Ezek az opciók állnak a rendelkezésedre.. Dönts belátásod szerint. Bár én azt hiszem, hogy ettől 100x nagyobb bajok is vannak a házasságokban.....ráadásul ha a férjed, hagyja is, hogy terelgesd...és nem érzi ezt gáznak, akkor még ezt is felfoghatod pozitívumnak..hiszen sok férfi, nem elég, hogy bamba...de még terelni sem hagyja magát, mert hogy nehogymár az asszony hordja a puskát.

2014. szept. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes külön választani azt, hogy a férfi néha ügyetlenkedik, elfelejt dolgokat, meg azt, hogy nem törődik a családjával. Az én férjem is néha bénázik olyan dolgok terén, ami szerintem alap. De hogy egész hétvégén a számítógépen játsszon, és ne foglalkozzon a gyerekekkel, annak nagyon nem örülnék. Ez nem is nevelés kérdése.
2014. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom,felnőtt ember,bizonyos dolgokon ő is tudna változtatni,ha akarna.Te nem fogod tudni megváltoztatni,senkit nem lehet.

Valóban el lehet sárkányosodni egy ilyen férfi mellett,mert egyre fogy a türelem.Nem tud az ember szinte egy percre sem kikapcsolni,mert mindenre figyelni kell,nincs igazi társ,akivel megoszthatná a terheket.

Teljesen megértelek.Az én férjem is ilyen.Én akkor majdnem pakoltam,mikor szülés után 2 héttel elöntött a vér,kórházba kerültem,felhívtam.Aggódott,de közölte,fáradt.Később ez sokszor volt vita tárgya,hogy miért nem jött be aznap hozzám(másnap már igen),az volt a válasz,hogy nem mondtam.Nekem ez alap lett volna. Egy ideje próbálom lazábban venni a dolgait,másképp nem lehet elviselni.Ezt tudom neked is tanácsolni.Nagy dolgokért szólj,de ami nem olyan fontos,ne foglalkozz vele!Különben beleőrül az ember,és nem marad más megoldás,csak a válás.

2014. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
21es nagyon jókat írt, mégis lepontoztátok. de ez az oldal már csak ilyen. aki leírja az igazságot, le lesz pontozva...
2014. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!